15min be reklamos
2022 12 06, 15:41

Ką du vilniečius vasarą vidury dienos daugiabučių kieme badęs užpuolikas pasakys teisme?

Baigtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio įvykio, antradienį skelbia Vilniaus apskrities policija.
 Saugaus eismo renginio akimirka
Asociatyvi iliustracija

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliktas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 135 str. 2 d. 3 ir 5 p.) perduotas į teismą.

Sulaikomas vyras priešinosi pareigūnams, rankoje jis tebeturėjo peilį, kuriuo ir padarė nusikaltimą.

Šis ikiteisminis tyrimas pradėtas liepos 10 d., gavus pranešimą, kad Vilniuje, Birželio 23-iosios g., daugiabučių namų kieme, apie 16 val. 40 min. vyras užpuolė ir peiliu sužalojo į kiemą pavedžioti šunį išėjusią moterį. Nukentėjusioji patyrė daugybinius durtinius-pjautinius kūno sužalojimus.

Tuo metu moteriai į pagalbą atskubėjęs kaimynystėje gyvenantis vyras bandė pastarąją apginti nuo užpuoliko, tačiau ir pats nukentėjo – jam peiliu buvo smogta kelis kartus.

Abiem nukentėjusiesiems dėl padarytų kūno sužalojimų buvo nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas.

Peiliu subadęs du žmones, įtariamasis pasišalino nenustatyta kryptimi, tačiau operatyviai ir sklandžiai organizuotų policijos pareigūnų veiksmų pagal gautus požymius dėka, įtariamasis (gimęs 1986 m.) karštais pėdsakais buvo sulaikytas sostinės centre. Sulaikomas vyras priešinosi policijos pareigūnams, rankoje jis tebeturėjo peilį, kuriuo ir padarė nusikaltimą.

Šis įvykis sukėlė didelį atgarsį visuomenėje – žiaurus išpuolis buvo padarytas dienos metu viešoje vietoje, ne vieno liudytojo, tame tarpe ir nepilnamečių asmenų, akivaizdoje.

Lemtingo įvykio dieną, kai kurie liudininkai matė, kad vyras galbūt smurtauja prieš moterį, tačiau didelį peilį pastebėjo ne iškart. Nuo užpuoliko liudininkai bėgo slėptis į gretimo namo laiptinę.

Kaip teigė įvykį matę žmonės, įtariamasis ėjo per kiemus Naugarduko gatvėje. Netoliese nuo įvykio vietos esančioje krepšinio aikštelėje žaidęs vyras rajono grupėje „Naujamiestis. Su meile“ sekmadienio pavakare paskelbė, kad Birželio 23-osios gatvėje peiliu sužalota moteris, o ją galbūt sužalojęs vyras ir pro krepšinį žaidusius žmones praėjęs suriko „esą papjovė paršą dėl savęs ir savo sūnaus“. Paskui, eidamas pro kitus žmones, kalbėjo, kad „reikės pradėti žudyti žmones“.

Įvykio vietoje dirbo 3-4 policijos ekipažai, du greitosios pagalbos automobiliai išgabeno nukentėjusiuosius.

Operatyviai ir išsamiai atlikus procesinius veiksmus, baudžiamoji byla buvo perduota į teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min