Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip nusikalstamos veikos rezultatas bus konfiskuoti bendrovės pinigai

Pinigai.
15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasisavinęs didelės vertės bendrovės turtą, jos direktorius, 37 metų panevėžietis P.K., neteks laisvės vieneriems metams, privalės sumokėti 13 tūkst. litų baudą, kaip nusikalstamos veikos rezultatas bus konfiskuoti 49 tūkst. litų – tokį sprendimą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą priėmė apygardos teismas.

Bylos duomenimis, Panevėžyje registruotos uždarosios akcinės bendrovės „Elektros instaliacija“ direktoriumi daugiau kaip dvejus metus dirbęs P.K. kartu vykdė ir kasininko pareigas, t. y. iš kasos ir bankuose esančių bendrovės sąskaitų paimdavo įmonei priklausančias lėšas.

Tačiau P.K., buhalterinėje apskaitoje fiksavęs, kad pinigai panaudoti atlyginimų išmokėjimui, darbuotojams jų neatiduodavo. Prieš trejus metus vadovas pasisavino įmonei priklausiusius 16 tūkst. litų. 2008 metų pabaigoje direktorius pasisavino iš banko atsiskaitomosios sąskaitos paimtus dar 33 tūkst. litų.

Beveik dešimt metų gyvavusi bendrovė „Elektros instaliacija“ dėl apgaulingos apskaitos ir turto grobstymo sulaukė bankroto bylos, kuri buvo iškelta 2009 m. sausio 29 d. Dėl darbuotojams neišmokėto atlyginimo buvo kreiptasi į Garantinį fondą, kuris atlygino buvusiems darbuotojams padarytus nuostolius.

Baudžiamasis įstatymas už sunkų nusikaltimą – didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min