Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 30d. 09:36 , Atnaujinta: 2019 gegužės 30d. 14:00

Ministras žada pagalbą Jurbarke žiauriai sumuštos merginos artimiesiems, įtariamasis – laisvėje

Kauno klinikose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Palata

Lietuvą šokiravo Jurbarke sužalotos paauglės istorija. Prieš keturias dienas vakarėlyje žiauriai sumuštos septyniolikmetės merginos artimieji prašo pagalbos. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pažadėjo, kad teisininkai šeimą konsultuos nemokamai. Sunkiais nusikaltimais įtariamas jaunuolis paleistas į laisvę – šiuo metu jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė.

Klasės vakarėlis virto tragedija

Po klasės vakarėlio dešimtoje klasėje besimokanti mergina atsidūrė Kauno klinikų reanimacijoje. Jurbarko rajone gyvenančią septyniolikmetę pasikėsino išžaginti ir žiauriai sumušė.

Portalo jurbarkosviesa.lt duomenimis, dešimtokai ir vyresni mokiniai šventė mokslo metų pabaigą sodyboje su pirtimi. Vakarėlio dalyviai, buvę sodyboje, nematė paties nusikaltimo momento, o merginą išgelbėjo jos pasigedę ir išėję į lauką ieškoti draugai.

Ten jie pamatė jau nusirengusį ir merginą ketinantį išprievartauti nepilnametį bei žiauriai mušamą auką.

Po šio įvykio merginos artimoji socialiniuose tinkluose pasidalijo pagalbos prašymu, kuriame išsamiau aprašė nukentėjusiosios būklę bei susiklosčiusią situaciją.

„Kaip sakė liudininkai, jos veido nebuvo galima atpažinti“, – socialiniame tinkle viešame įraše pasidalijo paauglės artimoji.

Merginai smarkiai pažeista trachėja, išmušti keli dantys, sutrupintas žandikaulis bei nustatyta stipri kaklo trauma.

Anot merginos artimųjų, smurtavęs jaunuolis yra kovų menų prizininkas, lanko sporto klubą „Pantera“.

Abu įtariamojo jaunuolio tėvai yra vietiniai politikai – jaunuolio tėvas buvo įtariamas balsų pirkimu 2015 metų savivaldybių rinkimuose, 2016 metais išteisintas, 2019 metų savivaldybių rinkimuose dalyvavo su Darbo partijos sąrašu, o mama – 2015 metais taip pat dalyvavo rinkimuose su Darbo partija.

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad paauglio motina sustabdė narystę Darbo partijoje.

Šeima teisinę pagalbą gaus nemokamai

Nukentėjusiosios šeima paskelbė sąskaitą, į kurią galima aukoti tolimesniam merginos gydymui ir „gero advokato samdymui“.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pažadėjo, kad teisininkai šeimą konsultuos nemokamai.

Tiesa, šeimai advokato neturėtų prireikti. Valstybinį kaltinimą palaikys prokuroras.

„Politikai negali kištis ir aiškinti teismų sprendimų, tai aš, kaip teisingumo ministras, to padaryti negaliu, bet po jūsų, gerbiamas Seimo nary, paklausimo mes galime pasiūlyti ir turime valstybės garantuojamą teisinės pagalbos tarnybą, kuri galėtų pakonsultuoti. Mes imsimės iniciatyvos ir pasisiūlysime tėvams juos pakonsultuoti“, – teigė E.Jankevičius.

Klausimą apie situaciją Jurbarke ministrui uždavė Seimo narys Robertas Šarknickas.

„Neseniai Jurbarke įvyko vos ne mirtinas atvejis, kai buvo sudaužyta mergaitė, ir teismas nusprendė tą boksininką nepilnametį paleisti laikinai. Ar nebus grėsmės, kad kitą dieną tai nutiks kitai mergaitei?“ – klausė jis.

Prokuratūros atstovė: kardomoji priemonė gali pasikeisti

Tyrimą atliekančios Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Ignė Rotautaitė-Pukenė 15min ketvirtadienį sakė, jog paaugliui pateikti įtarimai dėl pasikėsinimo išžaginti. Ji sakė, kad šis Baudžiamojo kodekso straipsnis apima ir smurtą.

„Priežasčių nekomentuojame“, – atsakė ji, paklausta, kodėl nebuvo kreiptasi į teismą prašant paauglį suimti.

Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, jis perduotas motinos globai.

„Jis gali lankyti mokyklą, nes yra rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tai reiškia: neišvykti į užsienį, neišvykti iš miesto be prokuroro leidimo ir panašiai. Bet į mokyklą eiti jis tikrai gali, jis yra nepilnametis asmuo“, – teigė I.Rotautaitė-Pukenė.

Paklausta, ar kardomosios priemonės dar gali pasikeisti, ji teigė, kad be jokios abejonės: „Tyrimo metu gali keistis vienaip ar kitaip surinkus tam tikrus duomenis, reikalingus tyrimui, apklausus pačią nukentėjusiąją, kada ji bus įgali būti apklausta, ir panašiai. Be abejo, tyrimo eigoje gali keistis.“

Socialiniai tinklai šiuo metu sprogsta nuo komentarų, kuriuose net grasinama įtariamajam nepilnamečiui, ne tik feisbuke, bet ir kai kurių portalų komentaruose yra atskleidžiamos nepilnamečio ir jo tėvų tapatybės.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė 15min nesiėmė svarstyti, ar laisvėje esančiam paaugliui yra saugu.

„Negaliu pasakyti už kitus – jam saugu ar nesaugu. Visi mato, kokia yra situacija, o kas gali nutikti, interpretacijų gali būti visokių“, – sakė ji.

G.Kesminaitės teigimu, į Tauragės policiją nei vaikinas, nei jo tėvai nesikreipė.

„Jeigu kreiptųsi, tikrai būtų suteikta pagalba“, – sakė ji.

Užaugino tėtis

Nukentėjusioji mergina augo su tėčiu, motinos ji neteko sulaukusi vos trejų metų – mama žuvo avarijoje. Vyrui dukrą užauginti padėjo jo sesuo bei vaiko močiutė.

„Mergina buvo stipri. Visada besišypsanti, maloni, skleidžianti aplinkui save meilę, džiaugsmą, šilumą. Niekada nesiskundžianti, trykštanti jaunatviška energija. Mokėsi gerai. Mylima mokytojų, draugų, klasės draugų ir, žinoma, tėvo šeimos narių ir giminaičių“, – dalijasi merginos artimoji.

„Pinigėliai labai bus reikalingi ilgam tolimesniam merginos gydymui ir geram advokatui pasamdyti. Galintys ir norintys padėti galite pasidalyti šia mano žinute arba prisidėti finansine parama pervedant lėšas į paramos sąskaitą: tėtis Dainius Sandargas, LT 6373000 1010 228 9496 arba Karolis Sandargas, PayPal, sandargas.karolis@gmail.com paskyroje galite parašyti PARAMA (mes esame vieni artimiausių giminaičių)“, – rašo artimoji pagalbos prašyme.

Merginos draugams – psichologinė pagalba

Gimnazijos direktorė Birutė Genienė portalui tv3.lt pasakojo, kad mergina šiuo metu guli klinikose, tačiau jos operuoti negali dėl sutinimo.

„Pirmadienį ryte pas mus buvo atvykusios dvi psichologės, nes vaikams buvo patikra, mes negalėjom ilgai, bet pakalbėjo su vaikais, kurie ten buvo, nuramino, sakė, padėsim asmeniškai, jei reikia. Vaikai parašė tą patikrą. Labai sunkiai, labai skausmingai reaguoja“, – sakė B.Genienė.

Anot klasės auklėtojos tėvai išleido savo vaikus į mokslo metų pabaigos vakarėlį, buvo sutarę, kad vaikus ir pasiims.

„Dar kartais bent nujausdavom, bet šį kartą nebuvo nė minties. Bet šiaip vaikai – klasė tokia vieninga“, – sakė gimnazijos direktorė.

L.Pernavas: toliau stebėsime situaciją Jurbarke

Kraupus nusikaltimas prieš mergaitę – pastaruoju metu Jurbarke ne pirmas. Praėjusią savaitę mėnesiui buvo suimtas savo draugo žmogžudyste įtariamas 17 metų vaikinas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Pernavas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Pernavas

Komentuodamas šiuos nusikaltimus generalinis policijos komisaras Linas Pernavas teigia, kad jam žinoma, jis nuolat bendrauja su Marijampolės apskrities policijos vadovu ir gauna visą būtiną informaciją apie įvykius Jurbarke ir atliekamus tyrimus.

Įvykiai tarpusavyje nesusiję.

„Situacija tikrai kontroliuojama, į visus įvykius pareigūnų reagavimas buvo tinkamas, įtariamieji operatyviai nustatyti ir buvo sulaikyti, dėl pirmųjų dviejų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai, dėl įvykio sporto klube – nepilnamečiai nustatyti, vyksta aplinkybių patikslinimas, toliau bendraujama su savivaldybės administracija ir nepilnamečių tėvais“, – teigiama komisaro komentare.

Anot jo, ketvirtadienį Jurbarko savivaldybėje lankosi Jurbarko r. policijos komisariato vadovai, bendruomenės pareigūnai ir Marijampolės apskrities VPK vadovai, kurie susitinka su meru, seniūnais, bendruomene. Bus paaiškinta situacija, pristatyti tyrimai ir atliekamas prevencinis darbas, pareigūnai atsakys į bendruomenei rūpimus klausimus.

„Toliau stebėsime situaciją Jurbarko rajone. Jei tik matysime, kad reikia aktyvesnio policijos darbo ar daugiau pajėgų – tai ir padarysime“, – sako komisaras.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11–23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16–20 val.):
Tel.: 8 800 77 277

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min