Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Alytaus pataisos namų valdomą gaują Klaipėdos apygardos prokuratūra ardė paslapčia, ar nusikaltėliams padėdavo prižiūrėtojai – neaišku

Artūras Norkevičius ir Donatas Matuiza
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Norkevičius (kairėje) ir Donatas Matuiza
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė bylą, kurios metu išsiaiškino šešis Alytaus pataisos namuose kalėjusius nuteistuosius, kurie 2011 m. subūrė organizuotą grupę, kurios tikslas – išviliojus iš patiklių žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, pasisavinti iš jų sąskaitų pinigus ar jų vardu paimti greituosius kreditus. Pinigai nuteistiesiems buvo reikalingi narkotinėms medžiagoms įsigyti. Kalėjimo departamento atstovai prisipažino apie prokuratūros tyrimą nieko nežinoję.

Trečiadienio pavakarę Kalėjimų departamento pareigūnai sukvietė žiniasklaidą į spaudos konferenciją dėl Klaipėdos apygardos prokuratūros tyrimo, susijusio su organizuota telefoninių sukčių grupuote, veikusia iš Alytaus pataisos namų ir apraizgiusią visą Lietuvą. 

Alytaus pataisos namų kaliniai subūrė organizuotą grupuotę

Šeši Alytaus pataisos namuose kalėję nuteistieji 2011 m. subūrė organizuotą grupę, kurios tikslas – išviliojus iš patiklių žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, pasisavinti iš jų sąskaitų pinigus ar jų vardu paimti greituosius kreditus.

Pinigai nuteistiesiems buvo reikalingi narkotinėms medžiagoms įsigyti, kurias kaliniams galbūt padėdavo perduoti pataisos namų pareigūnai.

Trečiadienį paaiškėjo, kad prieš teismą Klaipėdoje stos net 25 organizuotos grupės nariai.

Apie bylą Kalėjimų departamento vadovas Artūras Norkevičius teigia nežinojęs

Kalėjimų departamento atstovai teigia, jog visą tą laiką (nuo 2011 m. pabaigos, kai buvo pradėta tirti byla, iki dabar) Kalėjimų departamentas negavo duomenų nei iš prokuratūros, nei iš kitų tarnybų apie jų pareigūnų nusikalstamas veiklas. 

Kalbant apie narkotikų pateikimų atvejus, per praėjusius metus pareigūnai pradėjo ir šiuo metu tiria 19 tokių bylų ir 17 atvejų, kai įvairios narkotinės medžiagos bandytos įnešti ir pateikti įeinančių asmenų nuteistiesiems

„Iš Klaipėdos apygardos prokuratūros yra gautas raštas, kuriame yra minimos veikos, susijusios su mūsų pareigūnais, tačiau tai yra bendro pobūdžio teiginiai ir kol kas nėra pagrindo kalbėti apie konkrečių asmenų atsakomybę.

Kita vertus, mes patys daug dirbame, bandydami išaiškinti mūsų pareigūnų korupcinės ar nesąžiningos veiklos atvejus. Kasmet ištiriame 10-12 korupcinių ar nesąžiningos veiklos atvejų ir atleidžiame pareigūnus iš tarnybos arba perduodame bylas kitoms instancijoms tirti.

Kalbant apie narkotikų pateikimų atvejus, per praėjusius metus mūsų pareigūnai patys pradėjo ir šiuo metu tiria 19 tokių bylų ir 17 atvejų, kai įvairios narkotinės ir psichotropinės medžiagos bandytos įnešti ir pateikti įeinančių asmenų nuteistiesiems ir visi šie atvejai yra perduoti tirti policijos pareigūnams“, – teigė Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius.

Direktoriaus teigimu, atvejų, kai Alytaus pataisos namų pareigūnai padeda nuteistiesiems gauti kvaišalų, Kalėjimų departamentas nėra nustatęs ir nėra informuotas apie tokius atvejus iš jokios kitos tarnybos. 

Kalėjimų departamento viršininko pavaduotojas Donatas Matuiza piktinasi, kodėl nebuvo sudaryta tyrimų grupė

„Prokuroras tame rašte nurodo, kad dėl pareigūnų veiklos ir dėl narkotikų pateikimo tyrimas nebuvo atliekamas, o buvo atliekamas tyrimas dėl didelės apimties sukčiavimo. Kyla klausimas, kodėl nebuvo sudaryta tyrimų grupė ir nebuvo įtraukti Kalėjimų departamento ir mūsų sistemos darbuotojai, kad lygiagrečiai tame pačiame tyrime būtų ištirtas tas reikalas. Dar kartą pakartosiu, kad per visą tą laiką mes nesam gavę informacijos apie kokius nors mūsų pareigūnų nusikalstamus veiksmus“, – pridūrė direktoriaus pavaduotojas Donatas Matuiza.

Paklausti, kodėl nebuvo vykdyta jokia vidinė žvalgybinė veikla, Kalėjimų departamento atstovai teigė, operatyvinė veikla prasidėjo tik nuo 2014 metų kovo 1 d. Nuo 2000 m. iki minėtos dienos žvalgybinė veikla buvo sustabdyta. 

Jei išanalizavęs prokuratūros pateiktą raštą, departamentas išsiaiškins apie pareigūnų vykdytas veiklas, tai be abejo, bus pradėti atitinkami tyrimai ir kiekvieno iš pareigūnų atsakomybė bus vertinama, neatsižvelgiant, kokias pareigas jis užima.

„Bendradarbiavom su kitais žvalgybos subjektais, kurie kiek galėjo, tiek mums teikė informaciją ir kartu atlikom tyrimus. Yra vidaus tyrimų skyrius, kuris atliko tyrimus ir tų tyrimų metu fiksuota dešimt atvejų – pradėtos septynios baudžiamosios bylos ir trys tarnybiniai tyrimai, kurių metu atleisti pareigūnai. Alytaus pareigūnų tarp šių atvejų nėra. Žinoma, mums kyla daug klausimų. Vienas iš jų – kodėl nebuvo sudaryta tyrimų grupė. Tokia informacija turėtų būti perduodama laiku, o ne tada, kai baigiamas tyrimas. Mes duomenis tikrinsim, bendrausim su prokurorais“, – sakė D.Matuiza.

Kalėjimų departamento direktorius pridūrė: jei išanalizavęs prokuratūros pateiktą raštą, departamentas išsiaiškins apie pareigūnų vykdytas veiklas, tai be abejo, bus pradėti atitinkami tyrimai ir kiekvieno iš pareigūnų atsakomybė bus vertinama, neatsižvelgiant, kokias pareigas jis užima.

Padidėjo atimtų mobiliųjų telefonų skaičius

Anot A.Norkevičiaus, kasmet didėja išimamų mobiliųjų telefonų skaičius. Per 2013 m. paimta 9800 mobiliųjų telefonų, iš jų apie trečdalis paimama bandant perduoti, taip pat per 8 000 SIM kortelių bei virš 700 modemų.

Alytaus pataisos namų mobiliųjų telefonų išėmimas yra padidėjęs nuo 1300 iki 1600, taip pat padidėjo ir SIM bei modemų išėmimas. Alytuje padidėjo ir išimtų narkotinių medžiagų nuo 50 iki 60 gramų, kaip ir apskritai kituose kalinimo įstaigose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min