Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 1d. 10:50

„Kalašnikovu“ ginkluota žudymo mašina laikomas įtariamasis Adomėnas stojo prieš teismą (nuotraukos, atnaujinta 11.33 val.)

Adomėnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Apie dvigubą žmogžudystę Architektų gatvėje D.Adomėnas teigia nieko nežinantis, o dėl išpuolio Liepkalnio gatvėje pripažįsta iš dalies: „Tada buvau jaunas ir kvailas!“

Galimai nužudęs du bejėgiškos būklės vyrus, dar penkis, būdamas ginkluotas automatu, užpuolęs bei sužalojęs, vilnietis Donatas Adomėnas ilgiau nei 16 metų slapstėsi užsienyje. Penktadienį dėl nusikaltimų, už kuriuos jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos, 44 metų D.Adomėnas stojo prieš teismą.

Vilniaus apygardos teismas bandys išnarplioti senus, bet Lietuvą sukrėtusius ir dar nepamirštus nusikaltimus.

1993 07 23 sostinėje buvo žiauriai nužudyti Ramūnas Žygis ir Arvydas Čekaitis. Jų lavonai surištomis rankomis su smaugimo žymėmis ir peršautomis galvomis buvo rasti bute Architektų gatvėje, Vilniuje.

Šiuo kraupiu nusikaltimu įtariamas D.Adomėnas su bendrininku.

Vyras taip pat teisiamas dėl pasikėsinimo 1993 08 17 nužudyti tris „Geležinio vilko“ karius, kurie bandė jį sulaikyti, bei vieną atsitiktinį autobuso keleivį, kuriam „Kalašniko“ kulka pataikė į krūtinę.

D.Adomėnas įtariaamas, kad tąsyk Liepkalnio gatvėje bandė apiplėšti vieną vyrą, jį apšaudė, tačiau nepataikė.

Po ilgo tyrimo ir paieškos veiksmų D.Adomėną 2009-ųjų liepos 7 dieną pareigūnai sulaikė Ukrainoje, Krymo srities Simfiropolio mieste.

Atvežtas į Lietuvą, įtariamasis visą laiką buvo laikomas Lukiškėse, bet bandė išnaudoti progas ištrūkti į laisvę.

Klausimą dėl kardomosios priemonės D.Adomėnui teismas sprendė ir šį penktadienį.

„Prieš jus stovi visai kitas žmogus“

Pasiteiravus jo paties nuomonės, vyras sakė suprantantis, jog kai jį slegia tokie rimti kaltinimai, švelnesnės kardomosios priemonės tikėtis sunku.

„Man 44 metai, prieš jus stovi visai kitas žmogus. Jei būtų galima, norėčiau, kad pakeistumėte į namų areštą. Sakau, man 44 metai, aš nesiruošiu niekur bėgti“, – teismą tikino D.Adomėnas.A.Čekaitis neteko gyvybės dėl 10 tūkst. JAV dolerių, o R.Žygis – auksinio laikrodžio „Rolex“ už 20 tūkst. JAV dolerių, taip pat vaizdo kameros „Sony“, auksinio žiedo su briliantu. Aukos kankintos, pasmaugtos, lavonams peršautos galvos.

Solidžiai, itin mandagiai su teismu bendravęs vyras pareiškė, kad kaltę dėl žmonių apšaudymo Liepkalnio gatvėje pripažįsta iš dalies: „Pripažįstu, tada buvau jaunas ir kvailas!“

Tuo tarpu apie dvigubą žmogžudystę bute Architektų gatvėje vyras teigia nieko nežinantis. Jo gynybos taktika – tikinti, kad prokurorai tiesiog bando kažkam suversti kaltę dėl seno esą neištirto nusikaltimo, kad galėtų padėti toje istorijoje tašką.

Įtariamojo gynėja teismui aiškino, kad tų pačių suėmimo pagrindų, dėl kurių jos klientas iki šiol yra laikomas už grotų, praėjus tokiam ilgam įkalinimo laikotarpiui nebepakanka. Anot advokatės, tokiu būdu pažeidžiamos D.Adomėno teisės.

Savo ruožtu bylą kuruojantis prokuroras sakė, jog apie kardomosios priemonės D.Adomėnui švelninimą nėra jokių prielaidų kalbėti.

Apmaudžiai paleido Vokietijoje

Prokuratūros atstovas priminė, jog į Lietuvą įtariamasis buvo atvežtas tik pernai. „Virš 16-kos metų jis slapstėsi Ukrainoje, kitose valstybėse, buvo ieškomas, buvo paskelbta tarptautinė jo paieška. Jis turi ryšių užsienyje, bet neturi socialinių ryšių Lietuvoje“, – argumentus, kodėl laisvėje atsidūręs įtariamasis gali bėgti ir slapstytis, vardijo prokuroras. Jis taip pat neatmetė grėsmės, jog būdamas laisvėje D.Adomėnas gali daryti naujus nusikaltimus.

Prokuroras priminė, kad D.Adomėnas 2003 metais, kai jo paieška buvo primiršta, įkliuvo su suklastotu dokumentu ir buvo teisiamas Vokietijoje. D.Adomėnas elgėsi gudriai – bendradarbiavo su vokiečių teisėsaugininkas, pripažino kaltę, todėl gavo šansą labai greitai už užstatą išeiti į laisvę. Interpolo mechanizmas, turėjęs duomenų apie D.Adomėno paiešką, taip greitai nesuveikė – pareigūnai per vėlai susizgribo, kad paleido už itin sunkius nusikaltimus ieškomą žmogų.

Išklausiusi advokatės ir prokurorės argumentus, teisėja paskelbė, jog tenkina prokuratūros prašymą: suėmimo terminas pratęstas dar trims mėnesiams, iki kitų metų pradžios.

Savanaudiškas dvigubas nužudymas 

Šį penktadienio rytą Vilniaus apygardos teisme bandyta atversti ir pagrindinę baudžiamąją bylą, kurioje D.Adomėnas kaltinimas dėl trijų epizodų.

Jis įtariamas daugiau nei prieš 17 metų dėl savanaudiškų paskatų bute kankinęs ir nužudęs du bejėgiškos būkles žmones. 

Surištos aukos buvo kankinamos, tada pasmaugtos. Žudikai į jau negyvus žmones paleido kontrolinius šūvius – pistoletu peršovė galvas.

A.Čekaitis neteko gyvybės dėl 10 tūkst. JAV dolerių, o R.Žygis – auksinio laikrodžio „Rolex“ už 20 tūkst. JAV dolerių, taip pat vaizdo kameros „Sony“, auksinio žiedo su briliantu.

Nukentėjusioji Dalia Žygienė šios dienos posėdį pateikė D.Adomėnui civilinį ieškinį, prašydama atlyginti 91 590 litų turtinę ir 100 000 litų neturtinę žalą. 

Apšaudymas Liepkalnio gatvėje

Tik per laimingą atsitiktinumą aukų pavyko išvengti per „Kalašnikovu“ ginkluoto vyro išpuolį Liepkalnio gatvėje.

D.Adomėnas įtariamas, jog vienam vyrui į galvą įrėmė automato vamzdį ir pareikalavo atiduoti 10 tūkst. litų vertės laikrodį „Rolex“.

Kilo grumtynės, užpuolikas du sykius šovė į žmogų, tačiau užpultasis kulkų išvengė. Jis bandė bėgti, plėšikas – vytis. Pasivijęs smogikas kelis sykius trenkė nukentėjusiam į galvą automatu.

Nusikaltėlis šio nusikaltimo nebaigė, nes į įvykio vietą pradėjo rinktis žmonės. Sulaikyti D.Adomėną pabandė trys „Geležinio Vilko“ kariai, tačiau plėšikas apšaudė juos iš „Kalašnikovo“.

Vienam peršovė petį, kitam blauzdą, trečiam skeveldra praskėlė antakį, smūgis lengvai sukrėtė smegenis. Dar viena atsitiktinė automato kulka pataikė į krūtinę autobuso keleiviui.

Penktadienį teismas nutarė bylos nagrinėjimą atidėti iki lapkričio, nes į posėdį neatvyko pagrindiniu nukentėjusiuoju laikomas vyras ir dar keli proceso dalyviai, o teisėjai net nesulaukė duomenų, ar jiems bent buvo įteikti šaukimai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adomėnas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./D.Adomėno byla tapo nelengva našta net teismo sekretoriui.

 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adomėnas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./D.Adomėną atvežė konvojaus pareigūnai.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min