Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kairėnų milijonieriai apmokėjo skolą už elektrą, tačiau atlyginti žalą dėl galimos jos vagystės delsia

Įspėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įspėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisme toliau stumiamas procesas dėl skolos energetikams: prestižinio kvartalo gyventojai padengė apie 6 procentus 13 313 litų ieškinio sumos.

Reto klampumo byloje, kurioje bendrovė Rytų skirstomieji tinklai (RST) yra pateikusi 13 313 litų ieškinį iškart 64-iems Kairėnų kvartalo milijonieriams, įvyko šioks toks poslinkis.

Trečiadienį per posėdį Vilniaus 4-ame apylinkės teisme paaiškėjo, kad atsakovai teikėsi apmokėti seną skolą už elektros energiją, todėl aktualus liko tik ieškinio reikalavimas dėl galimos žalos atlyginimo. Apmokėta skola – 801,76 lito. Tuo tarpu žalą elektrikai yra įvertinę 12 512 litų.

Skola – nuo 2004-ųjų, ieškinys – nuo 2007-ųjų

Kaip jau pasakojo 15min.lt, milijonierių kvartalo gyventojams, tarp kurių yra ir kadenciją baigusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko duktė Laima Mertinienė, ir buvęs sveikatos apsaugos ministras Juozas Galdikas, ir dar apie 60 jų kaimynų, RST pateikė ieškinį dar 2007 metų lapkritį (žr. susijusius straipsnius).

Tiekėjai vartotojus apkaltino nesumokėjus už elektrą iš viso 13 313 litų.

Ir Mertinų, ir kitų žinomų bei turtingų šeimų namai yra sostinės pakraštyje, naujai statytame kvartale Kairėnuose, Vanagų, Kregždžių bei Giedros gatvėse. Čia gyvena nemažai gydytojų, mokslininkų, firmų savininkų, direktorių, kitų įtakingų asmenų.

Teisminis ginčas vyksta, nes 2004 metų lapkričio 25 dieną užfiksuotas Elektros tiekimo ir naudojimo taisyklių pažeidimas individualių sodų bendrijoje „Kairėnai“. Elektros vartotojui buvo surašytas neapskaitinis elektros energijos naudojimo aktas, apskaičiuota tiekėjams padaryta žala.

Elektros tiekėjai teisme mėgina įrodyti, kad prabangių namų savininkai energiją tam tikrą laiką vartojo be apskaitos prietaiso, tuo ir padarydami žalą RST. Jos dydis nustatytas naudojant specialią metodiką.

Lemtingąją lapkričio dieną iš RST atvykęs tikrintojas pamatė, kad skaitiklis, matuojantis Mertinams ir kitiems kvartalo gyventojams tiekiamą elektros energiją, paprasčiausiai nesisuka. Nors gyventojai linkę manyti, kad už elektros ūkį turėtų būti atsakingi tiekėjai, RST pozicija kitokia: pagal galiojančią tvarką už plombų ir apskaitos prietaisų tvarkingumą atsako vartotojai.

Ieškovų atsainumas

Trečiadienio posėdyje teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis priminė, jog praėjusį sykį ieškovai įsipareigojo viešai paskelbti šiandienę bylos nagrinėjimo datą. Tačiau paaiškėjo, kad RST nuo 2009 metų spalio nesugebėjo to padaryti.

„Taip atsitiko dėl vidinių mūsų bendrovės pokyčių. Keitėsi firma, kuri rūpinasi tokiais užsakymais. Tiesiog nespėjome prieš 14 dienų iki posėdžio apie jį paskelbti. Labai atsiprašome“, – teisinosi teisininkas D.Kimsa.

Visi proceso dalyviai bendrai sutarė, kad tinkamai nepranešus šalims apie posėdį bylos tęsti nėra galimybės.

Teisėjas J.Jaglinskis atsiduso: „Galime sau leisti gegužės mėnesį...“ Temidės tarnas dar pridūrė: „Viskas keičiasi, o darbo krūviai nesikeičia, tik didėja...“

Kitas posėdis paskirtas gegužės viduryje.

Iki pavasario galbūt susitars

Trečiadienį jau teismo koridoriuje ieškovų advokatas Donatas Kimsa ir atsakovams atstovaujantis Valdas Rakauskas ėmė diskutuoti, kaip baigti šią daugeliui atsibodusią istoriją.

RST atsiųstas teisininkas tikino, kad skolą apmokėję gyventojai turėtų nesustoti pusiaukelėje ir padengti iš jų reikalaujamą žalą.

„Kai kas sutinka, o kai kas kategoriškai nesutinka“, – nuotaikas milijonierių stovykloje apibūdino atsakovų advokatas V.Ragauskas.

„Tarkimės“, – vis ragino jo kolega D.Kimsa, pabrėždamas, kiek daug kainuoja bylinėjimasis: advokatų paslaugos, kelionės į teismą, vieši paskelbimai apie posėdžius.

Panašaus pobūdžio diskusija pratęsta ir po posėdžio. Advokatai netgi svarstė, kad jei iki gegužės mėnesio žala už galimai vogtą elektrą bus padengta, bylinėjimosi procedūras bus galima nedelsiant nutraukti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min