Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Joniškio areštinėje per mėnesį nusižudė jau antras sulaikytasis

Spalio 17-osios vakare Joniškio rajono policijos komisariato areštinėje atsidūręs kvaišalų su draugais vartojęs ir juos automobiliu gabenęs 26 metų Joniškio rajono Skaistgirio miestelio gyventojas įtarimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis išgirsti nepanoro – po paros nelaisvės jis areštinėje rastas nebegyvas.
Naujoji Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinė
Areštinė / J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Savižudybė

Vaikino vairuojamą automobilį policijos patruliai sustabdė Joniškio rajone, Skaistgirio miestelyje. Kadangi šis joniškietis policijos pareigūnams buvo gerai pažįstamas, nes ne kartą turėjo reikalų dėl padarytų administracinių teisės pažeidimų ir  nusikalstamų veikų, tarp kurių ir neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis.

Buvo nutarta patikrinti jo vairuojamą VOLVO V40 ir kartu važiavusius asmenis – dvi merginas ir vaikiną. Automobilio salone pareigūnai rado du plastikinius paketėlius, kurių  viename buvo dvi mėlynos spalvos tabletės, kitame – augalinės kilmės medžiaga, bei geltonos spalvos indelį su taip pat augalinės kilmės medžiaga. Įtariama, kad visa tai – narkotinės medžiagos,

Buvo priimtas sprendimas vairuotoją ir kartu su juo važiavusius tris bendrakeleivius patikrinti dėl apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų. Atlikti tyrimai parodė, kad visi buvo vartoję kvaišalų.

Dėl transporto priemonėje rastų galimai narkotinių medžiagų pradėtas ikiteisminis tyrimas, vairuotojas uždarytas į areštinę, kartu su juo važiavę vaikinai ir merginos paleisti.

Kitos dienos vakare, atėjus vakarienės metui, areštinės darbuotojas negalėjo prisikviesti vienintelio kameroje buvusio vaikino prie langelio, kad šis pasiimtų maistą – sulaikytasis gulėjo ant gultų ir į pareigūno kvietimą nereagavo. Įėjęs į kameros vidų, pareigūnas pamatė, kad ant gulto žmogaus nėra, o  jo vietoje  – tik iš patalynės suformuota gulinčio žmogaus imitacija. Pats vaikinas buvo pro durų stebėjimo akį nematomoje kameros zonoje pasikoręs ant medžiagos skiautės, atplėštos nuo  paklodės ir pririštos ant lempos grotelių. Kameroje rastas atsisveikinimo raštelis, kuriame jis deklaruoja apie savo meilę artimiesiems  ir nenorą juos skaudinti...

Savižudybė gali būti „užkrečiama“

Kadangi per mėnesį Joniškio areštinėje mirties nuosprendį visiškai identišku būdu sau pasirašo jau antras sulaikytasis, čia dirbantiems pareigūnams prireikė psichologo pagalbos.

Ją suteikė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato psichologas Arūnas Norkus. Dėl šio įvykio jis pateikė savo pamąstymus: „Praėjus tik keturioms savaitėms po žiniasklaidos itin plačiai nušviestos įtariamojo savižudybės areštinėje, nauja panaši savižudybė suponuoja, kad turime klasikinį „Verterio“ sindromo atvejį.

„Verterio“ sindromu vadinama tendencija, susiklosčius panašiai situacijai, nukopijuoti savižudybės būdą, vietą ir kitas savižudybės aplinkybes, kurios yra žinomos.

Tyrimų duomenys rodo, kad „Verterio“ efektas yra tiesiogiai susijęs su informacijos apie konkrečią savižudybę prieinamumu, jos išsamumu ir detalių gausa.

Žiniasklaidoje aprašytos savižudybės veikia trejopai: skatina pasirinkti tam tikrą nusižudymo būdą (t.y., jį pamėgdžioti), skatina pasirinkti savižudybę kaip išeitį iš subjektyviai sunkios situacijos bei diegia požiūrį, kad savižudybė yra priimtinas problemų sprendimo būdas.

Pamėgdžiojimo paskata tuo stipresnė, kuo aprašytas savižudis yra panašesnis į problemų turintį asmenį. Įtakos turi panašus amžius, socialinis statusas ir, be abejo, iškilusių problemų pobūdis.

Todėl, atsižvelgiant į buvusias gausias publikacijas ir televizijos laidas, kuriose buvo paskleista gana išsami informacija apie Joniškio areštinėje nusižudžiusį jauną vyrą, jo gyvenimo problemas, savižudybės būdą, virvės ir kilpos gamybos ypatumus, kitas ištransliuotas savižudybės smulkmenas, išlieka didelė tikimybė ir rizika, kad artimoje ateityje ne tik Joniškio, bet ir kitose šalies policijos areštinėse bus savižudybės pasikariant bandymų ir nusižudymų.“ 

PAGALBA TELEFONU
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vilties linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
116 123
visą parą
Jaunimo linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
8 800 28888
visą parą
Vaikų linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
116 111
kasdien (11:00–21:00)
Pagalbos moterims linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
8 800 66366
kasdien (10:00–21:00)
Linija doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai
8 800 77277
I–V (16.00–20.00)
Krizių įveikimo centras Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Olandų g. 19-2, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt).
*Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
8 640 51555
I, III, V (16.00–20.00)

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami.
Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

PAGALBA INTERNETU
Vilties linija
pagalba teikiama suaugusiems
Rašyti svetainėje: paklausk.kpsc.lt/contact.php
arba rašyti el. paštu: vilties.linija@gmail.com
atsako per 3 darbo dienas
Jaunimo linija
Emocinė parama teikiama jaunimui
Registruotis ir rašyti: www.jaunimolinija.lt/laiskai
atsako per 2 darbo dienas
Vaikų linija
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Registruotis ir rašyti:
www.vaikulinija.lt
atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalbos moterims linija
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Rašyti el. paštu:
pagalba@moteriai.lt
atsako per 3 darbo dienas

Papildoma informacija – www.klausau.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius