Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėjimų departamentas: nuteistieji nutraukė protesto akciją, antradienį jie jau valgė vakarienę

Vyras pro kalėjimo grotas rodo pergalės ženklą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministro Remigijus Šimašiaus įsakymas dėl laisvės atėmimo vietų vidaus tvarkos taisyklių pakeitimo įsigalios nuo šių metų balandžio 1 d., kaip ir buvo numatyta, išskyrus nuostatas, susijusias su maisto įsigijimo ir laikymo sąlygomis laisvės atėmimo vietose.

Kaip rašoma kalėjimų departamento pranešime, įkalinimo įstaigose iki rugpjūčio 1 d. lieka galioti buvusi maisto produktų bei būtiniausių prekių įsigijimo tvarka.

Kalėjimų departamentui pavesta iki rugpjūčio 1 d. pateikti pasiūlymus, kurie leistų užtikrinti, kad įkalinimo įstaigose maisto ir asmeninių daiktų laikymo sąlygos atitiktų sanitarinių ir higienos normų reikalavimus, bei užtikrintų racionalų turimų laisvės atėmimo vietose išteklių panaudojimą su laisvės atėmimo tikslais susijusioms reikmėms.

Susitikimuose su Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu sudarytos Kalėjimų departamento atstovų grupės nariais protesto akcijoje dalyvavusieji nuteistieji išsakė nemažai nusiskundimų dėl kai kuriose įkalinimo įstaigose gaminamo maisto kokybės, maitinimo organizavimo tvarkos, pasiūlymų dėl asmeninių daiktų saugojimo tvarkos. Nustatytas ilgesnis laiko periodas leis detaliau įvertinti nuteistųjų pateiktus pasiūlymus ir reikalavimus, protesto akcijos metu sukauptą informaciją ir parengti vidaus tvarkos taisyklių pakeitimus.

Kalėjimų departamento kovo 28 d. duomenimis, antradienį Alytaus, Marijampolės, Kybartų, Panevėžio pataisos namuose, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 1-ojoje valdyboje visi nuteistieji jau valgė vakarienę, Vilniaus pataisos namuose, Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime, Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-ojoje ir 3-iojoje valdybose nuteistieji valgė pusryčius.

Šiuo metu nuteistieji aktyviai teikia pareiškimus apie badavimo nutraukimą laisvės atėmimo vietų administracijoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min