Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 17:44

Įžūli schema Kuršėnuose: sukčius už parašą duodavo 10 eurų, bet išviliodavo gerokai daugiau

Ranka
123RF.com nuotr. / Ranka

Už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą recidyvistu pripažintam 46 m. Akmenės rajono gyventojui Renatui Simonavičiui Šiaulių apylinkės teismas skyrė laisvės atėmimą trejiems metams trims mėnesiams. Minėtą bausmę subendrino su ankstesniu nuosprendžiu ir paskyrė galutinę bausmę laisvės atėmimą ketveriems metams.

Teismas iš dalies tenkino civilinio ieškovo – skolų išieškojimo bendrovės – ieškinį. R.Simonavičius bendrovei turės sumokėti 2659,40 eurų turtinės žalos atlyginimo ir 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą atlyginti turtinę žalą.

Byloje ištirti įrodymai patvirtina, kad kaltinamasis R.Simonavičius nusikalto tyčia. Jis surašė nukentėjusiųjų duomenis į netikrus dokumentus (paskolos sutartis, pakvitavimus, priminimus, paprastuosius neprotestuotinus vekselius), kuriuos jie pasirašė, ir kaltinamasis minėtus dokumentus realizavo.

Kaltinamasis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teismo posėdyje neprisipažino, neigė sukčiavęs ir klastojęs dokumentus bei juos realizavęs.

Teisiamajame posėdyje R.Simonavičius teigė, kad skolas nupirko iš kito asmens. Jam buvę paduoti asmenų skolos rašteliai, o kai žmonės atsisėsdavo į automobilį ir paduodavo asmens tapatybės dokumentus, buvo tikrinama, ar tai tikrai tų žmonių rašteliai.

Jis tvirtino iš naujo surašęs paskolų sutartis pagal ankstesnius duomenis. Nors R.Simonavičius ikiteisminio tyrimo metu taip pat neigė savo kaltę, tačiau nurodė visiškai kitokias aplinkybes – kad jis Kuršėnuose buvo iškabinėjęs ir dalino skelbimus apie tai, kad skolina pinigus.

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis viso proceso metu, aiškindamas kaltinime nurodytų įvykių aplinkybes, buvo itin nenuoseklus, o jo parodymus paneigia kiti byloje esantys duomenys.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintina tai, kad nusikalstamos veikos padarytos recidyvisto.

Padarytos 22 nusikalstamos veikos, kurios priskiriamos nesunkių nusikaltimų kategorijai. Kaltinamasis anksčiau teistas penkis kartus, nusikalto bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu, baustas administracine tvarka. Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes, jam skirta griežčiausia laisvės atėmimo bausmė.

Skiriant bausmę, teismas rėmėsi eksperto išvada, kuris nurodė, kad kaltinamasis dėl savo lėtinių ligų gali dalyvauti teismo posėdžiuose ir atlikti laisvės atėmimo bausmę. Minėtos baudžiamosios bylos nagrinėjimas truko maždaug pusantrų metų, nes kaltinamasis nuolat gydėsi ligoninėse.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis R.Simonavičius laikotarpiu nuo 2017 m. gegužės mėnesio iki tų pačių metų rugpjūčio pabaigos Šiauliuose ir Kuršėnuose sukčiavo.

Už 10, 15 ir 20 eurų paskolos sutartis ir kitus dokumentus neskaitę pasirašę vienas Šiaulių ir dešimt Kuršėnų gyventojų buvo apgauti kaltinamojo. Kaltinamasis suviliodavo žmones, pasiūlydamas už parašą ir asmens anketinius duomenis užsidirbti 10 ir daugiau eurų.

Žmonės sutikdavo. Jie pateikdavo R.Simonavičiui savo asmens dokumentus ir pasirašydavo ant kaltinamojo pateiktų suklastotų dokumentų.

Taip nukentėjusieji neįtardami pasirašė suklastotas paskolos sutartis, kuriose buvo nurodyta, kad iš vienos bendrovės jie gavo paskolas. Paskolų dydžiai įvairūs – nuo 400 eurų iki 1000 eurų. Kai kuriems kaltinamasis suklastotuose dokumentuose dar įrašydavo nemažas netesybų išieškojimo sumas – 400–500 eurų.

Visi pasirašydami dokumentus įsipareigojo negautas paskolas grąžinti per maždaug mėnesio laikotarpį. Kaltinamasis patarė nukentėjusiesiems, jeigu gaus laiškų, nekreipti į juos dėmesio, o tiesiog suplėšyti.

Vėliau R.Simonavičius suklastotus dokumentus pateikė skolų išieškojimo bendrovei, su kuria pasirašė skolų perleidimo sutartį. Kitaip tariant, kiekvieną paskolos sutartį kaltinamasis pardavė už maždaug 100-tą ir daugiau eurų.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per nuosprendį priėmusį Šiaulių apylinkės teismą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min