Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 8d. 13:42

Kaltinimus panevėžiečiui dėl neteisėto praturtėjimo patvirtino aukštesnės instancijos teismas

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai

Panevėžio apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, patvirtino 28 metų panevėžiečio T. M. kaltumą dėl neteisėto praturtėjimo – turėtų 350 tūkstančių litų ir pripažino, kad nuteistasis jų negalėjo įgyti teisėtomis pajamomis, todėl pirmosios instancijos nuosprendžiu šie pinigai buvo konfiskuoti pagrįstai, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Prokurorų kaltinimą neteisėtu praturtėjimu – iš nenustatytų šaltinių nuosavybės teise įgytų 350 tūkstančių litų T. M. prieš du mėnesius patvirtinęs Panevėžio miesto apylinkės teismas šį kaltinamąjį nubaudė 100 MGL., t. y. 13 tūkstančių litų bauda, taip pat buvo nutarta konfiskuoti nuosavybės teise jam priklausantį 350 tūkstančių litų vertės turtą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiosios prokurorės Jolantos Činčikienės teigimu, šio panevėžiečio paskolinta didelė pinigų suma paskatino patikrinti miesto gyventojo pajamų teisėtumą. Pareigūnų įtarimą sukėlęs asmuo, iki tol dirbęs įvairiose įmonėse po keletą mėnesių samdomu darbuotoju ir gaudavęs nedaug didesnį už minimalų atlyginimą uždarbį, pats nuolat skolindavosi pinigus iš kredito įstaigų. Todėl pagrįstai buvo manoma, kad jis negalėjo teisėtai uždirbti 350 tūkstančių litų ir jų paskolinti.

Šį nusikaltimą kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais tyrę Panevėžio apygardos prokurorai nustatė, kad pernai vasario mėnesį T. M. pagal pinigų išmokėjimo kvitą iš Panevėžyje veikusios vienos uždaros akcinės bendrovės atgavo 350 tūkstančių litų, kurie pagal paskolos sutartį prieš kelerius metus buvo paskolinti tai pačiai bendrovei.

Baudžiamojo kodekso 189 su ženkleliu „prim“ straipsnyje dėl neteisėto praturtėjimo tam, kas nuosavybės teise turėjo didesnės, negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, numato tokias bausmes: baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Primintina, kad pagal Baudžiamojo kodekso 189 su ženkleliu „prim“ straipsnį baudžiamojon atsakomybėn traukiami tik tie asmenys, kurie straipsnyje dėl neteisėto praturtėjimo nustatytus požymius atitinkantį turtą turi po įstatymo įsigaliojimo, t. y. po 2010 metų gruodžio 11 d.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min