TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kabelių pasienietis išgelbėjo gyvybę ežere įlūžusiam žvejui

Kabelių pasienietis išgelbėjo gyvybę ežere įlūžusiam žvejui.
VSAT nuotr. / Kabelių pasienietis išgelbėjo gyvybę ežere įlūžusiam žvejui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Drama ant ledo pasienyje su Baltarusija baigėsi laimingai – Kabelių užkardos pasienietis išgelbėjo gyvybę Varėnos rajono Grūdos ežere įlūžusiam žvejui.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės budėtojui praėjusį ketvirtadienį Baltarusijos Gardino grupės pasieniečiai telefonu pranešė, kad Varėnos rajono Grūdos ežere, Lietuvos pusėje, skęsta žmogus. Šiuo ežeru eina Lietuvos ir Baltarusijos siena.

Į įvykio vietą iškart nuskubėjo Kabelių užkardos pasieniečių ekipažas. Jie jau įtarė, kad tai gali būti žvejys, nes tądien patruliuodami palei Grūdą matė ant ledo Lietuvos pusėje sėdinčių porą poledinės žūklės mėgėjų. Krante buvo patikrinti jų dokumentai.

Pasieniečiai įspėjo žvejus, kad būti ant eižėjančio ir iškorijusio Grūdos ledo yra mirtinai pavojinga, tačiau šie pareigūnų žodžius praleido pro ausis. Todėl važiuodami prie ežero gelbėti nelaimėlio VSAT pareigūnai iškart pasiėmė virvių.

Atkubėję prie Grūdos Kabelių pasieniečiai išvydo apie 15 metrų nuo kranto įlūžusį vyrą. Daugiau nei ant ežero, nei krante nieko nebuvo.

Kaip paaiškėjo vėliau, 62-ejų Alytaus gyventojas įlūžo su ant pečių pasikabinta žvejybos dėže. Vandenyje jis sugebėjo ją nusimesti ir nusipirti batus. Išlipti ant ledo vyras negalėjo, nes ledas buvo plonas, lūžinėjo.

Žvejas bandė laužti jį rankomis ir taip prasibrauti iki kranto, bet nesėkmingai. Lediniame vandenyje jį apleido jėgos. Kai prie ežero pasirodė pasieniečiai, vyras buvo pasirėmęs alkūne į ledą, nereagavo į aplinką, tik gargaliavo.

VSAT Varėnos rinktinės Kabelių užkardos vyresnysis pasienietis kapitonas Rolandas Austynas vandeningu braškančiu ledu ėmė šliaužti link įlūžusiojo. Priartėjęs prie jo VSAT pareigūnas metė virvę, tačiau žvejys jau visiškai nereagavo į aplinką. Pasieniečiui neliko nieko kito, kaip prišliaužti prie pat eketės ir griebti gyvybės ženklų jau neberodantį vyrą už rankos. Tačiau plonas ledas neatlaikė – pasienietis pats įlūžo į vandenį.

Laimė, kritinėje situacijoje R. Austynas veikė šaltarkraujiškai – jis rankomis ir kojomis išdaužė ledus, kad eketėje būtų daugiau vietos. Paniręs į vandenį pasienietis kojomis pajautė dugne gulintį medį, nuo kurio jam pavyko stipriai atsispirti ir pakilti virš vandens.

Virve, kurios kitą galą laikė du krante buvę Kabelių pasieniečiai, kapitonas aprišo nejudantį alytiškį. Murkdydamasis eketėje R. Austynas sugebėjo kilstelėti žvejo kūną ir užstumti jį ant ledo. Virve pasieniečiai alytiškį ėmė tempti ledu ir netrukus nelaimėlis jau buvo iškeltas į krantą.

Pats R. Austynas išlipti ant lūžtančio ledo permirkusiais drabužiais negalėjo. Todėl kapitonas ėmė rankomis skaldyti ledą ir taip tarsi ledlaužis irtis link kranto. VSAT pareigūnui pakako jėgų prasimušti iki tos vietos, kur jis tvirtai atsistojo ant dugno. Į tarnybinį visureigį įkėlę įlūžusį žveją du kolegos netrukus spaudė ranką ir į krantą išsikapanojusiam R. Austynui.

Greitąją pagalbą Kabelių pasieniečiai jau buvo iškvietę anksčiau. Tačiau saugant brangų laiką tarnybinis VSAT visureigis įjungtais šviesos ir garso signalais miško keliukais nulėkė į Kabelių užkardą, kur turėjo atvykti medikai.

Sušalusiam žvejui užkardoje pasieniečiai suteikė pirmąją pagalbą, jį perrengė ir sušildė. Vyro būklė buvo kritinė, todėl jį VSAT pareigūnai įkėlė į savo visureigį ir nuskubėjo pasitikti medikų. Juos pasieniečiai sutiko pakeliui, alytiškis buvo įkeltas į greitosios pagalbos automobilį bei nugabentas į Varėnos ligoninės reanimacijos skyrių.

Kaip vėliau sužinojo dėl jo tebesijaudinę Kabelių pasieniečiai, suteikus pagalbą alytiškio sveikatos būklė stabilizavosi.

Vienas pirmųjų pasieniečių Kabelių užkardos pareigūnas R.Austynas sienos apsaugos sistemoje tarnauja jau du dešimtmečius. Beje, vyras po maudynių ledinėje Grūdoje nesusirgo ir sėkmingai tęsia tarnybą pasienyje su Baltarusija

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min