Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 18:35 Atnaujinta 2022 05 18, 10:26

Kalvarijos savivaldybėje į avariją pateko autobusas, atgal į tėvynę gabenęs ukrainiečius

Kalvarijos savivaldybėje antradienį į avariją pateko autobusas, kuriuo važiavo 13 ukrainiečių vaikų ir septyni suaugę asmenys. Vienas vaikas po eismo įvykio paguldytas į Marijampolės ligoninę, BNS patvirtino policija. Trečiadienį informuota, kad mažametis iš ligoninės jau paleistas.
Masinių nelaimių logistikos automobilis
Greitoji medicinos pagalba / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kalvarijos policijos komisariato viršininkas Marius Miesčionaitis BNS tvirtino, kad, jo žiniomis, į Ukrainą vyko laikiną prieglobstį Lietuvoje radusios ukrainietės motinos su vaikais.

Kaip pranešė policija, avarija kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai Kalvarijos savivaldybės teritorijoje įvyko 17.15 val.

81-tame km Lenkijos kryptimi susidūrė du vilkikai, lengvasis automobilis „VW Passat“ bei autobusas.

Autobusu buvo vežami Ukrainos piliečiai – 13 vaikų ir septyni suaugę, iš kurių, BNS surinktais duomenimis, vienas buvo lietuvis vairuotojas, o kitas Lietuvoje dirbantis ukrainietis.

Visi autobuso keleiviai pristatyti į gydymo įstaigą Marijampolėje apžiūrai.

Pasak Policijos departamento atstovo spaudai Ramūno Matonio, po apžiūros vienas vaikas buvo paguldytas į ligoninę, kiti paleisti.

„Vienas vaikas ligoninėje, kiti po apžiūros paleisti“, – sakė R.Matonis.

Trečiadienį į ligoninę paguldytas mažametis buvo išleistas, jam skirtas ambulatorinis gydymas.

Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties laikinai einanti vyriausios slaugos administratorės pareigas Greta Brundzaitė BNS informavo, kad po eismo įvykio pagalba buvo teikta 13-ai žmonių.

Jos teigimu, į avarijos vietą buvo išsiųstos penkios greitosios medicininės pagalbos automobilių brigados iš Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Marijampolės.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Ieva Šlivinskienė BNS informavo, kad keturios transporto priemonės susidūrė dėl spūsties.

„Buvo susidariusi apie pusantro kilometro transporto priemonių spūstis. Galimai dėl kelio darbų. Transporto priemonės lėčiau važiavo ir susidarė kamštis. Į stovinčias mašinas įvažiavo sunkiasvoris vilkikas. Gal neapskaičiavo greičio, nepastebėjo, neišlaikė saugaus atstumo. Jis atsitrenkė į autobusą, tas – į priekyje stovėjusią transporto priemonę. Taip susidūrė keturios transporto priemonės“, – sakė I.Šlivinskienė.

Pasak jos, į autobusą įsirėžęs vilkikas buvo su Lenkijos valstybiniais numeriais.

I.Šlivinskienė pabrėžė, kad visų avarijoje susidūrusių transporto priemonių vairuotojai buvo blaivūs.

Ji iš pradžių teigė, kad į į Ukrainą vykęs autobusas buvo užsakytas organizacijos „Stiprūs kartu“, tačiau vėliau tiek ji, tiek viešosios įstaigos steigėjas Edmunas Jakilaitis šią informaciją paneigė.

Labdaros ir paramos fondo „Alauša“ iš Utenos direktorius Algimantas Čaplinskas BNS patvirtino, kad į avariją patekęs autobusas priklauso jam.

Labdaros ir paramos fondo „Alauša“ direktorius Algimantas Čaplinskas, kurio įmonei priklausė autobusas, BNS informavo, kad po avarijos dalis ukrainiečių išvyko atgal į Vilnių, kiti – į Uteną.

„Kol kas neišvyko į Ukrainą, atgal grįžo, bet viskas sureguliuota, visi paleisti, nėra sunkių sužalojimų. Tęs kelionę namo“, – sakė A.Čaplinskas.

Jo teigimu, autobusu iš Lietuvos į gimtinę vyko vaikai su savo tėvais į saugias vietoves Ukrainoje.

Autobusas Ukrainoje, Lvive turėjo paimti 48 keleivius. A.Čaplinsko teigimu, išeitis rasta ir šie žmonės bus paimti.

Avarijos aplinkybės tiriamos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min