Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariai toliau gesina gaisro židinius Kuršių nerijoje, kariuomenės sraigtasparnis kilo beveik 120 kartų

Kariai gesina gaisrą
KAM nuotr. / Kariai gesina gaisrą
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balandžio 28 d. padėti gesinti Kuršių nerijoje ties Alksnynės kontrolės postu kilusio gaisro židinius papildomai skirta dar 30 Lietuvos karių iš Šiauliuose dislokuotos Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės.

Prireikus pagalbą suteikti pasirengę ir Klaipėdoje dislokuoti Lietuvos kariuomenės padaliniai – LDK Butigeidžio dragūnų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai. Jie gaisrą Kuršių Nerijoje padėjo malšinti balandžio 25–27 dienomis. Operacijoje iš viso dalyvavo 260 Lietuvos karių.

Balandžio 25–26 dienomis gaisrą gesino ir Lietuvos bei Latvijos karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparniai Mi-8 su įgulomis. Operacijos metu Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula išskraidė beveik 20 valandų, kilo beveik 120  kartų su 2,5 tonas vandens talpinančiais kaušais. Be to, Latvijos karinių oro pajėgų sraigtasparnis beveik 100 kartų pylė vandenį iš kaušų ir taip stipriai  prisidėjo prie gaisro gesinimo darbų.

Karinių oro pajėgų orlaiviai gesinimo darbus vykdė visuose gaisro zonos ugnies židiniuose, kurie buvo sunkiai privažiuojamose vietose arba buvo per daug pavojingi dirbti žmonėms.

Lietuvos kariuomenė karius gaisrui slopinti skiria Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos  prašymu.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min