TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV prokuroras padėkojo Lietuvos policininkams už bendrą operaciją išardant stambų tarptautinių sukčių tinklą

Pasai, pinigai
Policijos nuotr. / Pasai, pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų balandžio mėnesį, po daugiau nei dvejus metus trukusio bendro tarptautinio (Lietuva-JAV-Baltarusija-Čekija) policijos tyrimo Čekijos Respublikoje suimtas tarptautinės nusikalstamos grupuotės, užsiimančios elektroninių mokėjimų instrumentų tapatybės vagystėmis lyderis, Baltarusijos Respublikos pilietis 26 metų Dmitry Naskovets.

Kaip praneša Policijos departamentas, tai buvo asmuo valdęs vieną didžiausių ir įtakingiausių interneto forumų, skirtą įvairių finansinių institucijų klientų elektroninių mokėjimo instrumentų tapatybės duomenų vagystėms ir neteisėtam tokių duomenų panaudojimui. Minėtą asmenį Čekijos Respublikos teisėsaugos institucijos išdavė JAV, kur pastarasis bus teisiamas už bendrininkavimą sukčiaujant internetu, bendrininkavimą sukčiaujant su kreditinėmis kortelėmis bei vartotojų elektroninės tapatybės patvirtinimo duomenimis, informacijos vagystes stambiu mastu.

D.Naskovets valdomas interneto forumas CallService.biz vienijo daugiau nei 2 tūkst. asmenų, užsiimančių aukščiau paminėtomis nusikalstamomis veikomis. Bendrai buvo įvykdyta virš 5 tūkst. sukčiavimų.

2007 m. birželio mėn. Baltarusijos Respublikos piliečiai Dmitrij Naskovets ir jo bendrininkas Sergey Semashko sukūrė interneto forumą CallService.biz, kuriame už atlygį organizavo angliškai ir vokiškai kalbančių asmenų bendravimą su finansinėmis institucijomis, taip apgaudami šių finansinių institucijų klientų saugumą užtikrinančius darbuotojus, bei neteisėtai pasinaudodavo vogta konfidencialia finansine informacija.

Nusikaltėliai dirbę CallService.biz „servisui" betarpiškai skambinėjo įvairioms finansinėms institucijoms, kurių klientų duomenys tuo metu buvo neteisėtai naudojami ir prisistatinėjo teisėtais šių sąskaitų savininkais, taip inicijuodami neteisėtas finansines operacijas.

Pasinaudoję minėtame forume parduodama įvairia, finansinei operacijai inicijuoti pakankama informacija, sukčiai patvirtindavo sandėrius, pervesdavo pinigus iš banko sąskaitų, atblokuodavo sąskaitas, pakeisdavo teisėto savininko adresą bei telefonus į sukčių nurodytus.

Minėtas interneto forumas buvo plačiai reklamuojamas kituose, vartotojų tapatybės informacijos vagystėmis užsiimančių asmenų tarpe pamėgtuose interneto resursuose, tokiuose kaip CardingWorld.cc. Pastarąjį valdė Sergey Semashko. Šiame forume dirbo daugiau nei 2 tūkst. žmonių, „dirbančių" su finansinėmis institucijomis ir jie bendrai atliko daugiau nei 5 tūkst. 400 skambučių į bankus, siekdami apeiti saugumo procedūras ir įvykdyti neteisėtus sandorius.

Minėtų forumų veikla buvo organizuojama ir valdoma tiesiogiai iš serverių esančių Lietuvoje. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdyba nustatė tikslią serverių buvimo vietą, jų administravimo įpatumus ir pagal pateiktą JAV teisėsaugos institucijų teisinės pagalbos prašymą serverius kartu su veikiančiais forumais išėmė ir perdavė JAV teisėsaugų kolegoms. Tuo pačiu metų JAV Federalinis tyrimų biuras inicijavo domeninių vardų CardingWorld.cc ir CallService.biz konfiskavimą pagal orderį, išduotą JAV apygardos teisėjo.

JAV prokuroras Bharara sakė: „Dmitry Naskovets išdavimas - tai pavyzdinio bendradarbiavimo tarp JAV ir tarptautinių teisėsaugos institucijų rezultatas. D.Naskovets veikė internete vieno langelio principu ir finansinės tapatybės informacijos vagims bei sukčiams sudarė puikias sąlygas pakenkti įvairių finansinių įstaigų saugumui. Mes ir toliau dirbsime su FTB ir mūsų partneriais užsienyje, nustatant ir stabdant nusikaltėlius, vykdančius nelegalų verslą."

Už nepriekaištingą bendrą darbą, prokuroras pareiškė padėką FTB už darbą organizuojant bendrą tyrimą, JAV Teisingumo departamento Tarptautinių reikalų skyriui, Baltarusijos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Aukštųjų technologijų nusikaltimų tyrimo departamentui, Čekijos Respublikos Policijos prezidiumui ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybai.

Ši byla tvarkoma JAV FTB sudėtingų sukčiavimų padalinyje. D. Naskovets gresia daugiau nei 39 metų laisvės atėmimo bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min