Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 15:50 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 17d. 16:00

Kalėjimų departamentas: Kaune iš darbo vietos pasišalinęs nuteistasis neatrodo pavojingas

Andrius Kalasiūnas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Andrius Kalasiūnas teisme

Kaune iš darbo vietos penktadienį pasišalinęs už pasikėsinimą nužudyti nuteistas asmuo nėra pavojingas, antradienį BNS informavo Kalėjimų departamentas. Tuo metu netolimoje praeityje Andrius Kalasiūnas spėjo pagarsėti kaip itin žiaurus, ciniškas nusikaltėlis.

„Duomenų, kad nuteistasis Andrius Kalasiūnas gali būti pavojingas, neturima“, – teigiama atsiųstame pranešime.

1984 metais gimęs vyras pasišalino iš statybvietės Laisvės alėjoje.

Departamentas tvirtina, kad nuteistasis įstaigoje elgėsi pozityviai, keturis kartus skatintas už gerą darbą, dalyvavimą pozityvaus užimtumo priemonėse ir gerą elgesį.

Jis buvo nuteistas už vagystę, nesunkų sveikatos sutrikdymą ir pasikėsinimą nužudyti.

Pasak departamento, A.Kalasiūnui už pataisos namų teritorijos išeiti leista, nes jis atitinka numatytus reikalavimus ir nustatytus kriterijus.

„Jis buvo atlikęs daugiau nei trečdalį jam paskirtos bausmės, todėl jam suteikta teisė išvykti už įstaigos teritorijos ribų be sargybos ar palydos“, – teigia departamentas.

Nuteistieji, kuriems dėl darbo suteikta teisė vykti už kalinimo įstaigos teritorijos ribų be sargybos, kontroliuojami atliekant netikėtus patikrinimus jų darbo vietose.

Per tokį patikrinimą penktadienį pataisos įstaigos pareigūnai A.Kalasiūno nerado, tačiau po kelių minučių jis buvo pastebėtas grįžtantis į savo darbo vietą.

„Pareigūnams nurodžius vykti kartu aiškintis tokio elgesio aplinkybių, nuteistasis staiga peršoko statybvietės tvorą ir pasišalino. Įstaigos pareigūnai bandė vytis nuteistąjį, tačiau jo sulaikyti nepavyko“, – tvirtina departamentas.

Šiuo metu bėglio paiešką vykdo policija.

Departamentas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kalinio pabėgimo.

Šiurpino įžūlumu ir žiaurumu

2016 lapkričio 18 d. Kauno apygardos teismas devyneriems metams nelaisvės nuteisė Andrių Kalasiūną, kuris buvo kaltinamas pasikėsinimu nužudyti savo draugę. Bausmės vyras sulaukė už tai, kad iš pavydo dėl menamos neištikimybės surengė kraupią egzekuciją savo draugei. Mergina BMW automobiliu buvo vežama nuskandinti, o pakeliui mėtoma ant asfalto iš važiuojančios transporto priemonės.

Skandinti merginą vežęs budelis pakeliui atsuktuvu raižė kaunietės kaklą, trankė bagažinės dangčiu per galvą.

Budelis atsuktuvu raižė kaunietės kaklą, trankė bagažinės dangčiu per galvą. Nelaimėlę išgelbėjo A.Kalasiūno sėbrai, neapsikentę jo vykdomos egzekucijos baisumų.

Kiek anksčiau A.Kalasiūnas pagarsėjo įsibrovimu į laidos „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjo Vido Mačiulio namus, tuomet iš būsto pagrobtas kompiuteris, televizoriai, laidų archyvai.

Už visus nusikaltimus vyras kalėjo Pravieniškėse, teismas išleisti jo lygtinai nesutiko, tačiau atlikęs trečdalį bausmės nuteistasis įgijo teisę kartais be sargybos išvykti dirbti už pataisos namų ribų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min