Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 7d. 12:33

Jūra išmetė gelbėjimosi plaustą – spėliojama, ar jis ne iš nuskendusio An-2 lėktuvo

Lėktuvas An-2
Kadrai iš filmuotos medžiagos / Lėktuvas An-2

Neringos paplūdimyje bangų išmestas gelbėjimosi plaustas poilsiautojus ir vietinius gyventojus privertė ir vėl prisiminti An-2 lėktuvo katastrofą Baltijos jūroje. Šeštadienį narai iš nuskendusio orlaivio ištraukė vieno lakūno – Adolfo Mačiulio – kūną. Lėktuve rastas vienas gelbėjimosi plaustas ir liemenė. Kitam pilotui skirtų gelbėjimosi reikmenų neaptikta. Nerastas ir antrojo piloto – Alvydo Selmistraičio kūnas.

Kaip tik tai ir pakurstė svarstymus, kad penktadienį išplukdytas gelbėjimosi plaustas gali būti iš An-2 lėktuvo. Užrašai ant plausto liudija, kad jis pagamintas Rusijoje. Žinia apie radinį pajūryje gauta Bendrajame pagalbos centre.

„Plaustas buvo aptiktas tarp Preilos ir Pervalkos. Dabar jis yra saugomas Neringos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Sunku ką nors pasakyti, bet aš nebūčiau linkęs rasto plausto sieti su nuskendusiu lėktuvu“, – pasakojo Neringos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnybos budintis.

Ką daryti su radiniu, ugniagesiai ketina spręsti pirmadienį.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs An-2 su lietuviais pilotais A.Mačiuliu ir A.Selmistraičiu virš Baltijos jūros dingo gegužės 16-osios popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne, už daugiau nei 100 kilometrų nuo kranto. Vėliau pranešta, kad orlaivyje yra bent vieno piloto kūnas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min