Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 4d. 13:40

VSAT pareigūnai Nemune aptiko pasroviui paleistą krovinį su navigacijos įrenginiu

Nemune aptikta kontrabanda su navigacijos įrenginiu
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Nemune aptikta kontrabanda su navigacijos įrenginiu

Pirmadienio naktį Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai iš Nemuno ištraukė kontrabandinių cigarečių krovinį su navigacijos įrenginiu, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Prieš vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai Druskininkų savivaldybės ribose, Nemune, pastebėjo tarp lyčių plaukiantį krovinį.

Kur upė iš Baltarusijos įteka į Lietuvą, jos viduriu 17 kilometrų eina abiejų valstybių siena.

Iš užkardos pasieniečiai atsigabeno valtį, kurią nuleido ties Druskininkų savivaldybės Diržų kaimu, kur Nemunas jau teka tik Lietuvos teritorija.

Pirmadienį apie 2 val. 30 min. VSAT pareigūnai nusiyrė iki upe plaukiančio krovinio ir jį ištraukė. Paaiškėjo, kad Nemunu plaukė 15 į polietileną suvyniotų dėžių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jos buvo sukrautos į tentą. Iš vienos dėžės buvo išimti 6 pakeliai rūkalų ir įdėtas navigacijos įrenginys.

Iš viso iš Nemuno Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai ištraukė 7494 pakelius.

VSAT pareigūnai neabejoja, kad kontrabandininkai Baltarusijoje šį krovinį savo krante paleido pasroviui. Tokių atvejų Nemuno aukštupyje, kur upe eina valstybės siena, būta ir anksčiau. Lietuvoje iš vandens cigaretės turėjo būti ištrauktos ir gabenamos į šalies gilumą. Kad matytų krovinio judėjimą, kontrabandininkai prie jo pritvirtino navigaciją.

Dėl kontrabandos VSAT Lazdijų rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nepamirškite – už kontrabandą nesumokami mokesčiai ir akcizai, o tai reiškia mažiau vietų darželiuose, mažiau saugumo keliuose, ilgesnes eiles sveikatos įstaigose. Gyventojų neigiamos nuostatos ir įsitraukimas į kovą prieš nelegalią veiklą yra būtinas veiksnys, todėl jei pastebėjote kontrabandos apraiškų, susisiekite su muitine ar policija visą parą veikiančiu telefonu 8 800 555 44.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min