TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Japonui 20 kartų peiliu smogęs nepilnametis šilutiškis už grotų pasiųstas penkeriems metams

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2010 m. spalio 4 d. nuosprendį ir penkiolikmetį šilutiškį už kelis plėšimus, pasikėsinimą apiplėšti bei sunkų Japonijos piliečio sveikatos sutrikdymą nuteisė penkeriems metams nelaisvės.

Kaip informuoja teismo atstovė spaudai, Apeliacinio teismo kolegija pabrėžė, kad anksčiau nusikaltęs vaikinas nepadarė išvadų. Nors jis metus praleido stacionaraus pobūdžio Čiobiškio vaikų socializacijos centre, iš jų pabėgo ir elgėsi dar pavojingiau nei anksčiau – per mažiau nei parą nuo pabėgimo padarė 5 sunkius ir 1 labai sunkų nusikaltimus.

Lietuvos apeliacinio teismo nuomone, Vilniaus apygardos teismas, skirdamas bausmę šiam nepilnamečiui, neatsižvelgė į tai, kad sulig kiekvienu plėšimu vaikinas darėsi vis įžūlesnis bei agresyvesnis, aktyviau naudojo ginklą, nukentėjusiesiems juo grasindamas, o nukentėjusiajam Japonijos piliečiui sudavė net 20 smūgių į įvairias kūno vietas.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams, yra aiškiai per švelni, todėl skyrė kalėti penkerius metus. Bausmę jis atliks nepilnamečių pataisos namuose.

Vaikinas su kitu asmeniu, kurio atžvilgiu nuosprendis nebuvo skųstas, iš kitų nepilnamečių  ir vieno Japonijos piliečio atėmė striukes, telefonus, pinigines, pinigus, korteles ir kitų daiktų, grasino jiems peiliu, mušė. Minėtam Japonijos piliečiui jis 20 kartų smogė peiliu ir sunkiai sužalojo. Vaikinas teigė, kad pabėgęs iš Čiobiškio vaikų socializacijos centro plėšikavo norėdamas grįžti namo, tačiau teismas nustatė, kad gautų daiktų jis nė nebandė realizuoti.

Pirmosios instancijos teismo nuosprendį skundusi prokurorė prašė vaikinui skirti 5 metų laisvės atėmimo bausmę. Pareigūnė pabrėžė, kad nepilnametis per labai trumpą laiką, apgyvendintas socializacijos centre, padarė net kelias nusikalstamas veikas, iš kurių viena – itin sunki. T. y. jis, nors ir yra nepilnametis, nedaro išvadų ir yra linkęs nusikalsti.

Pats nusikaltęs vaikinas taip pat skundė pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalį ir reikalavo jį perkelti į kitą specialiąją auklėjimo įstaigą – Gruzdžių vaikų socializacijos centrą 3 metams, ne ilgiau kaip iki jis sulauks pilnametystės. Tačiau, kaip minėta anksčiau, Apeliacinis teismas mano, kad bausmės tikslai šiam nepilnamečiui bus pasiekti tik skyrus realią laisvės atėmimo bausmę.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min