Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijos kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą dėl spaudimo nutraukti tyrimą (papildyta 17.47 val.)

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalvarijos kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą dėl spaudimo nutraukti tyrimą
Šaltinis: BNS
0
A A

Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovų veiksmų. Pareigūnai skundžiasi, kad yra verčiami nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos ir vagysčių.

Pareigūnams atstovaujantis teisininkas Kęstutis Čilinskas BNS pirmadienį teigė, kad prašymą pasirašė 7 Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai.

„Jie savo vardu pasirašė, yra ten ir mano kaip jų atstovo parašas“, – sakė K.Čilinskas, kuris yra visuomeninės organizacijos „Jungtinis demokratinis judėjimas“ lyderis.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas pirmadienį pranešė, kad „aukšti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dalyvauja nusikalstamo pasaulio, susijusio su kontrabanda ir vagystėmis, veikloje, o jų veiklą dangsto aukštesnių teisėsaugos įstaigų vadovai“.

Anot profesinių sąjungų pranešimo, neturėdami kitos išeities Kalvarijos rajono policijos komisariato kriminalistai kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos, to paties komisariato viršininko Kęstučio Kalinausko, taip pat Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio ir Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiklos.

Papildyta 17.47 val.: Policijos departamentas praneša, kad Policijos departamente sudaryta darbo grupė, kuri aiškinsis įvykio Marijampolėje aplinkybes.

Policijos departamente jau šių metų pradžioje buvo gautas Kalvarijos kriminalistų prašymas pareikšti nepasitikėjimą Marijampolės apskrities VPK viršininko pavaduotoju Edvardu Bukota. Šį prašymą Policijos departamentui perdavė Marijampolės apskrities VPK viršininkas, dėl jo buvo nedelsiant atliktas tarnybinis patikrinimas.

Tarnybinio patikrinimo metu Marijampolės apskrities VPK viršininko pavaduotojo E. Bukoto veiksmuose tarnybinės atsakomybės nenustatyta, tačiau jo reputacija ir doroviniai principai tyrėjams sukėlė abejonių. Visa medžiaga tolimesniam stebėjimui buvo perduota Lietuvos kriminalinės policijos biuro Korupcijos kontrolės valdybai, o Marijampolės apskrities VPK viršininkas išklausytas Policijos departamente.

Policijos generalinis komisaras Marijampolės apskrities VPK viršininkui K.Kalinauskui nurodė imtis priemonių, kad kilęs konfliktas neturėtų įtakos pareigūnų tarnybinei veiklai, kad būtų užtikrinti visaverčiai tarnybinio pavaldumo santykiai bei eliminuota galimybė neteisėtomis priemonėmis daryti poveikį nepasitikėjimą pasirašiusiems Kalvarijos PK pareigūnams.

Tačiau atsižvelgiant į tai, kad šie nurodymai nebuvo vykdomi pakankamai greitai ir problema nebuvo išspręsta, Policijos departamente buvo sudaryta darbo grupė, kuri antradienį planavo išvykti į Marijampolę aiškintis konflikto priežastis ir atlikti Marijampolės apskrities VPK kriminalinės policijos veiklos patikrinimą.

Po pirmadienio pareiškimo, darbo grupei papildomai nurodyta tirti ir šios dienos pareiškime nurodytas aplinkybes, kiek tai leidžia jų kompetencija. Savo ruožtu, Marijampolės apskrities VPK operatyvinę veiklą vertins Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min