Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2012 lapkričio 13d. 13:45 , atnaujinta: 2012 lapkričio 13d. 14:11

Ką mano apie grupinį seksą su mažamete, teko atsakyti ir Aukščiausiojo Teismo teisėjams

Paskelbtas naujas nuosprendis skandalingoje byloje dėl grupinio sekso su mažamete.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Paskelbtas naujas nuosprendis skandalingoje byloje dėl grupinio sekso su mažamete.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kasacine tvarka išnagrinėjo rezonansinę nuteistųjų Kristinos Salmanovič ir Rolando Verbos baudžiamąją bylą dėl seksualinių santykių su mažamete. Du intymūs pasimatymai yra tik vienas nusikaltimas, nutarė LAT teisėjai, dar labiau sumažinę bausmes R.Verbai ir K.Salmanovič. 15min.lt primena, kad pačiu pirmu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu R.Verbai buvo skirta net 10 metų, K.Salmanovič – 9,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Didžiulį visuomenės susidomėjimą ir pasipiktinimą sukėlusioje byloje, kurioje už grupinį seksą su mažamete buvo nuteisti Kristina Salmanovič ir Rolandas Verba, antradienio popietę žodį tarė ir Aukščiausiasis Teismas.

Kasacinius skundus išnagrinėjusi LAT teisėjų kolegija, kurią sudarė Antanas Klimavičius (pirmininkas), Valerijus Čiučiulka (pranešėjas) ir Tomas Šeškauskas, paskelbė, kad ir vėl pakeitė ankstesnį nuosprendį.

Šiandienio galutinio ir neskundžiamo LAT verdikto esmė: trys pikantiški mergaitės, kuriai tuo metu buvo vos 13 metų, pasimatymai su 27 metų vaikinu ir 19 metų mergina buvo viena tęstinė suaugusiųjų nusikalstama veika.

Tuo tarpu Apeliacinis teismas atskiras bausmes buvo paskyręs už abu kartus, kai porelė turėjo grupinių seksualinių santykių su mažamete.

15min.lt nuotr./Į Apeliacinio teismo posėdį nukentėjusia pripažinta nepilnametė atėjo vilkėdama seksualia aptempta suknele. Nuteistieji yra minėję, kad mažametė jiems pasirodė vyresnė, juolab ji pati šiek tiek pamelavo apie amžių.
Į Apeliacinio teismo posėdį nukentėjusia pripažinta nepilnametė buvo atėjusi vilkėdama seksualia aptempta suknele. Nuteistieji yra minėję, kad mažametė jiems pasirodė vyresnė, juolab ji pati pamelavo apie amžių.

Po LAT pakeitimų K.Salmanovič pataisos namuose turės praleisti vos 2 metus, jos draugas R.Verba – tik 2 metus ir 6 mėnesius.

Apeliacinis teismas po tokią bausmę buvo skyręs už kiekvieną kartą, kai porelė išnaudojo mažametę. Apeliacinio teismo nuosprendžiu galutinė bausmė buvo apskaičiuota dalinio sudėjimo būdu (vyrui palikta 4 metų, jo suaugusiai partnerei – 3 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė).

Troško išbandyti grupinį

Portalas 15min.lt jau pasakojo, kad nuteistasis R.Verba – aštrių pojūčių mėgėjas. Jis turi mažametį vaiką, tačiau prieš keletą metų išsiskyrė su žmona, nes buvo linkęs į drąsius sekso nuotykius. Tuo tikslu per radiją jis susipažino su K.Salmanovič, netrukus pora suartėjo. Rolandas su Kristina norėjo išbandyti ir grupinį seksą, todėl ieškojo bendraminčių interneto skelbimuose.

Kai į pikantišką pasiūlymą atsiliepė 13 metų mergaitė iš Vilniaus rajono, trijulė iš pradžių linksmai leido laiką sostinės „Akropolyje“ – čiuožinėjo, vaišinosi kavinėse. Norėdami pabendrauti artimiau, visi trys nuvyko į vieną šalia Vilniaus esantį viešbutį. Beje, abu nuteistieji yra minėję, kad naujoji jų draugė atrodė vyresnė, o ir ji pati esą prisistatė esanti jau 16-metė.

Žaidimai virto orgija su prievartos elementais

Žaidimai viešbutyje prasidėjo nuo kortų – kas pralaimėdavo, turėdavo nusirengti. Netrukus viskas peraugo į lytinius santykius.

Kai kas šių linksmybių metu buvo fotografuojama. Nuotraukos ir pakišo koją – jas vėliau pamačiusi mažametės pusseserė pranešė apie tai policijai.

Seksualinių linksmybių metu buvo fotografuojama. Nuotraukos ir pakišo koją – jas vėliau pamačiusi mažametės pusseserė pranešė apie tai policijai.

Nors vėliau visi trys orgijos dalyviai tikino, kad seksu užsiėmė savo noru, per vieną apklausą mažametė yra prisipažinusi, jog kai nepanoro tenkinti R.Verbos oraliniu būdu, šis jėga laikė jos galvą prie savo lytinių organų.

Ši bylos aplinkybė leido prokuratūrai kvalifikuoti trijulės pasimatymą kaip bejėgiškos būklės mažametės seksualinį prievartavimą ir išžaginimą. Prokurorų pareikštus kaltinimus visiškai patvirtino pirmosios instancijos teisme bylą išnagrinėjusi ir griežtąjį apkaltinamąjį nuosprendį 2011 m. paskelbusi teisėja Leonarda Gurevičienė.

Nuosprendis sukėlė šoką

Pirminio nuosprendžio paskelbimas 2011 m. spalio 6-ąją Vilniaus apygardos teisme vyko itin dramatiškai. Kol vyko posėdžiai, R.Verba ir K.Salmanovič buvo laisvėje, tačiau likus minutei iki nuosprendžio, teismo salėje pasirodė būrys konvojaus pareigūnų.

Teisėjai L.Gurevičienei paskelbus apie griežtas bausmes, abu nuteistieji buvo suimti teismo salėje.

Tai padaryti buvo ne taip lengva – tuo, kad porelė tučtuojau siunčiama už grotų, negalėjo patikėti nei jie patys, nei jų gausiai susirinkę artimieji. Dėl nuosprendžio griežtumo šokiruota buvo ir nukentėjusios nepilnametės motina, kuri dėl visų nelaimių ėmė kaltinti išdykusią savo dukrą.

Kai konvojaus pareigūnai turėjo išvesti ir išvežti nuteistuosius, Rolandas su Kristina puolė vienas kitam į glėbį, apsiverkė. Kurį laiką konvojus buvo sutrikęs ir nežinojo, ką daryti. Tačiau pareigūnai buvo priversti vykdyti nuosprendį ir panaudojo jėgą.

Bausmes smarkiai sumažino

Praėjusią žiemą nuteistųjų K.Salmanovič ir R.Verbos skundą šioje baudžiamojoje byloje dėl išžaginimo nagrinėjo Lietuvos apeliacinis teismas. 2012 m. balandį Apeliacinis teismas paskelbė verdiktą. Aukštesnės instancijos teismas ankstesnį nuosprendį perrašė, perkvalifikuodamas nusikaltimą ir sušvelnindamas bausmes: vyrui daugiau nei dvigubai, o merginai – beveik trigubai.

Apskųstu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu R.Verbai skirta 10 metų, K.Salmanovič – 9,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Apeliacinis teismas ankstesnį nuosprendį perrašė, perkvalifikuodamas nusikaltimą ir sušvelnindamas bausmes: R.Verbai palikta 4 metų, K.Salmanovič – 3 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Grupinio sekso mėgėjai pirmuoju nuosprendžiu buvo nubausti taip griežtai, nes teismas jų veiksmus kvalifikavo kaip mažametės išžaginimą. Apeliacinis teismas, kaip minėta, kaltinimus perkvalifikavo.

Stengėsi atrodyti vyresnė

Esminiu momentu šioje byloje tapo tai, kad teismas nerado neabejotinų įrodymų, jog nuteistieji žinojo, kad įsitempė į lovą mažametę. Jei būtų neginčijamai nustatyta, kad kaltinamieji suvokė santykiavę su asmeniu, kuriam dar nėra 14 metų, tai būtų traktuojama kaip išžaginimas, nepriklausomai nuo to, ar viskas vyko vaikui neprieštaraujant, ar per prievartą.

Byloje nustatyta, kad pati nukentėjusioji, norėdama atrodyti rimtesnė partnerė, galėjo meluoti nuteistiesiems apie savo amžių.

Nors Baudžiamasis kodeksas numato, kad už neprievartinius lytinius santykius su nepilnamečiais gali būti skiriama iki 3 metų nelaisvės bausmė, R.Verbos ir K.Salmanovič nusikaltimą teisėjai įvertino kaip išskirtinį, todėl ir skyrė griežtesnes bausmes.

„Nukentėjusiai nepilnametei buvo padaryta ypač didelė žala“, – aiškindamas naujojo nuosprendžio motyvus, pabrėžė bylą išnagrinėjusios teisėjų kolegijos vadovas Linas Šiukšta.

Po pastarojo Apeliacinio teismo nuosprendžio, kuris įsiteisėjo iškart, proceso dalyviai dar pasinaudojo teise pateikti skundus kasacine tvarka.

Beje, 2012 m. lapkričio 13 dienos Aukščiausiojo Teismo sprendime pažymima, kad bausmė už sekso nuotykius su mažamete porelei iš tiesų buvo griežta, tačiau ją skiriant įstatymai nebuvo pažeisti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min