Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonas Dambrauskas dėl advokato nužudymo paliktas už grotų dar trims mėnesiams

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas leido maksimaliai ilgam laikui pratęsti Vilniaus miesto tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymu įtariamo praeityje garsaus boksininko suėmimą.

Ketvirtadienio pavakarę Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nutarė tenkinti Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro prašymą dar 3 mėnesiams pratęsti advokato, Vilniaus miesto tarybos nario Sergejaus Novikovo nužudymu įtariamo Jono Dambrausko suėmimą.

Buvusio garsaus boksininko suėmimo mėnesiui terminas baigtųsi jau kitą savaitę.

Teigiama, jog ikiteisminio tyrimo metu surinkta daugiau įrodymų, patvirtinančių J.Dambrausko kaltę, todėl prokurorai teismo drąsiai prašė suėmimo terminą pratęsti. Ikiteisminio tyrimo teisėjas šį prokuratūros argumentą patvirtino.

15min.lt primena, kad teisininkas ir politikas S.Novikovas buvo nudurtas birželio 1-ąją sostinės K.Kalinausko gatvėje, kai išėjo iš banko „Citadele“.

Tiriant nusikaltimą ėmė aiškėti, kad S.Novikovo nužudymas yra susijęs su ritualinių paslaugų verslu.

Kadras iš LNK žinių/Jonas Dambrauskas
Jonas Dambrauskas

Kaip žinoma, praėjusią savaitę dviems mėnesiams suimtas ir Vilniaus laidojimo rūmų direktorius, Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas Vitalijus Gasperovičius. Prokurorai įtaria V.Gasperovičių S.Novikovo nužudymo organizavimu, tuo tarpu birželio viduryje sulaikytam J.Dambrauskui priskiriamas užsakovo vaidmuo.

Pareigūnai išsiaiškino, kad S.Novikovą ir sostinėje žinomos Dambrauskinių gaujos lyderiu laikomą J.Dambrauską siejo bendri verslo reikalai, anksčiau yra rašęs „Lietuvos rytas“.

Kadras iš LNK žinių/Vitalijus Gasperovičius
Vitalijus Gasperovičius

Paaiškėjo, kad J.Dambrauskas per tarpininkus turi įsigijęs sostinės Olandų gatvėje įsikūrusių bendrovių Vilniaus laidojimo rūmų ir Laidojimo rūmų akcijų bei daro didelę įtaką jų direktoriui V.Gasperovičiui. Šių įmonių akcininkas buvo ir S.Novikovas. Manoma, kad J.Dambrauskas troško apžioti vis didesnį šio verslo kąsnį.

Taip pat paaiškėjo, kad tą dieną, kai buvo nužudytas, S.Novikovas turėjo įsigyti laidojimo bendrovių akcijų ir tapti kontrolinio paketo savininku.

Ketvirtadienio posėdis, kuriame buvo sprendžiamas J.Dambrausko likimas, vyko neviešai, siekiant saugoti ikiteisminio tyrimo duomenų slaptumą. Pats J.Dambrauskas į teismą neatvyko, jo interesams atstovavo advokatas. Įtariamasis su savuoju gynėju šiandienį jam nepalankų teismo verdiktą turi teisę apskųsti aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min