Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 12d. 12:29

Kaltę dėl kyšio pripažinęs V.Andrulis pereina į puolimą: reikalauja STT dokumentų, liudytojų

Vaclovas Andrulis
Nuotrauka iš V.Andrulio „Facebook“ profilio / Kelmės rajono mero V.Andrulio baudžiamosios bylos nagrinėjimas numatytas spalio 13 d.  

Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose 2020 m. spalio 13 d. numatyta iš esmės pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 57 metų Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis kaltinamas kyšininkavimu. Per pirmąjį posėdį, rugsėjo 17-ąją, byla nebuvo pradėta nagrinėti iš esmės. Mat kalbas apie atgailą ir kaltės pripažinimą pakeitė nuožmi teisinė kova.

Rugsėjo 17-ąją per teismo posėdį prokuroras Andrej Mirnyj teigė, kad baudžiamąją bylą galima nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Tačiau kaltinamojo V.Andrulio gynėjas nurodė, kad tokios galimybės nėra. Gynėjas paprašė teismo į posėdį pakviesti penkis liudytojus ir įpareigoti prokurorą teismui pateikti dokumentą dėl įslaptintų veiksmų sankcionavimo. Teismas tenkino gynėjo prašymą.

Teisiamo mero advokatas paprašė teismo į posėdį pakviesti 5 liudytojus ir įpareigoti prokurorą teismui pateikti dokumentą dėl įslaptintų veiksmų sankcionavimo.

Kelmės rajono savivaldybės meras V.Andrulis yra kaltinamas galimai pareikalavęs iš kito asmens 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant minėtos savivaldybės vieno miestelio viešųjų erdvių sutvarkymo projektą. V.Andrulis STT pareigūnų buvo sulaikytas šių metų gegužės 19 dieną, kai iš projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus priėmė dalį galimai reikalauto kyšio – 5 tūkstančius eurų.

V.Andrulis yra nušalintas nuo mero pareigų 6 mėnesiams, nuo gegužės 21 dienos, primenama Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Nijolės Damulės pirmadienį paviešintame pranešime.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min