Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijos savivaldybės tarybos narys bus teisiamas dėl įtarimų pralobus neįgaliųjų sąskaita

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Marijampolės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Giedrius Šalaševičius teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje piktnaudžiavimu tarnyba, siekiant turtinės naudos, ir trukdymu pasinaudoti rinkimų teise įtariamas Kalvarijos savivaldybės tarybos narys T.M.

Kaip rašoma Kauno apygardos prokuratūros pranešime, toje pačioje baudžiamojoje byloje įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba, siekiant turtinės naudos, pateikti Kalvarijos savivaldybės administracijos Ūkio ir urbanistikos skyriaus vedėjui A.G. Be to, buvusi savivaldybės administracijos direktorė L.M. bei buvęs tarybos narys S.V. įtariami tarnybos pareigų neatlikimu.

2008 m. ikiteisminį tyrimą iniciavo buvęs Kalvarijos savivaldybės meras, nes jam, anot ikiteisminį tyrimą kontroliavusio prokuroro, įtarimų kėlė savivaldybės administracijos vykdytos projektas, kuriuo siekta pritaikyti būstus neįgaliesiems.

Tais pačiais metais Kalvarijos savivaldybės administracijos pastangomis trijų asmenų būstuose buvo įrengti vonios kambariai, kurie buvo pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Šiems darbams atlikti buvo išleista daugiau nei 92 tūkst. litų (80 proc. šios sumos sudarė valstybės skirtos lėšos, o likusią projekto dalį finansavo savivaldybė).

Ikiteisminio tyrimo metu išaiškėjo, kad viešą konkursą darbams atlikti laimėjo įmonė, kuri, pasirodo, konkurse dalyvavo vienintelė – konkurentų nebuvo.

„Įmonės atstovai iš anksto žinojo, jog jiems nereikės rūpintis darbais, dėl kurių neva buvo paskelbtas konkursas. Be to, nustatyta, kad darbų atlikimo ir medžiagų kainos akivaizdžiai keliskart viršijo rinkos kainas. Administracijos direktorė į tai neatsižvelgė ir pritarė viešųjų pirkimų komisijai pasirašyti sutartį su vienintele konkurse dalyvavusia įmone“‚ – ikiteisminio tyrimo detales vardijo prokuroras.

Nustatyta, kad visą medžiagą konkursui ruošė tarybos narys T.M., kuris vėliau pats pirko darbams reikalingas medžiagas bei samdė darbuotojus.

„A.G. privalėjo vykdyti savo pareigas: prižiūrėti, kaip vykdomi darbai, tačiau savo pareigų neatliko, o už jų neatlikimą gavo iš T.M. dar ir atlygį“‚– kalbėjo prokuroras.

Tuometinis tarybos narys S.V., būdamas savivaldybės būsto pritaikymo žmonėms su negalia komisijos pirmininkas, taip pat neatliko savo pareigų ir nesirūpino, jog už administraciją atsakingi darbuotojai komisijai pateiktų numatomų atlikti darbų preliminarias išlaidų sąmatas bei jo vadovaujama komisija įvertintų atliktų darbų kokybę.

„Minėtų asmenų neteisėti veiksmai turėjo įtakos, kad neįgaliems žmonėms pritaikyti būstai – nekokybiški, o darbams išleista tris keturis kartus daugiau pinigų. Darbus atliko ne ta įmonė, su kuria buvo pasirašyta sutartis, o kiti asmenys. Taip pat nėra galimybės ištaisyti klaidų per sutartyje nurodytą penkerių metų garantijos laikotarpį“‚ – apie žmonėms, savivaldybei ir valstybei padarytą žalą kalbėjo prokuroras.

Nustatyta, kad savivaldybei buvo padaryta per 11 tūkst. litų, o valstybei – daugiau nei 56 tūkst. litų turtinė žala.

Šioje baudžiamojoje byloje T.M. taip pat kaltinamas, kad, papirkdamas, trukdė asmeniui realizuoti savo teisę rinkti, kai vyko Kalvarijos savivaldybės tarybos rinkimai. T.N., kaip paaiškėjo, įkalbėjo du vyriškius balsuoti už jį iškėlusią partiją ir rinkimų biuletenio reitingavimo langelyje įrašyti jo eilės numerį partijos sąraše. Vyriškiams sutikus, T.M. nuvežė juos prie rinkiminės apylinkės pastato, po to parvežė namo, o už paslaugą atsilygino svaigiuoju gėrimu – degtine.

Šioje baudžiamojoje byloje civilinius ieškinius pateikė Kalvarijos savivaldybės administracija – per 11 tūkst. litų, o prokuroras, gindamas viešąjį interesą, – daugiau kaip 56 tūkst. litų.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už šias nusikalstamas veikas savivaldybės darbuotojams gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min