Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Joniškio gimnazijoje norėjęs nemokamai pavalgyti vokietis pateko į policijos areštinę

Skandalą Joniškio gimnazijoje trečiadienį sukėlęs ir šios mokymo įstaigos direktoriaus telefoną sudaužęs Vokietijos pilietis buvo apkaltintas chuliganizmu ir pateko į policijos areštinę.
Areštinė
Areštinė / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

Kaip pranešė Joniškio policija, trečiadienį apie 14.18 val. buvo gautas M.Slančiausko gimnazijos direktoriaus telefoninis pranešimas, kad gimnazijos patalpose Pašvitinio gatvėje chuliganiškai elgiasi užsienietis, konfliktuoja su mokyklos personalu. Policijai taip pat pranešta, kad užsienietis sudaužė gimnazijos direktoriaus telefoną.

Pareigūnai netrukus sulaikė ir į areštinę uždarė Vokietijos pilietį R.S. (gim. 1980 m.). Policija praneša, kad įvykio aplinkybės tiriamos.

Vokietis turėjo būti deportuotas iš Lietuvos

Joniškio policijos komisariato vadovas Algirdas Gudinas ketvirtadienį prieš pietus kalbėdamas su 15min.lt žurnalistu sakė, kad policija šiuo Vokietijos piliečiu buvo susidomėjusi jau anksčiau.

Tą marmaliavimą ir šaukimą, gestikuliavimą sunku buvo suprasti. Aš nesupratau, ką jis norėjo pasakyti.„Jis kažkaip atsirado Žagarės miestelyje. Sakė, kad renka folklorą, keliauja. Tačiau pinigų jis neturi, pusiau valkatauja. Todėl mes jį jau buvome sulaikę ir atsivežę į savo Migracijos tarnybą. Mūsų migracijos specialistai paskambino į Vilnių, į Migracijos tarnybą. Iš ten buvo gautas nurodymas siųsti vokietį į Vilnių, iš kur jis turėjo būti „komandiruotas" į Vokietiją. Tačiau jis neišvažiavo, kažkaip atsidūrė gimnazijoje, įsivėlė į konfliktą ir dabar yra sulaikytas", – 15min.lt pasakojo Joniškio policijos vadovas.

A.Gudinas teigia, kad užsieniečiui bus taikoma administracinė atsakomybė už smulkų chuliganizmą. Visa surinkta medžiaga apie incidentą bus perduota teismui, kuris turėtų vokiečiui skirti administracinį areštą. Vėliau jis turėtų būti išvežtas į Vilnių, perduotas Migracijos tarnybos pareigūnams ir deportuotas iš šalies.

„Nuobaudą skirs teismas. Kol kas sunku pasakyti, kiek parų teismas nuspręs jam skirti. Tai turėtų paaiškėti vėliau", – sakė A.Gudinas.

Dėl nuostolių, patirtų dėl sudaužyto telefono, atlyginimo, pasak pareigūno, mokyklos direktoriui bus pasiūlyta kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka, nes pažeidėjas aiškus ir nustatytas.

Norėjo nemokamai pavalgyti

Joniškio M.Slančiausko direktorius Vaclovas Martinaitis kalbėdamas su 15min.lt žurnalistu sakė, kad anksčiau užsieniečio jis nebuvo matęs.

Mūsų migracijos specialistai paskambino į Vilnių, į Migracijos tarnybą. Iš ten buvo gautas nurodymas siųsti vokietį į Vilnių, iš kur jis turėjo būti „komandiruotas" į Vokietiją.„Atsibastė žmogus, ir tiek. Greičiausiai mūsų mokykloje jis turėjo interesą pavalgyti. Ir pavalgyti be pinigų. O kai jis pradėjo šakotis, iškvietėme policiją", – pasakojo gimnazijos direktorius.

V.Martinaitis tvirtina, kad prie gimnazijos durų nuolat budi mokyklos personalas ir svetimų žmonių į neįleidžia.

„Matyt, problema buvo ta, kad šiuo metu pas mus vyksta renovacija, pro šalį vaikšto statybininkai. Šito asmens budėtojos nepalaikė pašaliniu, kadangi jis nekėlė įtarimo. Pamanė, kad statybinės organizacijos atstovas, mat nešėsi maišą, kuriame galėjo būti įrankiai ar darbo priemonės. Jis nėjo į ugdymo patalpas, o pasuko į fojė ir patraukė tiesiai valgyklos link", – sakė V.Martinaitis.

Direktorius pasakojo, kad vokietis sutiko anglų kalbos mokytoją ir pradėjo bendrauti.

„Jis kalba angliškai. Tiksliau, neaiškiu slengu. Tą marmaliavimą ir šaukimą, gestikuliavimą sunku buvo suprasti. Aš nesupratau, ką jis norėjo pasakyti. Su anglų kalbos mokytoja jis susikalbėjo", – sakė gimnazijos vadovas.

V.Martinaitis sako, kad dėl sudaužyto telefono į teismą neplanuoja kreiptis.

„Policija išduos pažymą ir nurašysim į nuostolius. Tas procesas gali kainuoti brangiau. Sugaištas laikas, kelionėms išleisti pinigai... Išlaidos bus didesnės nei padaryta žala. Telefonas tarnybinis. manau, kad mokyklai per daug kainuos dėl jo bylinėtis", – tvirtino direktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius