Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 13:26

Joniškio pakelės kavinės savininkė pripažinta kalta dėl vaiką sužeidusių sūpynių

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal nuteistosios kasacinį skundą, jį atmetė ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendį. Šiuo nuosprendžiu Joniškio rajone esančios kavinės savininkė buvo pripažinta kalta dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Šiaulių apygardos prokuratūrai, vadovavusiai šiam ikiteisminiam tyrimui, pavyko įrodyti, kad dėl 2014 metų gegužę Irenai Šliarpienei priklausančioje kavinėje susižalojusios mergaitės kalta įmonės vadovė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienai joniškiečių šeimai apsilankymas pakelės kavinėje apkarto, kai tėvas su dviem vaikais, drauge ir kitu draugu nusprendė apsilankyti šalia kavinės esančiame mokamame parke.

Lankytojai parke apžiūrėjo meškas, senovinius rakandus ir eidami išėjimo link pamatė medines sūpynes-suktuką, kurio viduryje buvo velnio skulptūra. Tiek vaikai, tiek suaugusieji sugalvojo pasisukti ant sūpynių – pasikeisdami tai vieni, tai kiti sukosi stovėdami ir laikydamiesi į velnio skulptūrą.

Netikėtai ant sūpynių besisukant moteriai su vaikais, medinė skulptūra nuvirto ir linksminęsi artimieji buvo nublokšti ant žemės. Daugiausiai sužeista mažiausioji 8-erių metų mergaitė buvo nugabenta į Joniškio ligoninę.

Mergaitė patyrė įvairių sužalojimų, paniro į kelių dienų komą ir buvo gydoma Kauno klinikose.Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad prie sūpynių jokių ženklų ribojančių žmonių skaičių ant jų, ar naudojimosi instrukcijos nebuvo.

Savininkė turėjo užtikrinti savo įmonės teritorijoje esančios karuselės atitiktį specialių teisės aktų reikalavimams

Kavinės savininkė kaltės nepripažino, tačiau teismas nustatė, kad parko teritorijoje prie sūpynių–suktuko pagrindo buvo netinkamai pritvirtinta velnio skulptūra, neįrengta jokių priemonių saugiai įsikibti, stabdyti bei neužtikrinta žmonių sauga kritimo atveju. Taip pat nesant pritvirtintų kėdžių ir rankenų, skirtų įsikibti, saugių stabdymo priemonių, apsaugos nuo kritimo, karuselės kritimo erdvėje įrengus betoninį taką, neįrengtas smūgį švelninantis paviršius ir taip pažeistos specialios elgesio saugumo taisyklės.

Teismas konstatavo, kad savininkė turėjo užtikrinti savo įmonės teritorijoje esančios karuselės atitiktį specialių teisės aktų reikalavimams, susijusiems su saugiu karuselės eksploatavimu.

Moteris nuteista pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnio 3 dalį. Jai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kuri atidėta vieneriems metams šešiems mėnesiams, įpareigojant kavinės vadovę per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat nuteistoji privalės nukentėjusiajai atlyginti daugiau nei 500 eurų turtinės žalos ir 20 tūkstančių eurų neturtinės žalos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min