Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 16:03

Jaunieji degalinės plėšikai mėnesiui atsidūrė tardymo izoliatoriuje

Įvykio vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje

Tenkindamas Vilniaus apygardos prokurorų prašymą, Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas keturiems plėšimu įtariamiems sostinės gyventojams paskyrė kardomąsias priemones. Trys vilniečiai, šią savaitę apiplėšę degalinę Vilniuje, šalia Gariūnų turgavietės, mėnesį praleis Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Ketvirtajam plėšikui pasisekė labiau – jam skirtas namų areštas.

Kaip informuoja Vilniaus apygardos prokuratūra, gruodžio 14 dieną, apie pusę trečios, du veidus prisidengę jaunuoliai, grasindami operatorei šaunamaisiais ginklais, iš uždarosios akcinės bendrovės „Luktarna“ degalinės kasos aparato pagrobė per 600 litų. Vos jiems pasprukus, operatorė nuspaudė aliarmo signalą. Be to, apie nusikaltimą tuojau pat telefonu buvo pranešta policijai.

Policijos pareigūnai blokavo nusikaltimo teritoriją, tikrino visus automobilius. Netrukus buvo sulaikyti du stovinčiame automobilyje Mercedes-Benz sėdėję 21 ir 22 metų vaikinai. Prieš tai policijos ekipažas stebėjo, kaip vienas jų, paėjėjęs į šalį, mėgino atsikratyti nusikaltimo įkalčiais.

Kiek vėliau maršrutiniame autobuse įkliuvo trečiasis 23 metų plėšikas. Pareigūnai atkreipė dėmesį į vaikiną, ne pagal sezoną per lengvai apsirengusį. Jo graudus pasakojimas apie tai, kaip prie Gariūnų jį užpuolę plėšikai ir atėmę striukę, policininkų neįtikino.

Gruodžio 15 dieną buvo sulaikytas ir ketvirtas įtariamasis – 20 metų vienos sostinės vidurinės mokyklos dvyliktokas.

Nustatyta, kad šis ketvertas buvo iš anksto sudarę veikimo planą, pasiskirstę vaidmenimis. Du iš jų su ginklais rankose užpuolė degalinės operatorę, kiti du – laukė automobilyje.

„Turėjau pagrindo manyti, kad įtariamieji gali pasislėpti, trukdyti ikiteisminiam tyrimui, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorė V. Dautartienė. – Be to, jie įtariami padarę sunkų nusikaltimą, už kurį numatytos realios laisvės atėmimo bausmės vidurkis – šešeri metai. Nė vienas iš jų nedirba“.

Prokurorų prašymu, šią savaitę teisėjas tris sulaikytuosius leido suimti mėnesiui, ketvirtajam skyrė namų areštą. Vienas degalinės plėšikų už grotų sutiko 22-ąjį savo gimtadienį.

Šis sunkus nusikaltimas buvo atskleistas itin greitai. Apie plėšimą greitai pranešta policijai, degalinės operatorė detaliai apibūdino nusikaltėlių išvaizdą. Tačiau prokurorė V. Dautartienė ypač pabrėžė policijos pareigūnų operatyvumą, nes tai – viena iš pagrindinių sėkmingo ikiteisminio tyrimo prielaidų.

Per dešimt šių metų mėnesių Vilniaus apygardos prokuratūros veiklos teritorijoje užregistruoti 1 tūkst. 285 plėšimai. 2008 metais per tokį pat laikotarpį jų buvo beveik 2 proc. mažiau. Šiemet pareigūnai atskleidė 32,1 proc. tokių nusikaltimų, pernai – 33,9 proc.

Temos: 1 Degalinė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min