Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 20d. 15:08

Už žiaurų merginos nužudymą Artūrui Rynkevičiui – 7 metai nelaisvės

Teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Subendrinus bausmes, Artūras Rynkevičius kalės 10 metų.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį 7 metus nelaisvės dėl merginos nužudymo skyrė 18-mečiui Artūrui Rynkevičiui, kuris buvo kaltinamas dvi merginas prievartavęs ir žaginęs, o vieną jų nužudęs. Dar trejus metus kalėjimo teismas pridėjo už anksčiau padarytus nusikaltimus.

Teismas nusprendė, kad neįrodyta, jog A.Rynkevičius išprievartavo ir išžagino merginas, tačiau jis pripažintas kaltas dėl vienos iš jų nužudymo. Dar trys metai prie nuostprendžio pridėti už romų tautybės vyro įvykdytas vagystes. Merginos motinai vietoj prašytų 500 tūkst. litų moralinės žalos atlyginimo skirta 150 tūkst. litų kompensacija, taip pat kompensacija už dukters laidotuves. 

Nužudytosios motina teigė, jog ji nepatenkinta A.Rynkevičiui skirtu 7 metų nuosprendžiu, anot jos,  jis per trumpas. Per maža ir moralinė kompensacija, tačiau teismo sprendimo ji neskųs.

Tokia bausmė A.Rynkevičiui skirta atsižvelgiant, kad nusikaltimo įvykdymo momentu jis buvo nepilnametis, neturi darbo, jam pripažintas lengvas protinis atsilikimas.

Nuosprendis bus išverstas į rusų kalbą, kad A.Rynkevičius galėtų su juo detaliai susipažinti. Nuosprendžiui galioja 20 dienų apskundimo tvarka.

Tokia bausmė A.Rynkevičiui skirta atsižvelgiant, kad nusikaltimo įvykdymo momentu jis buvo nepilnametis, neturi darbo, jam pripažintas lengvas protinis atsilikimas.

Gali būti, kad nusikaltimus romų tautybės vyras padarė apsvaigęs. Artimieji teigia, kad A.Rynkevičius yra priklausomas nuo narkotikų bemaž nuo 14 metų.

Nužudymas miško masyve prie Vilniaus, netoli čigonų taboro, įvykdytas 2012 m. gegužės 13 d.

Išprievartautos ir išžagintos merginos gyvybė atimta itin žiauriai: žudikas, suduodamas aukai mažiausiai 80 smūgių rankomis bei kojomis, kankinęs rankinės rankena bei butelio šukėmis, galiausiai ją pasmaugė, surišęs kilpą iš merginos kelnių klešnių bei diržo.

Tiriant šį nužudymą paaiškėjo, kad A.Rynkevičius ir praeityje galėjo padaryti baisių nusikaltimų. Analizuojant turimą medžiagą, iš archyvų buvo pakelta viena sena byla, kurioje ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Pareigūnai nustatė, kad 2011 m. rugsėjo 16 d. netoli taboro baisią seksualinę prievartą patyrė ir kita mergina – ji buvo prievartaujama ir žaginama, tačiau palikta gyva.

Kilus abejonių, ar A.Rynkevičius pakaltinamas, jam buvo atlikta psichologinė-psichiatrinė ekspertizė. Specialistai nustatė šio vaikino lengvą protinį atsilikimą, tačiau konstatavo, kad nusikalsdamas jis suvokė savo veiksmus ir dabar gali už juos atsakyti.

A.Rynkevičius praeityje teistas du kartus. Šiuo metu jis pataisos namuose atlieka  bausmę dėl vagysčių. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min