Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įveikti hidraulines–pneumatines kontrabandos slėptuves muitininkams padėjo ugniagesiai

Kontrabandinės cigaretės
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės pareigūnai sulaikė du vilkikus, kuriais vežta daugiau nei pusės milijono litų vertės cigarečių kontrabanda.

Ketvirtadienį (birželio 27 d.) apie 6 val. ryto į Raigardo kelio postą iš Baltarusijos srities krovininiu automobiliu „Renault Magnum“ atvažiavęs Lenkijos pilietis M.L. žodžiu deklaravo, kad krovinio ir kitų prekių virš neapmokestinamos normos negabena. Iš pažiūros įprastai atrodantis vilkikas nepatyrusiai akiai įtarimų nesukeltų, tačiau muitinės pareigūnas atidaręs puspriekabę atkreipė dėmesį, kad joje kiek per tamsu. Paprastai vidurvasario ryto šviesa prasiskverbia per puspriekabės tento uždangas, tačiau atšvaitų nesimatė net pašvietus per stogo tentą žibintuvėliu.

Budraus pareigūno įtarimai pasitvirtino. Tentu dengtos puspriekabės stogo konstrukcijose kontrabandininkai buvo įrengę baltarusiškų cigarečių slėptuvę.

Muitinės kriminalinė tarnyba praneša, kad iš viso puspriekabės stoge buvo sukimšta 26 tūkst. 100 pakelių cigarečių „Premjer“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 190 tūkst. litų.

Kontrabandinis krovinys, transporto priemonė ir vilkiko vairuotojas sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką.

M.L. sekmadienį Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams.

Antrasis kontrabandą gabenęs vilkikas buvo sulaikytas penktadienį paryčiais Kybartų kelio poste. Vilkiku „DAF“ su puspriekabe – šaldytuvu iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavęs Rusijos pilietis S.Z. deklaravo per Lietuvą tranzitu gabenantis jautienos kotletų krovinį.

Patikrinus vilkiką mobiliąja rentgeno kontrolės sistema muitininkams kilo įtarimų, kad jos lubose ir grindyse gali būti vežama kontrabanda.

Kotletai, prižiūrint veterinarinės tarnybos specialistams, buvo iškrauti į specialų sandėlį maisto produktams.

Patikrinę įtartinas puspriekabės vietas specialiais įrankiais, tankio matuokliu ir fibroskopu, pareigūnai pastebėjo, kad ten prigrūsta kontrabandinių cigarečių „Jin Ling“. Tačiau muitininkai susidūrė su netikėta problema: slaptavietės buvo įrengtos ypač sudėtingai, įprastomis priemonėmis jų atverti pasirodė neįmanoma. Lubose buvo įrengta pneumatine sistema atveriama ertmė, o grindyse panašią slaptavietę, primenančią išvažiuojantį stalčių, valdė hidraulinė sistema.

Į pagalbą pasitelkus Vilkaviškio ugniagesius–gelbėtojus, abi slėptuves netrukus buvo atvertos. Lubose buvusi slėptuvė atidaryta tiesiog išpjovus lubas diskiniu pjūklu, o grindų „stalčių“ pavyko atidaryti specialiomis žirklėmis nukirpus piršto storio plieninius lynus.

Slaptavietėse rasta 51 tūkst. 380 pakelių cigarečių „Jin Ling“, kurių vertė – 368 tūkst. litų.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, sekmadienį Kauno apylinkės teismo sprendimu jis buvo suimtas dviem mėnesiams.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal analogiškus Baudžiamojo kodekso straipsnius kaip ir ketvirtadienį sulaikyto vilkiko atveju.

Iš viso per ketvirtadienį ir penktadienį (birželio 27 d. – 28 d.) per abu aprašytus kontrabandos sulaikymus muitinės pareigūnai sulaikė nelegalių rūkalų, kurių vertė – 558 tūkst. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min