Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 11:42

Joninių naktį Kėdainių rajone užmušęs žmogų nepilnametis sulaukė bausmės

Kėdainiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kėdainiai

Joninių šventės metu nepilnametis kėdainiškis, keliais smūgiais į galvą mirtinai sužalojęs vyriškį, neteko laisvės septyneriems metams ir trims mėnesiams – tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą ir paskyręs metais švelnesnę bausmę, negu buvo pasiūlęs valstybės kaltintojas.

„Septyniolikmečio impulsyvaus smurto išpuolį, pasibaigusį vyresnio žmogaus mirtimi, išprovokavo apsvaigimas nuo alkoholio, tačiau jam, kaip nepilnamečiui, pagal įstatymą skiriama ne tokia griežta bausmė, negu numatyta visais kitais atvejais už labai sunkų nusikaltimą žmogaus gyvybei – nužudymą. Šio nusikaltimo, kaip ir daugumos kitų, padarymui didelę įtaką turėjo apsvaigimas nuo alkoholio“, – teigė valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, šių metų birželio 24 d. vakare Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Nociūnų kaimo vienos sodybos kieme Jonines švęsdami svečiai netikėtai tapo vieno konflikto, kuris baigėsi dramatiškai, liudytojais. Su jaunimu kaime švenčiantis septyniolikmetis, išgirdęs, kad sodyboje svečiuojasi jo pažįstami, dviračiu atvažiavo pas juos.

Pamatęs, kad tarp svečių yra vienas pažįstamas, Kėdainių ledų šventėje pasakęs jam kažką įžeidaus, neblaivus jaunuolis puolė aiškintis santykių. Vaišių dalyviai mėgino juos sutaikyti ir išskirti, tačiau 42 metų vyriškiui nepasisekė išvengti jauno priešininko kelių smūgių į galvą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kėdainių policijos komisariatų pareigūnai, jį kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo iš Kėdainių apylinkės kolegų perėmę Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorai.

„Visuomenė, nukentėjusieji ir jų artimieji laukia, kad visus jaudinantys nusikaltimai žmogaus gyvybei ir sveikatai būtų kuo greičiau ištirti, todėl vienas pagrindinių prokuroro uždavinių – organizuoti, kad ikiteisminis tyrimas būtų atliktas per kuo trumpesnį terminą. Tai ypač aktualu tose bylose, kuriose įtariamieji yra suimti, taip pat bylose, kuriose įtariamieji ar nukentėjusieji yra nepilnamečiai. Tokiose bylose ikiteisminis tyrimas turi būti prioritetinis – tokia nuostata įtvirtinta ir papildytame Baudžiamojo proceso įstatyme. Ši  byla prokurorų ir tyrėjų pastangomis teismą pasiekė per tris mėnesius“, – teigė Panevėžio apygardos Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Įstatymas tam, kas nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 7 iki 15 metų, tačiau nepilnamečiui gali būti paskirta ne didesnė, negu 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min