Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

VSAT pareigūnai Nemune aptiko pasroviui paleistą krovinį su navigacijos įrenginiu

Pirmadienio naktį Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai iš Nemuno ištraukė kontrabandinių cigarečių krovinį su navigacijos įrenginiu, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Nemune aptikta kontrabanda su navigacijos įrenginiu
Nemune aptikta kontrabanda su navigacijos įrenginiu / Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr.

Prieš vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai Druskininkų savivaldybės ribose, Nemune, pastebėjo tarp lyčių plaukiantį krovinį.

Kur upė iš Baltarusijos įteka į Lietuvą, jos viduriu 17 kilometrų eina abiejų valstybių siena.

Iš užkardos pasieniečiai atsigabeno valtį, kurią nuleido ties Druskininkų savivaldybės Diržų kaimu, kur Nemunas jau teka tik Lietuvos teritorija.

Pirmadienį apie 2 val. 30 min. VSAT pareigūnai nusiyrė iki upe plaukiančio krovinio ir jį ištraukė. Paaiškėjo, kad Nemunu plaukė 15 į polietileną suvyniotų dėžių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jos buvo sukrautos į tentą. Iš vienos dėžės buvo išimti 6 pakeliai rūkalų ir įdėtas navigacijos įrenginys.

Iš viso iš Nemuno Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai ištraukė 7494 pakelius.

VSAT pareigūnai neabejoja, kad kontrabandininkai Baltarusijoje šį krovinį savo krante paleido pasroviui. Tokių atvejų Nemuno aukštupyje, kur upe eina valstybės siena, būta ir anksčiau. Lietuvoje iš vandens cigaretės turėjo būti ištrauktos ir gabenamos į šalies gilumą. Kad matytų krovinio judėjimą, kontrabandininkai prie jo pritvirtino navigaciją.

Dėl kontrabandos VSAT Lazdijų rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nepamirškite – už kontrabandą nesumokami mokesčiai ir akcizai, o tai reiškia mažiau vietų darželiuose, mažiau saugumo keliuose, ilgesnes eiles sveikatos įstaigose. Gyventojų neigiamos nuostatos ir įsitraukimas į kovą prieš nelegalią veiklą yra būtinas veiksnys, todėl jei pastebėjote kontrabandos apraiškų, susisiekite su muitine ar policija visą parą veikiančiu telefonu 8 800 555 44.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius