Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėjimų departamento atstovai išsiaiškino, kad nuteistųjų reikalavimai yra neteisėti

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pravieniškių 2-uosiuose pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, kur 168 nuteistieji, reikalaudami jiems palankesnių bausmės atlikimo sąlygų ir skųsdamiesi įstaigos griežta tvarka, atsisako valgyti jiems patiekiamo maisto, antradienį lankėsi Kalėjimų departamento atstovai.

Po pusdienio pokalbio nuteistieji ilgą įvairių reikalavimų sąrašą sutrumpino iki 3, jų galva, pagrindinių norų: visus be išimties, kurie jau atliko du trečdalius bausmės paleisti į laisvę, grąžinti maisto siuntinių perdavimus bei nuimti stiklines pertvaras trumpalaikių pasimatymų metu.

Pokalbyje su nuteistaisiais dalyvavęs Kalėjimų departamento Vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Gintaras Zaveckis teigia, jog šie nuteistųjų norai ir reikalavimai yra teisiškai nepagrįsti, nes to nenumato dabar galiojantys įstatymai.

Visų nuteistųjų lygtinis paleidimas nėra įmanomas (BVK 158 str.). Maisto produktų siuntiniai uždrausti nuo 2006 metų (BVK 95 str.). Šiuo metu leidžiama nuteistiesiems gauti 1 drabužių ir avalynės siuntinį per 6 mėnesius. Maisto siuntiniai uždrausti dėl to, kad juose nuolat buvo randama nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų ir buvo tuo piktnaudžiaujama.

Nuteistasis turi galimybę maisto produktų nusipirkti pataisos namų parduotuvėje, o jų asmeninės sąskaitos nėra ribojamos.

Stiklinės pertvaros yra numatytos Pataisos įstaigų tvarkos taisyklėse, kur teigiama, kad trumpalaikis pasimatymas turi vykti be fizinio kontakto. Pasak Gintaro Zaveckio, stiklinės pertvaros buvo numatytos todėl, kad artimieji negalėtų perduoti draudžiamų daiktų, kas būdavo iki tol.

Pravieniškių 2-ųjų pataisos namų-atvirosios kolonijos administracija, suderinus su rajono prokuroru ir Kalėjimų departamentu, turi teisę vadinamos bado akcijos iniciatoriams taikyti BVK 119 str. (numatomos Pataisos įstaigos direktoriaus teisės nuteistųjų neteisėtų grupinių veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių pataisos įstaigos vidaus tvarką) ir laikinai sustabdyti: pasimatymų suteikimą, leidimus skambinti telefonu, laiškų išsiuntimą ir gavimą, maisto produktų pirkimą ir kt.

2010 m. kovo 16 d. duomenimis, Pravieniškių 2-uosiuose pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atlieka 1 tūkst. 243 asmenys, teisti už sunkius nusikaltimus pirmą kartą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min