Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 20d. 15:40

Jauną panevėžietį mirtinai sumušę du kerštautojai sulaukė bausmių

Įkalinimo įstaigos tvora
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Įkalinimo įstaigos tvora

Pernai vasarą vedini keršto du neblaivūs vyriškiai, miesto gatvėje užpuolę ir mirtinai sumušę jauną žmogų, sulaukė laisvės atėmimo bausmių: 34 metų panevėžietis R.V. pripažintas pavojingu recidyvistu, jam paskirta 13 metų laisvės atėmimo bausmė, kurios pirmuosius trejus metus nurodyta atlikti kalėjime, jo bendrininkui dvidešimtmečiui kupiškėnui E.V paskirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos teismas, tokį sprendimą penktadienį popiet, baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei ir viešosios tvarkos pažeidimų baudžiamąją bylą, priėmė Panevėžio apygardos teismas.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs prokuroras Romualdas Valiulis nužudymu ir viešosios tvarkos pažeidimu kaltinamam anksčiau teistam R.V. siūlė skirti 15 metų, E.V. – 12 metų laisvės atėmimo bausmes.

Pernai vidurvasarį Panevėžio miesto Liepų alėjoje R.V. kartu su E.V., siekdami atkeršyti už prieš keletą mėnesių įžeistą ir nuskriaustą draugę, sumušė ir suspardė jauną žmogų, kuris po poros dienų nuo patirtų sužalojimų mirė ligoninėje. Tas pats asmuo dėl draugystės su vieno jų mergina jau buvo anksčiau nukentėjęs – sužalotas peiliu.

„Dėl noro atkeršyti už asmeninius konfliktus miesto gatvėje sumuštam jaunam žmogui buvo atimta gyvybė, smurtautojai sulaukė įstatymų numatytų griežtų bausmių, jie ilgam neteko laisvės – tokia kaina teko sumokėti už nepamatuotą ambicijų proveržį“,- teigė ikiteisminį tyrimą organizavęs ir baudžiamąją bylą per tris su puse mėnesio perdavęs nagrinėti teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis.

Pasak prokuroro, kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinančios aplinkybės – nusikalstamos veikos padarytos apsvaigus nuo alkoholio ir veikiant  kaip bendrininkų grupė.

Ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Įstatymas tam, kas nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min