Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurgis Kažys į tarnybą negrįš, atleidimo sulauks ir Mindaugas Bulvydas

Susikompromitavęs 36-erius metus policijoje išdirbęs J.Kažys siekia vėl grįžti į tarnybą.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / J.Kažys skelbiant nuosprendį Klaipėdos apygardos administraciniame teisme nedalyvavo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Klaipėdos apygardos administracinis teismas atmetė liūdnai pagarsėjusio buvusio Palangos policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio skundą – į tarnybą jis negrįš. Analogiško sprendimo sulauks ir neseniai girtas įkliuvęs pareigūnas Mindaugas Bulvydas.

J.Kažys, teisėsaugoje dirbęs 36 metus, neteko posto po to, kai pernai spalį kelyje Palanga–Klaipėda įvykusios avarijos vietoje uniformuotas pareigūnas buvo rastas neblaivus (2.03 promilės). Nors ir nepavyko įrodyti, kad avariją sukėlė neblaivus J.Kažys, esą automobilį galimai vairavo jo gyvenimo draugė, tačiau tarnybinio patikrinimo išvadose buvo rašoma, kad jis savo veiksmais rodė nepagarbą įstatymams, sumenkino policijos autoritetą, sugriovė pasitikėjimą šia institucija, pažemino policijos pareigūno vardą. To pakako, kad pareigūnas būtų atleistas iš tarnybos.

Šį sprendimą J.Kažys apskundė teismui pernai gruodį. Pirmadienį nuosprendį paskelbusi teisėja Aušrelė Mažrimienė teigė, jog J.Kažio skundas nepagrįstas, o sprendimo jį atleisti motyvai, anot jos, akivaizdūs: J.Kažys trukdė kitiems pareigūnams atlikti patikrinimą, įvykio metu girtas vilkėjo uniformą ir pažemino pareigūno vardą. Nušalintas pareigūnas turės padengti ir liudininko kelionės išlaidas. J.Kažys ar jo atstovas skelbiant nuosprendį nedalyvavo.

Su tarnyba atsisveikins M.Bulvydas

Praėjusį ketvirtadienį Klaipėdos rajono Drevernos miestelyje, nuvažiavęs nuo kelio į namą atsitrenkė lengvasis automobilis „Audi“. Po avarijos aptiktas visiškai girtas (4.20 promilės) policijos pareigūnas – Klaipėdos rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio vyresnysis patrulis Mindaugas Bulvydas. Tądien pareigūnas nedirbo ir buvo be uniformos. Penktadienį jis buvo nušalintas nuo pareigų. Tokios pačios sankcijos neišvengė ir jo tiesioginis vadovas Kęstutis Vitkauskas. Po incidento pareigūnui šeimos gydytojas išdavė nedarbingumo lapelį.

Pasak Klaipėdos apskrities PK Vidaus tyrimų tarnybos viršininko Gedimino Savicko, laukiama Kelių policijos išvadų, kuriomis remiantis sprendimas, ar atleisti M.Bulvydą iš tarnybos, būtų svaresnis: „Sprendimas, man regis, visiems yra aiškus. Jei kelių policija surašys jam protokolą, tai jau bus įrodymas, kad automobilį vairavo jis, o jei ne? Aš tiriu pagal aplinkybes eismo įvykio vietoje ir man pakanka tų duomenų, kad daryčiau išvadą, jog jis pažemino pareigūno vardą“, – sakė G.Savickas. Anot jo, aiškaus sprendimo galima tikėtis trečiadienį. Pasak G.Savicko, nėra abejonių, kad M.Bulvydas bus atleistas iš pareigų už pareigūno vardo pažeminimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min