Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijos pareigūnų pergalė – K.Betingio iniciatyva dėl pareigūnų veiksmų iškelta baudžiamoji byla nutraukta

Kęstutis Betingis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kęstutis Betingis
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūroje daugiau nei metus buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje, iškeltoje pagal Kauno apygardos prokuroro Kęstučio Betingio skundą dėl Kalvarijos pareigūnų veiksmų, kai pastarieji dėl aukštas pareigas užimančių pareigūnų galimų nusikalstamų veikų išdrįso tai paskelbti viešai ir kreiptis į generalinį prokurorą dėl tyrimo inicijavimo.

Kaip rašoma Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pranešime, K.Betingis skundėsi, jog pareigūnai pastarąjį apšmeižė per visuomenės informavimo priemones, melagingai įskundė ir net piktnaudžiavo tarnyba. Byloje kaip asmenys, galimai padarę nusikalstamą veiką, buvo ne kartą apklausti ne tik septyni Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai, tačiau ir profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Bakas.

Kalvarijos pareigūnams atstovavusio advokato Vido Vilko (advokatų kontora Baranauskas ir Valčiukas Hansa Law Offices) teigimu, Panevėžio apygardos prokuratūros atsiųstame pranešime nurodoma, jog tyrimas nutrauktas nenustačius atstovaujamų asmenų veiksmuose nusikalstamų veikų požymių.

Advokato Vido Vilko įsitikinimu, tai natūrali tokios dirbtinai suformuotos bylos baigtis – priešingas bylos rezultatas būtų pirmas signalas visai Lietuvos visuomenei, jog į teisėsaugą nevalia kreiptis dėl aukštas pareigas užimančių pareigūnų veiksmų.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Vytauto Bako nuomone šis K.Betingio skundo pagrindu pradėtas tyrimas yra prokuratūros gėda, juolab, kad pavedimą kelti šią bylą davė generalinės prokuratūros prokurorai. Kai kurie prokurorai labiau linkę talkinti susikompromitavusiems kolegoms, nei doram policininkui. Kita vertus svarbu tai, kad šį kartą pareigūnų stojo ginti visuomenė, daugybė visuomeninių organizacijų, Profesinės sąjungos, žiniasklaida, Policijos departamento vadovai. Procesas buvo nuolat stebimas, teikiama pagalba. Tai yra svarbi žinia principingiems teisėtvarkos pareigūnams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min