Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 08 29, 13:43

Įžūli vilniečio gudrybė: konfiskuotą BMW išardė, aukcione įsigijo pusvelčiui ir vėl surinko

Konfiskuotą prabangų automobilį dalimis išrinkę bei perdavę valstybei, o vėliau jį vėl įgiję, sutvarkę ir pardavę asmenys sės į teisiamųjų suolą.
3-iosios serijos BMW
Asociatyvi iliustracija / BMW nuotr.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du sostinės gyventojai kaltinami automobilio, kuriam nustatytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, sugadinimu, paslėpimu bei neteisėtu perleidimu kitam asmeniui.

2018 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti 2017 m. lapkričio mėn. Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuriuo iš vilniečio K. O. kaip nusikalstamos veikos padarymo priemonė buvo konfiskuotas 23 tūkst. eurų vertės automobilis BMW X6.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, siekdamas išvengti jam priklausančio automobilio konfiskavimo, K.O. 2018 m. vasarą automobilį, kuriam buvo nustatytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, išardė, iš jo išimtas dalis ir detales paslėpė.

Konfiskuoto turto realizavimą vykdančiai įmonei automobilis buvo perduotas visiškai išardytas ir netinkamas naudoti pagal tiesioginę jo paskirtį, nustatyta jo vertė siekė tik 1862 eurus.

Galimai įgyvendindama K.O. sumanymą, BMW X6 automobilį už šią sumą iš konfiskuoto turto realizavimą vykdančios įmonės įsigijo K. O. gerai pažįstama I.G.

Tyrimo duomenimis, į automobilį buvo sudėtos tos pačios iš jo išimtos dalys ir detalės. K.O. kartu su I.G., suradę automobilio pirkėją, transporto priemonę neteisėtai už 18 500 eurų pardavė kitam asmeniui.

Tokiu būdu K.O. ir I.G. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 246 str. 2 d. Už tai, kad sugadino ir paslėpė didelės vertės turtą, kuriam nustatytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, bei neteisėtai už piniginį atlygį perleido jį kitam asmeniui, kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min