Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kanapių sėklos iš Amsterdamo įklampino jauną kaunietį

Kanapės
Policijos nuotr. / Kanapės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros Trečiojo skyriaus prokuroras Edmundas Jonušas teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl narkotinių medžiagų kontrabandos, neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Vilniaus apygardos prokuratūra informuoja, kad šiomis nusikalstamomis veikomis prokurorai kaltina kaunietį 20 metų E.Ž.

Atlikus ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad pernai vasario 22 dieną vaikinas internetu užsisakė ir beveik po mėnesio iš Nyderlandų atsisiųsdino narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių, t.y. 50 šio augalo sėklų. Kvaišalai, už kuriuos E.Ž. avansu atsiskaitė internetu, turėjo jam būti pristatyti į namus.

Nedidelis siuntinukas atkeliavo lėktuvu. Nelegaliai įsigytą ir neturint leidimo bei pažeidžiant galiojančius teisės aktus per Lietuvos Respublikos valstybės sieną – Vilniaus teritorinės muitinės pašto postą – gabentą narkotinę medžiagą, tikrindami smulkias pašto siuntas iš rizikingų šalių, aptiko muitininkai. Be penkių vokelių su sėklomis, siuntinyje buvo plastikinis butelis su trąšomis, skirtomis kanapėms.

Tikrasis siuntinio turinys buvo išimtas, o vietoj jo – parengtas imitacinis. Balandžio 9 dieną Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnas, teismo leidimu veikęs neatskleisdamas savo tapatybės, prisistatė pašto darbuotoju ir tariamą siuntinį įteikė jo gavėjui – E.Ž. Dėl to prokurorai jį kaltina ir pasikėsinus neteisėtai laikyti nedidelį kiekį narkotinių medžiagų, neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.

Per kratą E.Ž. namuose aptiktas savadarbis šaunamasis ginklas – perdirbtas čekų gamybos revolveris su nutrintu serijiniu numeriu bei du šoviniai jam. Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro specialistas nustatė, jog radinys priskiriamas civilinėje apyvartoje draudžiamiems ginklams. E.Ž. tvirtina revolverį, kurį neva rado šalia savo namų, ketinęs nunešti į policiją, tačiau užmiršęs tai padaryti.

Kaltinamasis teigė nemanęs, jog kanapių sėklos yra priskiriamos prie narkotinių medžiagų. Pareigūnus E.Ž. tikino norėjęs pamėginti miške užauginti kanapių. Kaunietis – bedarbis, tačiau tai jam nesukėlė sunkumų neva vien tik tenkinant savo smalsumą užsisakyti kanapių sėklų ir už pirkinį sumokėti daugiau kaip tūkstantį litų.

Iš kauniečiui inkriminuotų nusikalstamų veikų griežčiausia bausmė numatyta už narkotinių medžiagų kontrabandą – laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min