TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

J.Basanavičiaus gimnazijos prieigose policininkės gaudė rūkančius moksleivius

Nuo šiol viešai rūkantys paaugliai arba jų tėvai bus baudžiami.
"15min" nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: viešai rūkantys paaugliai arba jų tėvai yra baudžiami.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės nepilnamečiams už rūkymą – administracinė atsakomybė.

Rugsėjo 14 d. Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnės vykdė prevencinę priemonę, kurios metu Jono Basanavičiaus gimnazijos prieigose ir gretimų namų kiemuose, stebėjo, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 str. („Tabako gaminių vartojimo ribojimas“) nuostatų, draudžiančių visose švietimo įstaigose ir jų teritorijose rūkyti.

Prevencinės priemonės metu buvo nustatyti 5 administracinės teisės pažeidimai, kuriuose nepilnamečiai rūkė tabako gaminius, elektronines cigaretes arba juos turėjo. Pareigūnėms jie prisipažino žinoję, kad rūkyti ar turėti tabako gaminius nepilnamečiams draudžia įstatymas.

Dėl moksleivių padaryto teisės pažeidimo pradėtos administracinės teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1856 str. nuostatas.

Policija primena, kad 185 (6) str. numato („Jaunesnių kaip aštuoniolikos metų asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių rūkymas (vartojimas) ar jų turėjimas“):

Jaunesnių kaip 16 metų asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu. Tokie pat veiksmai, numatyti šio straipsnio 1 dalyje, padaryti pakartotinai per vienerius metus po administracinės nuobaudos paskyrimo, užtraukia baudą nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min