Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 20:03

Jonas Baronas laisvėje jaustųsi saugus: „Žmogus, su kuriuo konfliktavau, negyvas...“

Jonas Baronas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jonas Baronas

Šį ketvirtadienį garsiosios atlikėjos Oksanos Pikul brolis atvežtas į sostinės teismą, kuriame bus svarstomi jam likę kriminaliniai kaltinimai – dėl ginklo, narkotikų, viešosios tvarkos pažeidimo. Kaip skelbta anksčiau, dvejus metus prasislapstęs Jonas Baronas nusikratė įtarimų pasikėsinimu nužudyti, bet lieka nelaisvėje. Šiandieną posėdyje buvo aktualus tik vienas klausimas: ar kaltinamąjį būtina laikyti už grotų? Pats J.Baronas teismui pateikė argumentą, kodėl ir laisvėje, net nesprukdamas į užsienį, galėtų jaustis saugiai.

J.Baronas po šūvių Vilniuje 2017-aisiais porą metų žaidė slėpynes su teisėsauga, kol įkliuvo Ispanijoje ir buvo grąžintas į Lietuvą, įtariant jį pasikėsinimu nužudyti ir kitais nusikaltimais. Tiesa, jam panaikinti įtarimai pasikėsinimu nužudyti. Tačiau teismai iki šiol leidžia laikyti kaltinamąjį už grotų, atsižvelgiant į jo ankstesnį slapstymąsi ir gresiančią atsakomybę.

Dabar J.Baronas su savo advokate laikosi priešingos pozicijos: kad ne jis ketino žudyti, o būtent jo paties gyvybei buvo kilęs mirtinas pavojus. Buvo, tačiau jau dabar jau esą jo nebelikę, tad ir jis pats laisvėje jaustųsi saugus, ir jokių priežasčių vėl jam sprukti, tarkime, į Ispaniją, esą nebelikę.

„Žmogus, su kuriuo konfliktavau, kaip ir negyvas...“, – esminį argumentą teisėjai pateikė J.Baronas, prašęs po kovo 10 dienos nebepratęsti jam taikomos griežčiausios kardomosios priemonės.

Praėjusių metų pradžioje policija skelbė, kad vasario 2 d. apie 21 val. 35 min. sostinės Pilaitės rajone esančioje Nidos gatvėje esančiame bute rastas vyro kūnas su durtinėmis-pjautinėmis žaizdomis krūtinėje. Žuvusysis buvo vienas iš keturių įtariamųjų, kuriuo policijai buvo pavykę susekti karštais pėdsakais po karštojo konflikto Antakalnio kavinėje.

Suprasti akimirksniu

  • 2017 m. rugpjūčio 21 d. vakarą, Vilniuje, per konfliktą viešoje vietoje Antakalnio rajone nuaidėjo 4 šūviai, o atsitiktinai atšokusi kulka sužalojo niekuo dėtą merginą į koją.
  • Netrukus po šaudynių buvo sulaikyti keturi įtariamieji (vienas jų dėvėjo neperšaunamą liemenę), o vienam pavyko pasislėpti.
  • Policija paskelbė, kad dėl neteisėto ginklo ir pasikėsinimo į žmogaus gyvybę ieškomas įtariamasis – garsios atlikėjos brolis J.Baronas, jau anksčiau turėjęs rimtų bėdų su teisėsauga (jis buvo sulaukęs kaltinimų dėl narkotikų, vienu metu vyrui netgi teko nešioti apykoję, o už sistemingą KET pažeidinėjimą teismas yra konfiskavęs jo motinai priklausantį BMW limuziną).
  • Vilniečiui siūlyta pasiduoti, pareigūnai tikėjo, kad sulaikymas – tik laiko klausimas.
  • Eidami įtariamojo J.Barono pėdomis, sekliai jo mamos namuose atliko kratą. Tuo metu prokuratūros atstovai po dviejų parų kreipėsi į teismą, prašydami už akių skirti ieškomam asmeniui griežčiausią kardomąją priemonę. Vilniaus miesto apylinkės teismas suėmimą J.Baronui paskyrė, tačiau vyrui ilgai pavyko slapstytis.
  • Sostinės policijos vadovybė buvo išplatinusi J.Barono nuotraukas ir paprašiusi visuomenės pagalbos nustatant šio įtariamojo buvimo vietą.
  • Dvejus metus slapstęsis J.Baronas buvo sulaikytas Ispanijoje ir 2019 m. liepą perduotas Lietuvai.

Bylos duomenimis, J.Baronas dar 2015 metais buvo įkliuvęs su 350 gramų kanapių, buvo suimtas ir pateko į Lukiškes.

Po 9 mėnesių už grotų vaikinas paleistas į laisvę su apykoje, kuri jam vėliau irgi nuimta.

Laisvėje ir be apykojės J.Baronas netruko prisidirbti. 2017-ųjų vasarą Vilniuje, Antakalnyje esančioje picerijoje, aidėjo šūviai. Paklydusi kulka pakirto niekuo dėtą merginą.

Po šių įvykių J.Baronas paspruko, o teisėsauga kaip šaulį įvardino būtent jį. Vaikinui pateikti kaltinimai pasikėsinimu nužudyti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jonas Baronas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jonas Baronas

2 metus prasislapstęs Ispanijoje įtariamasis pagaliau įkliuvo ir buvo pargabentas į Lietuvą. Šalies žiniasklaida skelbė, kad jis sučiuptas dėl seksualinio priekabiavimo ir dokumentų klastojimo, bet kas konkrečiai įvyko, neaišku. Bent jau Lietuvos prokurorai šių klausimų nenagrinėja. Prokurorai yra panaikinę sunkiausią kaltinimą. Vietoj pasikėsinimo į merginos gyvybę jis apkaltintas nesunkiu sveikatos sutrikdymu visuomenei pavojingu būdu ir iš chuliganiškų paskatų. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 5 metų.

Be to, jaunas vyras įtariamas narkotikų laikymu (BK 259 str.) ir platinimu (BK 260 str.), neteisėtu disponavimu ginklu (BK 253 str.) ir viešosios tvarkos pažeidimu (BK 284 str.).

J.Baronas atvežtas į teismą su kauke – esą vyras dar sirguliuoja ir pats nenorėtų platinti bacilų.

Vasario 27 d. J.Baronas atvežtas į teismą su kauke. Teisėja leido jos nenusiimti ir posėdžio metu – esą vyras dar sirguliuoja ir pats nenorėtų platinti bacilų. Todėl teisme teko kruopščiai patikrinti, kad tas kaukėtas asmuo.

„Nustatysime jūsų tapatybę, tuo labiau, kad šiandieną truputį užsimaskavęs esate“, – teigė teisėja Ieva Narbutaitė.

Paaiškėjo, kad 1995 m. gimęs vyras nevedęs, kelis sykius teistas, iki pabėgimo į užsienį dirbo, mokėsi logisto-ekspeditoriaus specialybės ir turėjo gyvenamąją vietą Vilniuje.

Teismą domino, kaip jis išvyko į Ispaniją ir kaip J.Baronas užsienyje slapstėsi.

„Nenorėčiau atskleisti šitų aplinkybių“, – pareiškė suimtasis.

Paklaustas, ką svečioje šalyje veikė, vilnietis buvo kalbesnis: „Dirbau statybose... Jokių oficialių sutarčių nebuvo. Dirbau pavienius darbus.“
Teismą taip pat domino, kas buvo privertę J.Baroną sprukti ir slapstytis užsienyje.

„Irgi nenorėčiau atskleisti šitų aplinkybių...“, – atsakė vyras.

Bylą kuruojantis prokuroras Rolandas Imbrasas pareiškė, kad kol kas neatsirado jokių naujų aplinkybių, kurioms esant, turėtų būti panaikinti J.Baronui taikomo suėmimo pagrindai.

Savo ruožtu teisiamąjį ginanti advokatė prokuratūros atstovui oponavo.

„Prašyčiau teismo įvertinti, ar iš tiesų ta kardomoji priemonė atlieka tą funkciją, kurią numato įstatymas. Tai kardomoji, o ne baudžiamoji priemonė“, – motyvavo gynėja, siūlydama paleisti J.Baroną į laisvę, taikant jam intensyvią priežiūrą – uždėjus apykoję.

Advokatė Ingrida Botyrienė teigė nemananti, kad yra pagrindo kalbėti apie J.Barono ryšius su Ispanija ir prielaidas efektyviai jam ten toliau slapstytis nuo teismo Lietuvoje.

Teisininkės supratimas toks: jei J.Baronas būtų turėjęs galimybes efektyviai slapstytis – pareigūnai iki šiol nebūtų jo sučiupę.

Pats J.Baronas užtikrino, kad atsidūręs laisvėje jis norėtų ir turėtų galimybę pagaliau užbaigti ekspeditoriaus mokslus.

Kokia kardomoji priemonė J.Baronui turėtų būti taikoma po kovo 10-osios, Vilniaus miesto apylinkės teismas planuoja skelbti nutartį penktadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min