Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 rugpjūčio 3d. 11:55

Jūros šventės problemos: kišenvagiai, alkoholis, automobilių statymas

Mugės akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jūros šventės mugės akimirka

Šią savaitę Klaipėda švenčia savo 760 metų gimtadienį bei su juo sutapusią Jūros šventę. Uostamiesčio policijos pareigūnai pastebi, kad tokiuose masiniuose renginiuose ir vietiniai gyventojai, ir atvykę svečiai dažnai susiduria su nemažomis problemomis.

Į šventę atvykę vyrai dažniausiai savo daiktų pasigenda kelnių kišenėse, o moterys – rankinėse.

Kad šventės metu apsaugotume savo turtą, pirmiausia turime būti labai atidūs. Tačiau dažniausiai lemiamu momentu žmogaus dėmesį nusikaltėliai atitraukia. Svarbiausia, negalima laikyti vertingų daiktų drabužių išorinėse kišenėse. Be to, visuomet reikia stebėti, kas stovi šalia. Kišenvagiai dažniausiai naudojasi labai paprastu būdu: grūstyje labiau spaudžiama kuri nors kūno dalis (nugara, krūtinė, pilvas, alkūnė), todėl žmogus nepastebi, kad po kišenes jau kažkas naršo. Neretai tokios spūstys sudaromos dirbtinai. Dažniausiai darbuojasi keli kišenvagiai. Išlipę iš visuomeninio transporto ar po šventinės spūsties, pasigendame pinigų, aptinkame išpjautą kišenę, atidarytą rankinę, ant peties telikusį nupjautą jos dirželį. Labai svarbu jausti ir suvokti, kas šalia jūsų stovi, į kokią padėtį patekote – nepamirškite, kad tuo metu gali būti švarinamos jūsų kišenės ar krepšys.

Pareigūnai pataria:

  • nesinešiokite vienoje piniginėje daug pinigų, laikykite juos keliose vietose. Jei apvogs, prarasite tik dalį grynųjų
  • nelaikykite piniginės krepšio viršuje, paslėpkite giliau, geriausia – krepšio dugne
  • stenkitės, kad rankinė netabaluotų už nugaros. Nešiokite ją prieš save (net jei tai nepatogu ar neelegantiška)
  • venkite spūsties. Jei tai neįmanoma, būkite ypač atidūs
  • jei viešajame transporte pastebėjote, kad kažkas stovi jums už nugaros ir laiko ant rankos permestą striukę, žinokite, kad tai gali būti pavojaus signalas. Striukė pridengia kišenvagio rankos judesius, ir jis netrukus gali kibti į darbą.

Tik būdami budrūs bei išmanydami kišenvagių darbo metodus, išsaugosime ir savo šventinę nuotaiką, ir vertingus daiktus bei dokumentus.

Problemų pridaro neblaivūs asmenys

Kiekvienos Jūros šventės metu policijos pareigūnams bene daugiausiai rūpesčių pridaro alkoholinių gėrimų  padauginę asmenys, ypač agresyviai nusiteikęs neblaivus jaunimas. Tokie šventinių renginių teritorijoje besišlaistantys asmenys dažnai sukelia muštynes, sužaloja vienas kitą ir kitus šventės dalyvius, nevykdo policijos patrulių reikalavimų nutraukti neteisėtą veiklą ar netgi pasipriešina tvarkdariams.

Todėl, siekdami išvengti skaudžių pasekmių, Jūros šventės organizatoriai nusprendė leisti alų pardavinėti tik plastikinėje taroje, nes patirtis rodo, jog stikliniai buteliai neblaivių asmenų dažnai panaudojami kaip ginklas. Policijos pareigūnams duotas nurodymas, pastebėjus minioje iš stiklinių butelių alų geriančius šventės dalyvius, juos iš pradžių įspėti dėl tokio pažeidimo, o jeigu geruoju susitarti nepavyktų, sulaikyti ir vežti į policijos komisariatą. Be to, bus kontroliuojami ir šventėje prekiaujantys verslininkai – ar jie nepardavinėja į stiklinę tarą supilstyto alkoholio. Už tokius pažeidimus prekybininkai bus griežtai baudžiami.

Ypač daug dėmesio policijos pareigūnai skirs neblaiviems paaugliams kontroliuoti. Patirtis rodo, kad nuo alkoholio apsvaigę jaunieji šventės dalyviai elgiasi labai agresyviai ir labai dažnai išprovokuoja muštynes, kurių metu būna rimtai sužalojami žmonės. Pastebėję tokius neblaivius jaunuolius, policijos patruliai juos stengiasi kuo greičiau sulaikyti. Už netinkamą paauglių elgesį teks atsakyti tėvams.

Automobilių statymas

Kiekvienos Jūros šventės metu Klaipėdos gyventojai bei miesto svečiai turi daug nepatogumų dėl su automobiliais susijusių problemų. Visų pirma, daugelis į šventę susiruošusių gyventojų į renginius dažnai pageidauja atvykti  automobiliais. Be to, savo transporto priemones visi stengiasi pastatyti kuo arčiau centro. Dėl šios priežasties gatvėse susidaro labai didelės automobilių spūstys, kuriose ilgai tenka kankintis ir vairuotojams, ir eismą prižiūrintiems policijos patruliams. Tokiuose automobilių kamščiuose kartais nepavyksta išvengti ir eismo nelaimių.

Todėl policijos pareigūnai pataria uostamiesčio svečiams bei į šventę susiruošusiems miestiečiams savo transporto priemones palikti toliau nuo centro ir dažniau naudotis visuomeninio transporto paslaugomis. Tuo labiau, kad pagrindinėmis gatvėmis privataus transporto eismas bus draudžiamas. Be to, su automobiliais yra susijusi dar viena problema – vagystės iš jų. Patariame į šventę vykstantiems  automobilininkams jokių vertingų daiktų mašinose nepalikti, nes apsaugos signalizacijos jų tikrai neapsaugos. Reikėtų stengtis daiktus bent jau paslėpti automobilių bagažinėse, kad jų nesimatytų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min