Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 17d. 11:59

Joniškiečio planas pralobti: su raktu ir kodu – į gimdančios žmonos buvusį darbą

Prekybos centro „Maxima“ kasininkės pasiruošusios priimti eurus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija: kasa, pinigai

Nepritvirtintas prie grindų arba sienos nedidukas seifas – tikras lobis piktų kėslų turintiems įsilaužėliams: jį patogu išsinešti ir atidaryti vagišiams saugiomis bei patogiomis sąlygomis.

Mažas ir nepritvirtintas seifas – lengvas laimikis Joniškio vagišiams. Juolab, kai žinai patalpų apsaugos kodą.

Tai suprato 31 metų joniškietis, kurio žmona dirbo vienoje odontologijos klinikoje registratore. Vyras, ateidavęs pasitikti po darbo žmonos, nužiūrėjo patalpose po stalu stovintį nedidelį seifuką, kurį be problemų galima pasiimti ir po pažastimi išsinešti.

Ne vieną kartą vyras stebėjo ir kokį signalizacijos kodą žmona suspaudo pultelyje, priduodama klinikos patalpas apsaugai. Kai žmona išėjo nėštumo ir gimdymo atostogų, jo galvoje gimė planas pasisavinti seifą, kuriame saugomi už suteiktas paslaugas gauti pinigai, ir taip pagerinti šeimos finansinę būklę. Nors žmona atostogavo, klinikos durų raktą ji tebeturėjo ir vyras žinojo, kur namuose jis saugomas.

Praėjusių metų rugsėjo 27-osios rytą į darbą atėjusi odontologė rado atrakintas laukujes duris. Pamaniusi, kad kolegės buvo pirmesnės už ją, labai nustebo viduje neradusi nė vieno žmogaus. Nebebuvo ir po vienu stalu laikomo seifo. Kaip vėliau paaiškėjo, jame buvo 5 245 eurai.

Dėl vagystės Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį vėliau perėmė Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba. Jų akiratyje atsidūrė septyni su šia vagyste sąsajų galėję turėti asmenys. Žingsnis po žingsnio, apklausa po apklausos ėmė ryškėti nusikaltimo vaizdelis ir liko tik trys įtariamieji: 28 metų buvusi klinikos registratorė, 31-erių jos vyras ir 30-metis jo draugas iš Šiaulių rajono. Nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamosios kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo, ikiteisminis tyrimas registratorei buvo nutrauktas. Už vagystę atsakingi liko abu vyrai.

Buvo nustatyta, kad naktį iš rugsėjo 26-osios į 27-ąją jie atslinko prie odontologijos klinikos. Joniškietis liko krūmuose stebėti aplinkos, o šiaulietis, kuriam buvo perduotas klinikos durų raktas ir signalizacijos išjungimo kodas, nuėjo į vidų. Netrukus jis grįžo nešinas seifu ir abu vyrai nupėdino prie Melioratorių g., šalia garažų, esančio vandens telkinio.

Turėtu plaktuku jie lengvai išlaužė seifo dureles, pinigus pasidalijo, o metalinę dėžę su jame buvusia įmonės banko kortele ir raktais švystelėjo į tvenkinį. Šių metų sausio viduryje pareigūnams talkinę ugniagesiai jį surado ir ištraukė iš vandens.

Grobį įtariamieji greit išleido – joniškietis nusipirko automobilį „Opel Astra“, o jo bendrininkas investavo į automobilių garso aparatūrą.

Grobį įtariamieji greit išleido – joniškietis nusipirko automobilį „Opel Astra“, o jo bendrininkas investavo į automobilių garso aparatūrą.

Vagystės metu odontologijos klinika iš viso patyrė apie 6 000 eurų turtinę žalą. Abu įtariamieji žalą atlygino. Artimiausiu metu bus priimtas galutinis procesinis sprendimas ir baudžiamoji byla perduota teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min