Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 11d. 14:53

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai eksportavo telefoninių apgavysčių schemą į Vokietiją

Iš Kauno apygardos teismo evakuoti visi žmonės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Penktadienį paskelbtas nuosprendis Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems Arnoldui Laurinavičiui (27 m.) ir Rokas Svetika (24 m.) – jie pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis veikiant organizuotoje grupėje, praneša Kauno apygardos teismas.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, kad A.Laurinavičius ir R.Svetika veikdami organizuotoje grupėje kartu su kitais asmenimis, 2013 m. kovo–gegužės mėnesių laikotarpiu, turėdami tikslą bendrininkų ir kitų asmenų naudai apgaule įgyti svetimą turtą – pinigines lėšas, kiekvienam iš jų atliekant tam tikras užduotis ar skirtingą vaidmenį, iš anksto susitarė daryti labai sunkius nusikaltimus – verbuoti ir gabenti asmenis į Vokietijos Federacinę Respubliką nusikalstamoms veikoms – sukčiavimams daryti.

Ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti organizuotos grupės nariai telefonu skambino į Vokietiją nepažįstamiems šios valstybės piliečiams ir, prisistatę tariamais teisėsaugos atstovais, sąmoningai klaidino juos pranešdami, kad jų artimieji pateko į eismo įvykį, kurio metu padarė žalą tretiesiems asmenims, todėl siekiant išvengti atsakomybės, būtina perduoti jų nurodytas pinigų sumas pas juos atvyksiantiems asmenims.

Lietuvoje užverbuoti nukentėjusieji, vykdydami ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų organizuotos grupės narių nurodymus, nuvykę pas nurodytus asmenis paimdavo organizuotos grupės narių apgaulės būdu įgytą svetimą turtą – pinigines lėšas.

Tiek A.Laurinavičius, tiek R.Svetika, atlikdami savo užduotis, pasinaudodami nukentėjusiųjų pažeidžiamumu, apgaule užverbavo nukentėjusiuosius ir gabeno juos į Vokietijos Federacinę Respubliką sukčiauti.

Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, padarytos nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, nusikalstamos veikos stadiją, kaltininkų asmenybes, asmens kaip bendrininko dalyvavimo darant nusikalstamą veiką formą ir rūšį, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, ir skyrė A.Laurinavičiui 6 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo, o R.Svetikai – 5 metų laisvės atėmimo bausmes, kurias jie turės atlikti pataisos namuose.

Teismas iš nuteistojo A.Laurinavičiaus nukentėjusiajam A.G. priteisė 300 eurų, o iš nuteistojo R.Svetikos nukentėjusiajam V.S. – 450 eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Tiesa, nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min