Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kam Kedžiui prireikė Rusijos vizos?

D.Kedys
TV3 nuotr. / D.Kedys
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl dviejų žmonių nužudymo kauniečio Drąsiaus Kedžio ieškančių pareigūnų žvilgsniai krypsta į Rusiją. Pasirodo, prieš tragiškus įvykius jis gavo šios šalies vizą, rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“.

Šią vasarą Rusijos ambasados Lietuvoje darbuotojai D.Kedžiui išdavė daugkartinę komercinę vizą. Šis dokumentas galioja vienus metus, rašo „Lietuvos rytas“.

Ar galėjo D.Kedys spalio 5-ąją, kai Kaune nuaidėjo mirtini šūviai, patekti į Rusiją pro Kybartų, Ramoniškių ar kitus pasienio postus?

„Taip, tokią galimybę D.Kedys turėjo. Lietuvos piliečio išvykimas į Rusiją nefiksuojamas, jeigu jis nėra įtrauktas į įtariamų asmenų sąrašą“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Veiklos organizavimo valdybos viršininkas Gintautas Zinkevičius.

Iki šios tragedijos D.Kedys tokiam sąrašui nepriklausė. Todėl praėjus kelioms valandoms po žmogžudysčių Kauno centre ir Vaišvydavoje bėglys galėjo kirsti Rusijos sieną ir  nesislapstydamas.

„Buvome gavę iš prokuratūros prašymą imtis priemonių sulaikyti D.Kedį, jeigu jis mėgintų kirsti ir Rusijos sieną. Ar tai buvo operatyvus ir laiku gautas pranešimas, negaliu pasakyti. Šiuo metu neatsimenu, kada jis mus pasiekė“, – dėstė G.Zinkevičius.

D.Kedys galėjo patekti į Rusiją ir per Latviją, į kurią įvažiuoti galima be jokių apribojimų.

Vienas ieškomiausių šalyje žmonių dažnai verslo reikalais važinėjo į Rusiją ir žinojo pasienio ypatumus.

Individualios kailių prekybos įmonės kaunietis iki šiol nėra uždaręs ir turėjo galimybę gauti šalies kaimynės vizą vykti verslo reikalais.

Bėglio teta Audronė Skučienė „Lietuvos rytui“ pasakojo, kaip pastarosiomis dienomis jai ir kitiems artimiesiems kažkas skambina telefonu, bet atsiliepus nekalba – po kurio laiko išjungia telefoną. Tai paprastai būna vakarais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min