Dabar populiaru
15min be reklamos
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2012 sausio 4d. 09:37 , Atnaujinta: 2012 sausio 4d. 11:34

Jonas Dacys stojo prieš teismą dėl mažamečio seksualinio prievartavimo

Jonas Dacys
15min.lt nuotr. / Jonas Dacys
Vilniaus apygardos teismas atvertė ir per porą valandų visiškai išnagrinėjo „tvarkiečio“ Jono Dacio baudžiamąją bylą dėl kaltinimų išprievartavus 13 metų paauglį. Politikas iš dalies pripažino kaltę, prokuroras siūlo skirti jam 7 metų laisvės atėmimą.

Trečiadienio rytą Vilniaus apygardos teisme neviešame posėdyje pradėta nagrinėti ir operatyviai baigta mažamečio asmens seksualinio prievartavimo byla.

Kaltinamasis Jonas Dacys (gim. 1955 m.), atvestas keturių konvojaus pareigūnų, slėpė veidą.

Tačiau liudytojomis į teismą iškviestos politiką pažįstančios moterys teismo koridoriuje žurnalistams kartojo, kad „nebuvo, nieko nebuvo“.

„Neteisingai jis sėdi.  Žinoma, kad jį apšmeižė. Tie tėvai nori daug pinigų“, – liudytojos aiškino, kad netgi pats esą nukentėjęs vaikas po įtariamojo sulaikymo bėgiojo po kaimą šūkaudamas, jog „dabar mes būsim turtingi“.

Tačiau pats kaltinamasis posėdžio metu pripažino kaltę. Tiesa, tik iš dalies. Esą vaiką jis išnaudojo ne 4 kartus, kaip teigiama kaltinamajame akte, o vos vieną sykį. Be to, savo lytinio organo jis esą niekur nekišo, o tik buvo patenkintas rankomis.

Bylą kuruojantis prokuroras Rolandas Imbrasas pasiūlė artimą sankcijos (nuo 3 iki 13 metų) vidurkiui bausmę: sodinti J.Dacį 7 metams.

Kaltinamąjį ginanti advokatė įsitikinusi, kad tokia bausmė būtų per griežta. Šį seksualinio išnaudojimo atvejį teisininkė vadina buitiniu, pabrėžia, kad nei smurto, nei klastos prieš vaiką vyriškis nenaudojo. Be to, advokatė viliasi, kad teismas atsižvelgs į kaltinamojo sunkią sveikatos būklę.

Kaip skelbta anksčiau, pernai kovo 25 dieną partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas dėl pareikštų įtarimų nusikaltimo padarymu sustabdė partijos Vilniaus rajono skyriaus nario J.Dacio narystę partijoje, netrukus teismas leido politiką suimti 3 mėnesiams.

Trečiadienį teismo rūmuose viena liudytojų žurnalistams sakė, kad neturi jokio tikslo ginti nei vienos, nei kitos šalies, tačiau žinanti, kas galėjo, o kas negalėjo dėtis Paberžės seniūnijoje: „Aš sena boba, 60 metų, visą vasarą ten buvau... Gal kas nors jį ir prievartavo, bet tikrai ne Jonas.“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Jonas Dacys
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Jonas Dacys

Anot moteriškių, kaltinamasis Jonas rūpindavosi socialiai remtinomis šeimomis, globojo ir šią 8 asmenų šeimyną. Teigiama, jog „tvarkietis“ padėjo galbūt nukentėjusio vaiko tėvui, kad mestų gerti. „Davė pinigų, kad užsikoduotų. Va, dabar negeria ir protingas pasidarė...“ – kandžiai komentavo liudytojos.

Pasak moterų, daugiavaikė motina iki šiol piktnaudžiauja alkoholiu. Todėl vaikai nuolat vaikščiodavo po kaimą, tikėdamiesi būti bent pamaitinti. Politikas Jonas išsituokęs, tačiau turi dukrą, tris anūkes. Teigiama, kad sunkiai sergantis vyriškis niekad neatsisakydavo padėti ir šiam paaugliui, nors ir turinčiam sveikus tėvus. Tačiau geranoriškas bendravimas baigėsi skandalingai.

Beje, teigiama, kad šioje byloje nukentėjusi šeima jau prieš kelerius metus buvo paskelbusi apie išprievartautą dukterį, tačiau tąsyk kaltinimai vienam 17-mečiui subliuško.

„Bus kaip bus, bet Dievas yra pasaulyje, pažiūrėsim, kaip bus. Dievas yra“, – viena kitai antrino bylos liudytojos.

Teismas trečiadienio posėdyje apklausė visus kviestus asmenis, iš viso keturis liudytojus. 

Baigiamąsias kalbas pasakė ir prokuroras, ir advokatė. Sakydamas paskutinį žodį kaltinamasis sakė, kad gailisi, ir prašė teismo bausti jį kuo švelniau.

Byloje yra pareikštas ir per 100 tūkst. litų siekiantis nukentėjusiųjų civilinis ieškinys. Ar jis pagrįstas, bus pranešta kartu su teismo verdiktu.

Bylą išnagrinėjęs teisėjas Stasys Punys nuosprendį žada skelbti vasario 13 dieną.

VIDEO: 15min.lt - Jonas Dacys teisme slėpė veidą

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min