Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 20d. 16:36 , atnaujinta: 2014 lapkričio 20d. 17:34

J.Šikšniūtės nužudymu įtariamas V.Jankauskas nusikaltimą buvo suplanavęs iš anksto?

Parodymų patikrinimas įvykio vietoje: įtariamasis V.Jankauskas laikomas grandine.
Nojaus nuotr. / Parodymų patikrinimas įvykio vietoje: įtariamasis Valdas Jankauskas laikomas grandine.

Klaipėdos studentės Justinos Šikšniūtės nužudymu įtariamas šilutiškis Valdas Jankauskas galėjo būti iš anksto pasirengęs kraupiam nusikaltimui, nes automobilio, kuriuo mergina buvo vežama į mirtį, keleivio durų vidinė rankenėlė buvo išplėšta. Pareigūnai taip pat teigia, jog tvirtinasi versija, kad J.Šikšniūtė buvo seksualiai išnaudota. Įtariama, kad gali būti ir daugiau V.Jankausko aukų, kurios nukentėjo, bet liko gyvos ir nesikreipė į teisėsaugą.

Tai paskelbta per ketvirtadienį Klaipėdos apygardos prokuratūroje surengtą spaudos konferenciją, kurioje pareigūnai pateikė aktualią informaciją apie 20-metės studentės J.Šikšniūtės nužudymo tyrimo eigą ir šiuo metu turimus rezultatus. Prieš šią spaudos konferenciją 23 metų V.Jankauskas įvykių vietose pareigūnams rodė, kaip darė šį šiurpų nusikaltimą.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Pagrindinė versija: išprievartavo ir nužudė

Pareigūnai spaudos konferencijoje, apibendrindami surinktus įrodymus bei V.Jankausko parodymus nusikaltimo vietoje, teigė, jog tvirtinasi versija, kad J.Šikšniūtė buvo seksualiai išnaudota. Merginos kūnas rastas nuogas, nuo jos nuplėšti drabužiai buvo išmėtyti.

Jei ši versija bus įrodyta, įtariamajam V.Jankauskui grės kalėjimas iki gyvos galvos. Anot ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro A.Stanislovaičio, nusikaltimas gali būti perkvalifikuotas į nužudymą, slepiant kitą nusikaltimą. Taip bus padaryta nustačius seksualinio nusikaltimo požymius. „Šios dienos duomenimis piešiasi toks scenarijus“, – neslėpė prokuroras. 

Algirdo Venskaus nuotr./Prokuroras Aurelijus Stanislovaitis
Algirdo Venskaus nuotr./Prokuroras Aurelijus Stanislovaitis

Turėjo peilį, bet juo tik grasino?

Kol kas pareigūnai neatskleidžia, kaip auka buvo nužudyta. Jie tik teigia, kad V.Jankauskas nusikaltimo metu turėjo peilį, bet ant kūno pjautinių ir durtinių žaizdų nėra.

„Kokio pobūdžio veiksmus jis atliko, neatskleisime, nes tai tyrimo detalės. Durtinių sužalojimų, kurie sukeltų mirtį, nėra“, – teigė prokuroras, patvirtinęs, jog auka nusikaltėliui priešinosi.

Ketvirtadienį du medicinos ekspertai baigė tirti merginos palaikus. Konkrečios išvados raštu dar nesuformuluotos, preliminarios išvados bus pateiktos penktadienį. Anot A.Stanislovaičio, bus atlikti ir papildomi tyrimai.

Automobilio, kuriuo buvo vežama J.Šikšniūtė, durelių rankenėlės iš vidaus buvo išplėštos, kad būtų neįmanoma jų atsidaryti.

Pareigūnai užsiminė, kad kol kas neaišku, ar J.Šikšniūtė buvo nužudyta kitoje vietoje ir į griovį prie Macikų kaimo numesta negyva, ar žudikas ją ten paliko dar gyvą. Pirmosios ekspertų išvados apie merginos mirtį turėtų būti gautos penktadienį.

Kai bus nustatytas mirties laikas, paaiškės ir tai, ar vieta, kur rasti merginos palaikai ir yra ta, kurioje J.Šikšniūtė buvo nužudyta, ar ji ten buvo nuvežta jau mirusi.

Aukų gali būti ir daugiau?

Tiriama versija, kad V.Jankauskas šiam nusikaltimui rengėsi iš anksto, jį planavo, nes automobilio, kuriuo buvo vežama J.Šikšniūtė, keleivio durelių rankenėlė iš vidaus buvo išplėšta, kad būtų neįmanoma jų atsidaryti.

„Kreipėmės į visuomenę ir dėl to, nes tikriname versiją, jog šiam nusikaltimui jis galėjo ruoštis, parengdamas automobilį, bet tai tik versija“, – sakė vyriausiasis prokuroras S.Minkevičius.

Visuomenės dėka tyrėjams jau pavyko apklausti vairuotoją, kuris įtariamojo automobiliui „Hyundai“ nulėkus nuo kelio, padėjo jį ištraukti. Ar geradarys mašinoje matė merginą, pareigūnai neatskleidžia. Šis vairuotojas interviu 15min.lt teigė, kad merginos mašinoje nematė.

Vyriausiasis prokuroras S.Minkevičius neslėpė, jog neatmetama versija, jog nuo įtariamojo galėjo nukentėti ir daugiau merginų. Peržiūrėjus neištirtus nusikaltimus, kol kas panašaus braižo atvejų neaptikta.

Algirdo Venskaus nuotr./Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius
Algirdo Venskaus nuotr./Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius

„Tai nereiškia, kad neigiame, jog tokių nusikaltimų negalėjo būti. Tiesiog tokių, kurie, pagal aprašymą, vietą, būtų panašūs į šį, nėra registruoti. Kreipiamės į visuomenę, žiniasklaidoje matosi, jog socialiniuose  tinkluose yra daug pranešimų merginų, kurios galbūt važiavo su šiuo asmeniu, galėjo nukentėti. Jei tokių iš tiesų yra, labai prašome ir kviečiame kreiptis tiesiogiai į mane, ar tyrimui vadovaujantį prokurorą. Pažadame užtikrinti anonimiškumą“, – kalbėjo S.Minkevičius.

15min.lt kalbėjosi su keliomis merginomis, kurios ketino važiuoti su V.Jankausku.

Pareigūnai taip pat atskleidė šokiruojančią detalę, kad V.Jankauskas, uždarbiaudavęs iš Šilutės ir jos apylinkių veždamas į Klaipėdą žmones, net neturėjo vairuotojo pažymėjimo.

Po apklausos V.Jankauską paleido, bet slapta sekė

Dėl dingusios dukters tėvai į policiją kreipėsi dar sekmadienį, nes ji kelionės tikslo, vykdama iš Saugų į Klaipėdą, nepasiekė. Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausiojo komisaro Alfonso Motuzo, nustačius J.Šikšniūtę vežusį asmenį, pasiskambinus jis atvyko į komisariatą, pareigūnams nekilo abejonių, jog šis asmuo galėjo įvykdyti šį baisų nusikaltimą.

Po kelių valandų pareigūnai suprato paleidę įtariamąjį, kuris galėjo prisidėti prie merginos dingimo.

Pareigūnai V.Jankauską apklausė pirmadienio popietę ir paleido, o sulaikė antradienio rytą. Tik surinkus išsamesnės informacijos, apklausus bendramoksles, išanalizavus neviešą informaciją, po kelių valandų pareigūnai suprato paleidę įtariamąjį, kuris galėjo prisidėti prie merginos dingimo. Per naktį pareigūnams pavyko daug ką išsiaiškinti, mat jaunuolis buvo sekamas.

Kodėl įtariamasis nepabėgo, nors jau yra dirbęs užsienyje, anot komisaro, belieka daryti tik prielaidas. „Matyt, jis stengėsi naikinti nusikaltimo įrodymus, konkrečiai negalėčiau identifikuoti, tačiau žiniasklaidoje jų jau apstu – ir transporto priemonė, ir kraujo žymės“, – sakė A.Matuzas.

Greitai aptikti merginos palaikų nepavyko dėl nenuoseklaus įtariamojo parodymų.

20-metė studentė J.Šikšniūtė sekmadienio vakarą klastingai buvo pagrobta Saugų kaime (Šilutės r.). Iš studentiškų kelionių uždarbiaudavęs šilutiškis V.Jankauskas žadėjo šviesiaplaukę savuoju žalios spalvos „Hyundai“ nuvežti iš Šilutės rajono į Klaipėdą, tačiau pasuko šunkeliais.

Žaliąją „Hyundai“ su išdaužtu stiklu V.Jankauskas dar pirmadienį už kelis šimtus litų pridavė į metalo laužą.

Trečiadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas leido suimti įtariamąjį V.Jankauską dėl studentės nužudymo trims mėnesiams. V.Jankauskas teisme negalėjo aiškiai atsakyti į teisėjos klausimus ir narve sėdėjo nunarinęs galvą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Niekas nenustebo: stringa Šiaurės Korėjos branduolinis nusiginklavimas

Sportas

Kroatijos triumfas – vartininko klaida paskandino Argentinos rinktinę

Gyvenimas

Mes lygūs. Futbolą komentuojanti Justina – apie debiutą eteryje ir futbolo kamuolį, atnešusį meilę

Aktualu

Škvalas prasiautė Vakarų Lietuvoje: turtą niokojo vėjas ir didžiuliai krušos gabalai

Vardai

Erika Vitulskienė kviestinei publikai pristatė savo mados namus ir plius dydžio kolekciją

Pasaulis kišenėje

Birštonas: 17 atradimų, kuriuos galite patirti per savaitgalio poilsį

Vardai

Grožio vakaras sudomino būrį garsenybių: tarp jų – kūdikio besilaukiančią Inetą Stasiulytę

Aktualu

Pajūris jau mirksta lietuje – poilsiautojai slepiasi, verslininkai garsina muziką

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Aktualu

Didelių paukščių paauglystė: ką veikia Kuršių mariose nutūpę tūkstančiai gulbių?

Gazas

Kauno valdžia stebina kaunietį: autobusų stotelę iš pavojingos vietos iškėlė „į niekur“

24sek

Vilniaus „Lietuvos rytas“ oficialiai paskelbė naują klubo pavadinimą

Interviu Vardai

P.Gražulio vaiką pagimdžiusi Birutė: „Tikslas pasiektas – jis daugiau nežemins mano dukters“

Aktualu

A.Ramanausko-Vanago palaikus suradę mokslininkai – ties skurdo riba

24sek

Ant NBA slenksčio – tryliktas lietuvis: naktis, kuri gali pakeisti 20-mečio likimą

Gyvenimas

Kodėl alkoholis moterims kenkia labiau nei vyrams?

Kultūra

„teamLab“: skirtingas mūsų mintis skiriančios sienos yra labai įvairios

Kultūra

Vilniaus aukciono vadovė: didžioji dalis čia parduodamų daiktų – vidurinei klasei įperkami dalykai

Verslas

„Burger King“ atsiprašė už moteris žeidžiančią reklamą Pasaulio futbolo čempionate

N-18 Vardai

„X Faktoriaus“ dalyvė M.Pivoriūnaitė nusivylė teismu: „Nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori“

Naujienos

Aktualu

Niekas nenustebo: stringa Šiaurės Korėjos branduolinis nusiginklavimas

Sportas

Kroatijos triumfas – vartininko klaida paskandino Argentinos rinktinę

Aktualu

Škvalas prasiautė Vakarų Lietuvoje: turtą niokojo vėjas ir didžiuliai krušos gabalai, tūkstančiai gyventojų – be elektros

Vardai

Erika Vitulskienė kviestinei publikai pristatė savo mados namus ir plius dydžio kolekciją

Gyvenimas

Mes lygūs. Futbolą komentuojanti Justina – apie debiutą eteryje ir futbolo kamuolį, atnešusį meilę

Pasaulis kišenėje

Birštonas: 17 atradimų, kuriuos galite patirti per savaitgalio poilsį

Aktualu

Pajūris jau mirksta lietuje – poilsiautojai slepiasi, verslininkai garsina muziką

Aktualu

Didelių paukščių paauglystė: ką veikia Kuršių mariose nutūpę tūkstančiai gulbių?

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Interviu Vardai

P.Gražulio vaiką pagimdžiusi Birutė: „Tikslas pasiektas – jis daugiau nežemins mano dukters“

Gazas

Kauno valdžia stebina kaunietį: autobusų stotelę iš pavojingos vietos iškėlė „į niekur“

24sek

Vilniaus „Lietuvos rytas“ oficialiai paskelbė naują klubo pavadinimą

Vardai

Grožio vakaras sudomino būrį garsenybių: tarp jų – kūdikio besilaukiančią Inetą Stasiulytę

Aktualu

A.Ramanausko-Vanago palaikus suradę mokslininkai – ties skurdo riba

24sek

Ant NBA slenksčio – tryliktas lietuvis: naktis, kuri gali pakeisti 20-mečio likimą

Gyvenimas

Kodėl alkoholis moterims kenkia labiau nei vyrams?

Kultūra

„teamLab“: skirtingas mūsų mintis skiriančios sienos yra labai įvairios

Kultūra

Vilniaus aukciono vadovė: didžioji dalis čia parduodamų daiktų – vidurinei klasei įperkami dalykai

Verslas

„Burger King“ atsiprašė už moteris žeidžiančią reklamą Pasaulio futbolo čempionate

N-18 Vardai

„X Faktoriaus“ dalyvė M.Pivoriūnaitė nusivylė teismu: „Nepilnamečiai gali tave daužyti, kiek nori“

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min