Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 26d. 09:43

Kai parama tolygi prostitucijai

Prostitutės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prostitutės

Pasiturinčių rėmėjų ieškančios merginos gundantis siūlymas, kvietimas užsukti į namus ir mobiliojo telefono numeris – pagrindiniai šiemet itin suklestėjusio nelegalaus „versliuko“ elementai.

„Įdomi, protinga, simpatiška 20 metų mergina ieško nuolatinio pasiturinčio rėmėjo“, – tik vienas daugelio interneto svetainėse ar žurnaluose mirgančių skelbimų. Jų gausa įrodo, kad tokių merginų nebaugina nei rizika nukentėti nuo „rėmėjų“, nei policijos skiriamos baudos.

Prostitucija klesti

Šiemet, policijos duomenimis, seniausios pasaulyje profesijos atstovių pagausėjo dešimtadaliu. Manoma, kad pernai prostitucija Lietuvoje vertėsi 5–8 tūkst. moterų (vien Vilniuje – 1–3 tūkst.). „Vis daugiau merginų uždarbiauja gatvėse. Yra ir tokių, kurios elgiasi santūriau ir klientų ieško per skelbimus. Prostitucijos mastą lemia ekonominis skurdas, kiti socialiniai veiksniai“, – LŽ pasakojo Vilniaus policijos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus vyresnysis specialistas Vladimiras Jankoitas.

Prostitucijos versle esama tam tikros hierarchijos. Gatvės prostitutės yra žemiausio lygio. Savo ar klientų butuose uždarbiaujančios merginos priklauso vidurinei klasei. Prostitučių elitas – tai moterys, iš pažiūros gyvenančios įprastą, normalų gyvenimą, tačiau retkarčiais arba sistemingai užsiimančios nelegalia veikla. Ši hierarchija prostitutėms reikšminga dėl vieno tikslo – uždirbamų pinigų kiekio.

„Gatvėje kainos svyruoja nuo 30 iki 70 litų. Uždarbiaujančių butuose – nuo 100 iki 500 litų už valandą. Elitinės prostitutės uždirba gerokai daugiau, tačiau jas sulaikyti pavyksta tik gavus operatyvinę informaciją. Elitinės prostitutės nesireklamuoja, apie jas žino nedidelė grupė asmenų“, – aiškino V.Jankoitas.

Skelbimai tikrinami

Policijos atstovas tikino, kad skelbimai internete nuodugniai tikrinami: „Tai nėra paprasta, nes jie dažnai būna užmaskuoti. Pavyzdžiui, žinutė: „Karštos merginos laukia pasiūlymų“. Negali iškart teigti, kad už šių žodžių slepiasi prostitutės. Detalės išaiškėja atlikus tyrimą.“

Pasiteiravus dėl mažesnės kainos, į kalbas nesileido. Suprask, negali mokėti – nekišk nosies kur nereikia. Nepavyko išsiaiškinti ir dar vieno dalyko – kiek metų Vilma save pardavinėja.V.Jankoito teigimu, dažniausiai tokioms paslaugoms teikti yra nuomojamas butas, pagalbinės patalpos, kur pastatomos lovos. Anot pašnekovo, tokia prostitucijos forma nepasižymi organizuotumu. „Policija baudžia prostitucijos paslaugas namuose teikiančias merginas. Joms taikomas tas pats Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnis. Įkliuvusioms pirmą kartą skiriama bauda nuo 300 iki 500 litų. Pakartotinai (per tuos pačius metus) – nuo 500 iki 1000 litų arba administracinis areštas iki 30 parų“, – pasakojo pareigūnas.

Gyvena šia diena

LŽ susisiekė su aukšta, liekna šviesiaplauke mergina, kuri, cituojant skelbimą, norėtų pasikviesti vyrą į svečius už nedidelę „paramėlę“. Paskambinus nurodytu numeriu, atsiliepusi mergina iš karto suprato skambučio tikslą. Pasiteiravus, ar gana vaikiškas jos balsas nereiškia, kad mergina yra nepilnametė, buvo nukirsta: „Man 24 metai“.

Pokalbis vyko pirmadienį, todėl klausimas, ar ji galėtų susitikti savaitgalį, suerzino pašnekovę. „Iki savaitgalio dar reikia išgyventi, šiandien tik pirmadienis. Žmonės, jūs juokaujat ar ką?“ – suirzo mergina.

Paskambinus dar kartą ir „atsiprašius“ už netaktiškumą, mergina iškart pareiškė, kad dėl kainos bus galima susitarti susitikus.

Sunkmečiu nuolaidų nedaro

Pokalbio su kita mergina būta gerokai išsamesnio. Jos skelbimas veikiau panėšėjo į raginimą tiesiog susipažinti: „Simpatiška tamsiaplaukė didele krūtine 24 metų mergina susipažintų su kultūringu pasiturinčiu vyriškiu.“

200 litų už valandą savo paslaugas įvertinusi Vilma nedaugžodžiavo. Į klausimus atsakinėjo trumpai ir nedvejodama. „Savaitgalį? Tinka. Skambinkite, kada norėsite. Gatvėje nedirbau, nesergu jokiomis ligomis“, – į tiesmukus klausimus atsakinėjo pašnekovė.

Pasiteiravus dėl mažesnės kainos, į kalbas nesileido. Suprask, negali mokėti – nekišk nosies kur nereikia. Nepavyko išsiaiškinti ir dar vieno dalyko – kiek metų Vilma save pardavinėja.

Skelbimų su viliojančiais siūlymais laisvai prieinamoje, jokios registracijos nereikalaujančioje interneto svetainėje gausu. „Paramos“ prašančių moterų amžius svyruoja nuo 18 iki 36 metų.

Skelbimo pradžioje įprasta vartoti žodžius „simpatiška“, „patraukli“, o jo pabaigoje – „pasiturinčio“, „nešykštaus“, „dosnaus“ ir tarsi desertui – „džentelmeno“. Tiesiogiai siūlomas erotinis masažas už „paramą“.

Skelbiasi ir vaikinai

Tarp besiskelbiančiųjų netrūksta ir vaikinų. „Studentas, gali paremti panelę savo stipendija“, – rašo vienas nuotykių ieškotojas. Kitame skelbime 25 metų kaunietis be užuolankų prašo materialinės paramos už kartu praleistą laiką. Slaptumą ir švarą garantuojantis vaikinas teigia, kad nesant būtinybei tokio skelbimo tikrai nedėtų.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Prostitucija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min