Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Joniškiečiui brakonieriui taurusis elnias kainavo 19 tūkst. litų ir automobilį

Parke gyvena trijų skirtingų veislių elniai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Elniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidėjęs elnių ir briedžių poravimosi sezonas suaktyvina ne tik šiuos gyvūnus, bet ir medžiotojus bei brakonierius. Siekdami užkirsti kelią brakonieriavimui aplinkos apsaugos pareigūnai rengia reidus, tikrina miškus, medžiotojus ir renka informaciją.

Prieš vidurnaktį Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūra gavo pranešimą apie sumedžiotą elnią. Įvykiui tirti buvo pasikviesti ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Tikrindami informaciją, aplinkosaugininkai nuvyko į Joniškio miestą, į medžiotojo D.G. namus. Pareigūnai, vyro sodybos ūkiniame pastate rado pakabintą ir dorojamą elnią.

Šiaulių RAAD pareigūnai išėmė medžiotojo ginklą ir sulaikė automobilį, su kuriuo gyvūnas buvo gabenamas. Jie greičiausiai bus konfiskuoti. 

Šeimininkas prisipažino, kad elnią sumedžiojo Joniškio rajono medžiotojų būrelio plotuose, tačiau medžiotojas nepanaudojo licencijos. Anot vyro jis sumedžiotą žvėrį sugrūdo į automobilį „Volkswagen Golf“ ir parsigabeno namo.

Sumedžiojimas arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas užtraukia baudą nuo 3 tūkstančių iki 6 tūkstančių litų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Šiaulių RAAD pareigūnai išėmė medžiotojo ginklą ir sulaikė automobilį, su kuriuo gyvūnas buvo gabenamas. Jie, greičiausiai, bus konfiskuoti. Be tūkstantinės baudos vyrui teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą – daugiau kaip 19 tūkst. litų.

Lietuvoje taurieji elniai pradėti reaklimatizuoti Žagarės miškuose. Manoma, kad čia pirminė laisvėje gyvenančių elnių banda susiformavo iš grafo Naryškino aptvarų per Pirmąjį pasaulinį karą pabėgusių ar išleistų žvėrių. 1934 metais Atliekant pirmąją Lietuvoje žvėrių apskaitą Žagarės miške priskaičiuota 18 tauriųjų elnių. Šiuo metu Baltijos šalyse gyvena apie 20 tūkstančių tauriųjų elnių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min