Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaltinamųjų suole – advokatas, trukdęs teisėsaugininkams vykdyti savo pareigas

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą. Joje dėl trukdymo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams atlikti kratas kelių bendrovių patalpose kaltinamas advokatas A.M. (Baudžiamojo kodekso 231 str. 1 d.), rašoma Generalinės prokuratūros pranešime.

„Dažniausiai žinomi atvejai, kai nusikaltę asmenys ikiteisminio tyrimo pareigūnui, prokurorui ar antstoliui trukdo atlikti teisėtas jų pareigas, tačiau jeigu tai daro įstatymų sergėtojai, šiuo atveju advokatas, privalome kuo skubiau išsiaiškinti šias nusikalstamas veikas“, – teigia ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės prokuroras Darius Raulušaitis.

Pasak prokuroro, š. m. vasario mėnesį į Vilniuje gretimai su advokatų kontora esančias kelių bendrovių naudojamas patalpas atvyko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai daryti kratas. Jiems belaukiant bendrovių atstovų į laukiamąjį atėjo asmuo ir prisistatė esąs advokatas A. M. Pastarasis reiškė nepasitenkinimą dėl kratų darymo ir minėjo, jog šiuo adresu nėra nei pareigūnams rūpimos bendrovės, nei dokumentų.

A. M., žinodamas, kokių dokumentų gali ieškoti pareigūnai, užsirakino viename iš minėtų bendrovių naudojamų kabinetų, dokumentus sudėjo į lagaminą ir per kitą išėjimą išnešė jį į laiptinę bei paslėpė.

Pareigūnai, pamatę laiptine besileidžiantį A. M., viename iš namo aukštų surado paslėptą lagaminą, kuriame buvo tyrimui reikalingi dokumentai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Baudžiamasis kodeksas dėl trukdymo vykdyti teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.  

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, per vienuolika šių metų mėnesių buvo pradėta 15 ikiteisminių tyrimų dėl trukdymo vykdyti teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklą. Trys ikiteisminiai tyrimai baigti ir perduoti nagrinėti teismams, 6 – nutraukti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min