Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 28d. 11:03

Jurbarko byla nesibaigia: prokuratūra skundžia sprendimą, jį laiko per švelniu

Jurbarko byla: jaunuolis išklausė nuosprendį
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Jurbarko byla: jaunuolis išklausė nuosprendį
Išnagrinėjus ketvirtadienį paskelbto Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio motyvus dėl 2019 metų gegužės 26 dienos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone, Klaipėdos apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas jį skųsti apeliacine tvarka.

18 metų jaunuolis teismo buvo pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Vaikinui paskirta galutinė 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams. Prokuratūra su tokia bausme nesutinka, todėl šiuo metu jau yra rengiamas apeliacinis skundas.

Klaipėdos apygardos teismo prokuratūra prašys panaikinti apylinkės teismo sprendimą dėl paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo.

„Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo – brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą, įvertinimo bei argumentų pripažinti kaltininko gailėjimąsi nuoširdžiu, kas turi esminės reikšmės sprendimui, ar paskirtos bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Primenama, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 metų gegužės 26 dieną, kai kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kada truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje dalyvavo ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys. Bylą 2019 m. lapkritį baigus kaltinamuoju aktu, 17 metų jaunuoliui buvo pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Kaltinamasis savo kaltę pripažino.

Paskyrė lygtinę bausmę

15min ketvirtadienį skelbė, kad Tauragės apylinkės teismas paskyrė jaunuoliui trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant trejiems metams. Vaikinas įpareigotas toliau mokytis arba dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos. Jam skirtas įpareigojimas 12 mėnesių nevartoti alkoholinių gėrimų.

Nukentėjusiai merginai vaikinas turės atlyginti 5 000 eurų, o jos tėvui 2 000 eurų neturtinės žalos. Jaunuolis privalės atlyginti ir nukentėjusiosios šeimos patirtas teismines išlaidas. Iki teismo posėdžio jaunuolio šeima jau buvo atlyginusi 5 000 eurų, padengė gydymo išlaidas ligonių kasoms.

Anot teisėjos, vaikino kaltė įrodyta paties prisipažinimu, nukentėjusiųjų ir liudytojų parodymais.

Švelnesnės bausmės vaikinas sulaukė dėl to, kad nusikaltimo metu buvo nepilnametis, nusikalto pirmą kartą, teismo metu atsiprašė nukentėjusiosios, taip pat parašė jai atsiprašymo laišką, iš dalies atlygino žalą.

Po trejų metų bausmė bus peržiūrėta, sprendžiama, ar vaikinui skirti realią laisvės atėmimo bausmę. Vaikinas trejus metus privalo elgtis itin pavyzdingai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

03:09
02:36
29:57

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min