Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 birželio 11d. 19:48

Kaip narkodilerių Vilniuje teisiamų jaunuolių išpažintis atskleidė nepatogią tiesą

Slapta narkotikų platintojų sulaikymo operacija Vilniuje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija
Su narkotikais įkliuvusi grupelė jaunų vilniečių dabar išgyvena pragarą, bet atskleidė tiesą, kurios daug kas nenori girdėti. Narkotikus vartoja ir jaunieji sportininkai, ir menininkai. Jų gali nusipirkti iš draugų ar klube iš atsitiktinio lankytojo. Naivios penkių jaunų draugų kompanijos laukia rimti nemalonumai, tačiau svarbiausias klausimas – kas tvarkingus jaunuolius stumia narkotikų link?

Vilniaus apygardos teisme kone kas savaitę vyksta narkotikų platintojų gaujų teismo posėdžiai. Į sales nusikaltėlius atvesdina ginkluoti konvojaus pareigūnai.

Bet tokio proceso, kuriame vienas iš įtariamų narkodilerių duodamas parodymus pradeda verkti, teisėjas Audrius Cininas, tikriausiai, dar nėra matęs.

Viltė G., Edgaras M., Pavelas Mackevičius, Dominykas Kuizinas ir Dalius Trumpelis vaikšto laisvėje, į posėdį atvyko tvarkingai apsirengę – kai kuriuos jų atlydėjo tėvai, nors teisėsaugos akiratyje ši grupelė atsidūrė 2016-ųjų pradžioje.

Įkliuvo dėl atšvaito

Viskas prasidėjo nuo to, kad sausio 10 d. Pagiriuose įkliuvo tuomet dar nepilnametis Edgaras M. Pareigūnų dėmesį vaikinas patraukė dėl menkniekio – eidamas tamsoje jis nedėvėjo atšvaito.

Patrulių paklaustas, ar neturi draudžiamų daiktų, jaunuolis sutriko – bandė paslėpti turėtą hašišą, bet judesiai atkreipė pareigūnų dėmesį, ir Edgaras M. buvo sulaikytas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija

Iš pradžių moksleivis aiškino, kad narkotikus pirko „bendrabutyje Pagiriuose“. Vėliau, paaiškėjo, jog hašišą įsigyti iš P.Mackevičiaus jam padėjo D.Trumpelis.

„Dalius paskambino Pašai (Pavelui M. – 15min past.) – D.Trumpelis paklausė, ar turi, supratau, kad Paška turi narkotikų, po ko mes nuvažiavom į Liudvinavo gatvę. Po to aš Daliui padaviau 4-5 eurus. Mačiau, kaip jie apsikeitė smulkiais daiktais. Ir mes visi iškart surūkėm apie 0,2 gramo. Likusią dalį rado policijos pareigūnai“, – savo parodymuose teigė Edgaras M.

Edgaras M. pats pripažino, kad D.Trumpelis įsigyti narkotikų jam padeda ne pirmąkart – vaikinai mokėsi vienoje gimnazijoje, kartu lankė krepšinio mokyklą, o Edgaras M. dar ir yra baigęs muzikos mokyklą. Tiesa, pas jį dar buvo rasta ir ekstazi tabletės likučių.

„Aš padaviau Pašai 10 eurų, pasiėmėme medžiagą, nuėjome toliau, parūkėme ir grįžau namo. Mes jos neplatinome, kartu norėjome surūkyti“, – sakė D.Trumpelis, kuris taip pat įtariamas pardavęs narkotikų nenustatytiems asmenims.

Paklaustas prokuroro, ar tokie pardavimai jam atnešė pelno, Dalius T. atsakė neigiamai. Jis aiškino tik norėjęs padėti draugams, tačiau teisėsaugininkus sudomino pas jį rastas skolų raštelis su vardais. Vaikinas teisme teigė, kad taip tik žymėjosi, kas jam skolingas.

Pareigūnai kantriai laukė

Įkliuvus šiems dviem vaikinams, grupelėje prasidėjo domino efektas. Pareigūnai sulaikė narkotikų platinimu kaltinamą Pašą – P.Mackevičių, o praėjus beveik pusmečiui pričiupo ir D.Kuiziną bei Viltę G.

Tiesa, ikiteisminio tyrimo metu kai kurių narkotikų įsigijusių jaunuolių nustatyti nepavyko. Teisėjui A.Cininui užklausus D.Trumpelio, kam dar jam teko „padėti“ – kadangi vaikinas užsiminė pareigūnams, kad narkotikus pardavė iš matymo pažįstamiems asmenims – jis aiškino neatsimenantis.

O kratos metu pareigūnai pas Viltę G. pareigūnai rado mažiau nei gramą kanapių, tačiau pas ją rankinėje taip pat buvo ekstazi tabletės likučiai. Mergina teisinosi, kad sintetinius narkotikus už 10 eurų įsigijo naktiniame klube „Opium“.

Anot jos, „ratus“ jai pardavė atsitiktinis lankytojas.

„Scanpix“/AP nuotr./Asociatyvi iliustracija
„Scanpix“/AP nuotr./Asociatyvi iliustracija

Viltė G. pareigūnams atvirai sakė, kad kanapes iki tol rūkė keletą metų, o aptiktus narkotikus jai parūpino Dominykas K. Su juo mergina kartu buvo apsigyvenusi Didžiojoje gatvėje.

Viltei G. pareikšti kaltinimai dėl narkotikų laikymo.

Prokuroras negalėjo suprasti, kaip dirbanti, vienoje iš aukštųjų mokyklų besimokanti mergina galėjo vartoti narkotikus. Jis teiravosi, kodėl Viltė G. buvo įnikusi į kanapes – 20-metė vilnietė į klausimą neatsakė, o teisėjas A.Cininas prokuroro paprašė nemoralizuoti.

Pasipylė ašaros

Tuo tarpu Šiuolaikinio meno centro vadovo Kęstučio Kuizino sūnus D.Kuizinas duodamas parodymus pratrūko verkti. Nenuostabu – jis teisiamas kaip narkotikų platintojas, iš kurio narkotikus gavo kartu gyvenusi mergina ir D.Trumpelis.

Vaikinas baigė profesinę mokyklą, šiuo metu niekur nedirba ir teisme atviravo dabar jau gyvenantis su motina, o ne nuomojame bute Didžiojoje gatvėje. Taip pat atviravo, kad tėvas jam – itin griežtas.

D.Kuizinas taip pat neslėpė, kad narkotikus pradėjo vartoti dar mokykloje, tačiau teigė, kad kanapes po 10 eurų už gramą pirkdavo sau arba dalindavosi su draugais – Vilte G. ir D.Trumpeliu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dominykas Kuizinas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dominykas Kuizinas

„Dalių T. pažįstu apie mėnesį. Žinau, kad jis perka iš manęs narkotikus savo vartojimui – ar pardavinėja nežinau. Jis paklausė, ar žinau, iš kur gauti didesnį kiekį“, – savo parodymuose teigė D.Kuizinas.

Pasak jo, vaikinai susitiko Sereikiškių parke, bet kartu atvyko ir nepažįstamasis. Jie kartu planavo įsigyti narkotikų už maždaug 500 eurų – apie 50 gramų. D.Kuizinas aiškino pridėjęs tik 70 eurų.

„Praplėšė paketą, padalijo į folijos rutuliukus ir aš vienas grįžau prie automobilio. Po to grįžom pas mane namo ir pasidalinom narkotikais. Sau pasilikau aštuonis gramus“, – sakė D.Kuizinas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija

Išskyrus jį, visi kiti jaunuoliai savo kaltę pripažįsta, sutiko duoti parodymus, tikina narkotikų nebevartojantys. Bet tai nereiškia, kad jiems pavyks išvengti atsakomybės.

Net tik dėl turėtų narkotikų įkliuvusiai Viltei G. ir Edgarui M. gresia teistumas ir baudžiamoji atsakomybė – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tuo tarpu kaip narkotikų platintojams teisiamiems D.Kuizinui, D.Trumpeliui ir P.Mackevičiui gresia kur kas rimtesnė atsakomybė – laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

15min anksčiau rašė, kad Seimo liberalų Aušrinės Armonaitės ir Vitalijaus Gailiaus kovo pabaigoje teiktas įstatymo projektas dekriminalizuoti nedidelį kiekį kanapių laikymo nesulaukė palaikymo. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra pareiškęs, kad šią Seimo kadenciją tikriausiai prie šio klausimo jau nebus grįžtama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min