Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kančios valandos po taksi patekusiam stirninui: medžiotojas atvyko be šautuvo

Partrenktas stirninas
Liudininko Ričardo nuotr. / Partrenktas stirninas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarnybų nesusikalbėjimas lėmė, kad automobilio partrenktam laukiniam gyvūnui pagalba nebuvo suteikta bemaž tris valandas. Kai stirnino kančias nutraukti turėjęs gelbėtojas pagaliau pasirodė, paaiškėjo, kad jam nė nebuvo pasakyta pasiimti šautuvo.

Eismo nelaimė įvyko ketvirtadienį paryčiais prie Bezdonių gyvenvietės Vilniaus rajone.

Dramos liudininku tapo stirnas prieš tai fotografavęs fotomėgėjas Ričardas.

„Man, mačiusiam tą stirniną, vaikštinėjantį po pievą, po avarijos vaizdas buvo tragiškas. Su atvirais galinių kojų lūžiais jis nušliaužė apie 50 metrų. Tuo metu po trijų valandų paaiškėjo, kad medžiotojui apie įvykį dar nepranešta. O kai pagaliau pranešė – nepasakė, kad stirninas dar gyvas...“, – atsiduso 15min pašnekovas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyryje 15min sužinojo, kad pirminis pranešimas apie šią avariją gautas 5.08 val.

Duomenų bazėje užfiksuota, kad patruliai įvykio vietoje buvo jau 5.14 val. Liudininkas Ričardas teigia kiek kitaip – policija atvyko apie 5.45–6.00 val.

Paaiškėjo, kad medžiotojas gyvena vos už kilometro nuo įvykio vietos.

Bet kokiu atveju, pareigūnams fotomėgėjas jokių pretenzijų neturi. Šiuo atveju svarbiausia buvo sulaukti aplinkosaugininkų pagalbos, kurie bendrauja su medžiotojais, tokiais atvejais atvykstančiais nutraukti sužaloto gyvūnų kančių.

„Aš pats 3 kartus skambinau bendruoju pagalbos numeriu 112, po to dar 2 kartus skambinau į aplinkosaugos skyrių numeriu, kurį man padiktavo BPC. Aplinkosaugininkai turėjo perduoti informaciją medžiotojui. Po trijų valandų paaiškėjo, kad dar neperdavė. Vėliau paaiškėjo, kad medžiotojas gyvena vos už kilometro nuo įvykio vietos. Tik jam net nebuvo pasakyta, kad stirtinas dar gyvas. Apie 8 val. jis atvyko be šautuvo, o tik 8.15 val. sugrįžo jau su šautuvu“, – pasakojo 15min skaitytojas. Jis skambino numeriu 8 (5) 273 2995 į Aplinkosaugos pranešimų priėmimo ir valdymo centrą.

Gyvūno kančias medžiotojas nutraukė.

Liudininko Ričardo nuotr./Partrenktas stirninas
Liudininko Ričardo nuotr./Partrenktas stirninas

Ričardas pasakojo, kad netoli kelio tarp Vilniaus ir Bezdonių stirnos ganosi nuolat. Šįryt išsiruošęs į fotomedžioklę vyras matė šį stirniną pamiškėje.

Gyvūnas trumpam dingo iš akiračio, o netrukus ryto tylą sudrumstė smūgio garsas.

„Iškart supratau, kad tai gali būti tas pats stirninas“, – minėjo vyras.

Liudininko Ričardo nuotr./Partrenktas stirninas
Liudininko Ričardo nuotr./Partrenktas stirninas

Priėjęs arčiau fotografas pamatė, kad gyvūnas pateko po „VW Touran“ taksi automobiliu. Jo vairuotojas tikriausiai vežė keleivį, todėl netrukus iš įvykio vietos pasišalino, bet vėliau grįžo atgal kartu su pareigūnais. Ar tokius taksisto manevrus vertinti kaip KET pažeidimą (pasišalinimą iš avarijos), sprendžia policija.

„Policija laukė medžiotojo apie valandą, gal pusantros, o po to išvažiavo. Mes likom laukti toliau“, – atsakingų tarnybų nesusikalbėjimu nusivylė Ričardas. Jei ne šio vyro atkaklumas, nežinia, kada medžiotojas apskritai būtų atvykęs į nelaimės vietą.

Vilniaus apskrities policijoje 15min sužinojo, kad pareigūnai užfiksavo tikslią informaciją: stirninui sužeistos galinės kojos, bet jis gyvas, todėl duomenys perduoti Valstybinei aplinkos apsaugos tarnybai.

Jos specialistai žino, kurio medžiotojo būrelio atstovai yra arčiausiai, ir paprastai kuo operatyviau pakviečia juos į pagalbą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min