Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jurbarkiškis į Lietuvą varė išvakarėse Vokietijoje pavogtą naują BMW 3

Vogtas „BMW 3“
VSAT nuotr. / Vogtas „BMW 3“
Šaltinis: 15min
0
A A

Bandydamas pasprukti nuo pasieniečių Jurbarko gyventojas prieš dieną Vokietijoje pavogtu nauju automobiliu BMW 3 įvažiavo į griovį ir buvo sulaikytas.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai gavo pranešimą iš kolegų Lenkijoje. Kaimyninės šalies Rutka Tartak užkardos pareigūnai informavo, kad Lietuvos teritorijos link važiuoja įtartinas automobilis BMW 3 su vokiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Į numanomą jo įvažiavimo į Lietuvą vietą buvo pasiųstas Kalvarijos pasieniečių ekipažas. VSAT pareigūnai įtartiną transporto priemonę pasiruošė stabdyti už maždaug kilometro nuo valstybės sienos, kelyje Kalvarijos savivaldybės Žiogaičių kaimo link.

Turėdami patirties, kad dažnas toks įtartinas automobilis ignoruoja reikalavimus sustoti, pasieniečiai ant važiuojamosios kelio dalies patiesė priverstinio stabdymo dygliuotą juostą ir pastatė tarnybinį visureigį su įjungtais švyturėliais.

Į Lietuvą įvažiavusio ir artėjančio BMW 3 vairuotojas, pastebėjęs jį stabdančius VSAT pareigūnus, spėjo sustabdyti automobilį. Tuomet jis staigiai mėgino apsisukti, tačiau galiniais ratais įlėkė į griovį – automobilis pakibo šalikelėje.

VSAT pareigūnai tuoj pat iš automobilio ištraukė prie vairo sėdėjusį vyrą ir jį sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – 38-erių metų Jurbarko gyventojas.

Per BMW 3 apžiūrą nustatyta, kad sulaikytojo vairuotame automobilyje išlaužta vairuotojo durų spynelė. Vietoje originalaus užvedimo rakto buvo panaudota medinė rakto imitacija su mikroschema, atstojančia imobilizatoriaus atsakiklį.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad šis šiemet vasarą pagamintas automobilis prieš dieną, lapkričio 14-ąją, Vokietijos teisėsaugininkų paskelbtas pavogtu. Mašinos rida vos viršija 4 tūkst. km. Ant jos buvo pritvirtinti kitai transporto priemonei priklausantys vokiški registracijos numeriai.

Jurbarkiškį pasieniečiai uždarė į areštinę. VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. BMW 3 laikinai saugomas Kalvarijos užkardoje. 

Vien šiemet sieną su Lenkija kontroliuojantys VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai sulaikė 47 į šalį varytas vogtas mašinas. Tai daugiausia Vakarų Europos šalyse, ypač Vokietijoje, vogti apynaujai ar nauji automobiliai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min